Експедиція Україною : відродження традицій пиття трав

 Експедиція Україною : відродження традицій пиття трав

4%

33 доброчинці

9 600зібрано (з 238 289 грн)

55 днів залишилось

Це наша спроба відкрити вікно в різноманіття трав'яних традицій нашої країни: вивчити багатство Півдня і Сходу, а також чарівність Полісся та Наддніпрянщини, щоб передати знання наступним поколінням.


Привіт, мене звати Яна і мій шлях дослідження українського різнотрав'я, почався 3 роки тому в одній маленькій китайській лавці у Львові, де я працювала чайним майстром. Атмосфера, яка панувала під чаювань дуже нагадувала дім: затишно і спокійно. Мене надихнуло як китайці зберегли свою культуру до сьогоднішніх днів.

Захотілось відкрити знову та осучаснити наші локальні та самобутні традиції.

Я познайомилась з травами, сформувала команду і ми разом почали вивчати культуру їжі на території України. Так з’явився проєкт "Тепло-Тінь", де ми відроджуємо українські трав’яні традиції, а саме пиття трав, купання в травах та окурювання простору.

Ми відкрились 4-го травня 2022-го року, як онлайн магазин. Цей рік був тестовий, ми багато їздили на ярмарки, тестували пакування, досліджували рецепти, легенди, традиції і дотичну інформацію, шукали постачальників, створювали нові рецепти. Весною 2023 разом з другом зібрали до купи наші заощадження, позичили ще 200 тисяч і відкрили заклад в центрі Івано-Франківська.


Наш заклад перший в своєму роді, унікальне місце, де можна відвідати трав’яну церемонію зіллєпиття. Тут пригощаємо 25 видами різних трав та ягід, які можна міксувати під настрій.



Я мрію, щоб в нашому закладі люди могли познайомитися з більше як 100 різних трав.

Я вірю, що можу дати початок розвитку та впізнаваності трав’яній культурі України.

У китайській чайній традицiї 17 століття, рослину, яка називається Камалія Сіненсіс вважали лікувальною. Листя цієї рослини збирали, сушили та використовували як засоби при різних хворобах. Але через 4 століття споживання рослини наскільки поширилось та закріпилось, що перейшло з лікувальної у світську площину. Звісно ця "нова звичка" обростала легендами та церемоніалами. І зараз ми теж можемо споживати чай так як це робили 4 століття назад.

У цьому ми, українці, маємо з ними спільні витоки, бо в свою чергу використовували з лікувальними цілями сотні трав, які ростуть на території України, але традиції їх споживання, що дуже прикро, не зберегли.

Завдяки проєкту я почала досліджувати та відновлювати наші традиції і вже маю перші плоди — це старовинний рецепт літнього напою, який пили на теренах України. Він має назву сирівець і це фактично квашені квіти і трави.


Смакує фантастично, в серпні ми пробували робити його на продаж, відгуки були дуже позитивними. Щоб таких плодів, було більше дослідження потрібно проводити у форматі виїздних експедицій.

Щоб продовжити збирати рецепти обробки трав та зіллєваріння нам потрібно приготуватися до експедиції.

Весною з’являються дикороси, під час збирання яких, можна багато дізнатися про трав’яні традиції різних регіонів України.

Я обрала 4 регіони, з яких було б цікаво почати дослідження: Галичина, Полісся, Слобожанщина та Наддніпрянщина. В кожному регіоні я планую зустрітися з 2-ма сім’ями, які готові розповісти про свої традиції чаювання чи пиття трав. Зібрати легенди та вірування пов’язані з травами. Після експедиції створити трав’яні збори та відповідні церемонії для кожного з цих регіонів.

Зібраний Спільнокоштом бюджет буде використано на логістику, проживання та харчування команди, яка збиратиме матеріал в рамках експедиції. Також хочемо залучити дизайнера для розробки етикеток нових зборів та візульного оформлення проєкту. Для того, щоб зберегти частину нашої культури ще й зі сторони викоритання трав на нашій території.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 100 грн

    Авторська листівка з Мавкою - символом нашого проекту.

    3 доброчинці

    197 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    Ми розробляємо тематичний стікер-пак з унікальними травами України.

    6 доброчинців

    494 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    Баночка або мішечок нашого трав'яного збору на вибір. ЗІбраного в екологічних місцинах нашої Батьківщини. Неймовірне поєднання запаху і смаку, що викликають неймовірну хвилю спогадів.

    2 доброчинці

    48 залишилось

  • Внесок від 1000 грн

    Індивідуальна трав'яна церемонія в нашому просторі для двох - вечір присвячений відчуттям та одне одному. Хороша нагода познайомитися з травами і традиціями франківського регіону.

    1 доброчинець

    9 залишилось

  • Внесок від 5000 грн

    Виїзна трав'яна церемонія для компанії 6-ти осіб. Оберемо разом зручний час і місце. Це хороша нагода побути разом з друзями чи колегами, познайомитися з травами та традиціями України.

    0 доброчинців

    2 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Блог

Відомості про здійснення проєкту

    Ділитись з друзями

    Цікаво також

    14 проєктів зараз чекають на твою підтримку

    Будь ласка, авторизуйтесь!

    Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

    Реєстрація

    Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

    Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

    Або швидко зареєструйтеся

    Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

    Відновлення паролю

    Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

    Новий пароль

    Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

    Відновлення паролю

    Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

    Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

    Постав питання команді проєкту