Мистецька інтервенція почне освоювати майбутній культурний простір на Андріївському.

Ще рік тому знищення корпусів швейної фабрики «Юність» на Андріївському узвозі викликало гучний скандал. Cьогодні це місце стає чи не першим прикладом показово відкритого діалогу громадськості і великого бізнесу. Вже 23 травня на суперечливій території пройде мистецька інтервенція «SPACES: Архітектура спільного». 

Торік у квітні під час реконструкції Андріївського узвозу було знесено три споруди за адресою вул. Фролівська 9/11. Їх побудували у 80-х роках, простір функціонував як фабрика «Юність». На звільненому місці планувалася побудова восьмиповерхового офісного центру.

Забудовником проекту був один з найбільших в Україні холдингів нерухомості – компанія «Еста», що входить до складу групи «СКМ» Ріната Ахметова. В офісі «Еста-Холдинг» ситуацію пояснювали тим, що знищені будинки знаходилися в аварійному стані і довгий час ніяк не використовувалися. 

Повідомлення про знесення будинків на Андріївському спричинило багато галасу. Активісти столиці обурились, бо Андріївський узвіз вважається однією з найвідоміших прогулянкових зон центру столиці та належить до заповідника «Древній Київ». Висновки дослідження, проведеного компанією «GfK Ukraine», виявили, що 70% киян негативно поставилися до зносу будинків на Андріївському узвозі, 91% – бажали бачити нові будівлі у старому архітектурному стилі.

Зважаючи на настрої киян чи на власне бажання уникнути поганого піару, компанія «Еста-Холдинг» відмовилася від побудови офісного центру. Замість цього вирішили створити нову некомерційну забудову та навіть порадитися з громадськістю стосовно її призначення.

Була створена Громадська палата у складі 11 осіб, зокрема директорки CSM Катерини Ботанової, письменника Олеся Подрев’янського, активіста Ігоря Луценка, галериста Євгена Карася та інших. У лютому 2013 року Громадська палата прийняла рішення перетворити простір колишньої фабрики «Юність» на багатофункціональний комплекс, що має поєднувати в собі музичні та театральні зали з просторами для виставок і дискусій.

Цього тижня завдяки фестивалю «SPACES: Архітектура спільного» простір на місці «Юності» почне обростати мистецькими значеннями. На території фабрики пройдуть лекції, дискусії, музичні перформанси, міський форум. Метою заходу стане пошук нових стратегій відновлення міських просторів . Участь у ньому візьмуть художники, музиканти, архітектори, громадські діячі з України, Росії, Молдови, Хорватії, США та інших країн. 

Проекти «SPACES» проходитимуть з 23 до 26 травня 2013 року. Відкриття відбудеться в четвер 23 травня о 19:00. Вхід на заходи вільний. 

Зрозумілі поради, завдяки яким бізнес зможе вийти на краудфандинг, а значить залучити ресурси, підвищити впізнаваність свого бренду та зростити спроможність команди.

Чого ж нам бракує, щоб допустити майбутнє в Україні вже сьогодні? Одна з можливих відповідей — у нашому суспільстві ще не зібралася критична маса громадян, оснащених для реалій майбутнього, що стрімко наближається.