100 слів: Чим менше коліс, тим менше жиру

100 слів: Чим менше коліс, тим менше жиру

148 1 хвилина хв. читання
22.05.2013

Автомобілі з’їдають до 20% сімейних бюджетів, псують повітря, призводять до астми та ожиріння.

Велосипеди – це не лише дешевший та екологічний вид транспорту, але й засіб залишатися здоровим. У наш час, за даними Грінпіс Росії, 90% американців їздять на роботу на автомобілі і лише 6% – на велосипеді. При цьому 70% їхніх поїздок не перевищують навіть 3 км. У першу чергу це позначається на здоров’ї, адже пасивний спосіб життя шкідливий не менше куріння.

Можна порівняти Америку з Німеччиною, де велосипедами користуються в 9 разів інтенсивніше, а вартість палива набагато вища. Серед американців майже втричі частіше, ніж у німців, зустрічається ожиріння.

За перший рік їзди на велосипеді людина може схуднути на 6 кг. А додаткові 30 хвилин велосипедної їзди на день дозволяють економити 544$ на рік на медичну допомогу.

У велосипедів є й інші відомі переваги. Дослідження у Франції показали, що в години пік велосипеди рухаються на 50% швидше за автомобілі. На місці одного припаркованого авто здатні розміститися 20 велосипедів.

Вибір на користь велосипеду – питання не престижу, а здорового глузду.

Системи фінансових показників, які дають ресурс приймати управлінські рішення

Замість того, щоби пробувати захищатися від системи, руйнувати її, протестувати проти неї, давайте спробуємо будувати систему, інституції, довіряти, створювати стандарти, професіоналізуватися і обертати ці стандарти системи в бік людини, її гідності і прав.