"Ґараж Ґенг"

Лабораторія Інтервізуальності

202

"Ґараж Ґенг" приймає заявки на участь у Лабораторії Інтервізуальності

Ми живемо в океані інформації, яка оточує нас з усіх боків. Інформація – це ти, це я, це місто та потік нескінченних повідомлень. Перенасиченість сучасного інформаційного простору вимагає нових методів сприйняття та аналізу даних, вимагає нових рішень та методів актуалізації, а також нових точок входу та взаємодії з даними, що нас оточують, з даними, які утворюють місто та циркулюють у межах спільнот і громад. З даними, що ми їх, як містяни, постійно створюємо, віддаємо у простір, але так мало рефлексуємо та проводимо час із ними як учасники процесу.

Від часів палеоліту, коли митці зображали навколишній світ на стінах печер, до інтерактивної інфографіки сьогодення людство візуалізувало інформацію, надаючи масивам даних зручну для сприйняття форму. Інформація, яка оточує нас, знову перетворюється на мистецтво, завдяки якому людство може глибше відрефлексувати та асимілювати дані.  

Якими будуть методи візуалізації даних у майбутньому? Саме це запитання досліджуватиме Лабораторія Інтервізуальності, учасниками якої можуть стати журналісти, дизайнери та аналітики, зацікавлені у вивченні нових методів створення оповіді навколо та через дані (data narration).

 

Лабораторія Інтервізуальності - це спільний інформаційний простір, в якому ми розглянемо історію й сучасний стан візуалізації даних і проведемо експерименти з розробкою нових методів репрезентації масивів даних. А також маємо інтенцію попрацювати з містом та його локаціями як об'єктами для дослідження.

Надихаючись вагомими історичними прикладами та підходами, ми вирушимо у дослідницьку подорож, протягом якої під керівництвом менторів та викладачів (митців, дизайнерів, культурологів, експертів з візуалізації даних) команди синтезують не конвенціональний підхід до розкриття обраної теми та створять принципово нові форми візуалізації даних.

Лабораторна робота проходитиме на перетині трьох сфер: дата-синтез, візуальне мистецтво і журналістика. Кожна команда складатиметься з трьох учасників: художника (ілюстратора, дизайнера, відеографа), журналіста (медійника) чи дослідника та аналітика.  Учасниками можуть стати як спеціалісти, так і ті, хто ще навчається (студенти).

 

Лабораторія Інтервізуальності базується на принципах кіберзалученості, ми відкриті до віртуальної взаємодії. Це означає, що один із учасників може бути залучений дистанційно, і географічно перебувати не в Києві. Кінцевим етапом роботи кожної команди стане візуалізація обраних та оброблених даних і публікація результатів дослідження.

Хвилі інформаційного океану чекають на дослідницькі групи, отже, open call триватиме до 22 січня, а робота розпочнеться 26 січня і триватиме протягом кожної п’ятниці-суботи-неділі до 11 лютого.

Детальна програма заходу буде надіслана учасникам після відбору команд. Сповіщення про те, що вас відібрано, буде надіслано окремим листом на пошту.

Для того, щоб узяти участь в лабораторії, вам необхідно заповнити анкету: https://goo.gl/zeLwsX

Програма лабораторії та леткори будуть опубліковані 18.01

 

Лабораторія Інтервізуальності організована наступним чином: сети з трьох активних навчальних днів, що включають: лекції, роботу з менторами, командні обговорення та польові дослідження; тижневі перерви на роботу з домашнім завданням, дослідження та розвиток проектів.

 

Навчальні дні  мають такий розклад

Навчальний сет №1

Навчальний сет включає: встановлення загальної рамки через ознайомчі лекції з data-art та візуалізації даних, методології побудови досліджень та збору даних, ознайомлення з методологією «design thinking» та збору учасницьких даних, побудову гіпотези для дослідження та задач проекту.

 26 січня (п’ятниця) з 18.30 до 22.00

27 січня (субота)  з 11.00 до 18.00

28 січня (неділя) з  11.00 до 18.00

29 січня – 2 лютого період для виконання домашнього завдання

 

Навчальний сет №2

Навчальний сет включає: розвиток проекту, профільні обговорення з менторами, надихаючі лекції, проведення польового дослідження, перехресне обговорення між командами та запрошеним зовнішнім ментором.

2 лютого з 18.30 до 22.00

3 лютого з 11.00 до 19.00

4 лютого з  11.00 до 19.00

5 лютого - 9 лютого період для виконання домашнього завдання

 

Навчальний сет №3

Навчальний сет включає: фіналфзація проектів, обговорення з менторами, оцінка комплексності проекту, підготовка до публікації.

9 лютого з 18.30 до 22.00

10 лютого з 11.00 до 19.00

11 лютого з  11.00 до 19.00

Завершення лабораторії.

 

Ця освітня лабораторія представлена організацією "Ґараж Ґенг" та дуетом Krolikowski Art в межах програми "Програма сприяння громадській активності "Долучайся!"", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст майстерні є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Проекти програми на Спільнокошті


Спільнокошт

Автомобіль це така ж зброя як гармата, ракетна установка чи БПЛА, на жаль після бойового виходу, наша зброя потребує ремонту. Ваш донат допоможе повернути наших залізних друзів до строю!
13 доброчинець
33
днів
5550
443146
грн.

Спільнокошт

Цей фондомат допоможе учням перетворити пластик на добрі справи: допомогу безпритульним тваринам, дітям з особливими потребами та людям похилого віку
13 доброчинець
0
днів
7850
75350
грн.

Проекти програми на інших платформах