103 %
 • 154 747зібрано (з 150 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Театральна п’єса, створена на основі 10 лекцій про визначних чоловіків і жінок, що змінили історію прав людини.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

...Уяви, на одній великій театральній сцені зустрічаються десятеро людей, чиї переконання і вчинки кардинально змінили історію цілого світу. Тут усі — від Митрополита Андрея Шептицького і Магатми Ґанді до Амаль Клуні й Папи Франциска. Автор цієї п’єси — відомий український драматург Ігор Білиць, який пише сценарій «у режимі реального часу», просто під час публічних лекцій, присвячених цим «10 друзям (і подругам!) рівності». Ну а читатимуть 10 публічних лекцій винятково авторитетні, варті довіри, поваги та захоплення українці та українки. І усе це — у відкритому, публічному форматі, теплими весняними вечорами у зручній локації в самому центрі Львова.

Ти з нами? Тоді вперед! :))


Минулого року Освітній центр з прав людини у Львові влаштував кінопокази, дискусії і лекції, так чи інакше пов’язані з темою рівності. У 2019-му працюємо ще масштабніше — у форматі лекційних програм, об’єднаних великою темою. 10 персоналій з історії Прав Людини — другий такий проект. Він складатиметься з двох частин.

Частина 1. Лекційна.

Уже сьогодні можемо похвалитися, що отримали заповітні «Так!» від чи не найкрутіших українських спікерів та спікерок. Уже замовляємо квитки для Ігоря Козловського, Ірени Карпи, Ольги Герасим’юк, обговорюємо деталі з Андрієм Дахнієм та Мирославом Мариновичем. Словом, дивися таблицю нижче... ;)


Водночас, лекція — це лише один з багатьох форматів, з допомогою яких можна поширювати історії таких визначних особистостей, як Андрей Шептицький, Роза Паркс, Магатма Ґанді чи Папа Франциск. Нам хочеться, щоб про цих людей знало якомога більше людей, і ми придумали, як це зробити! Читай далі... ;)

Ми міркували так: На звичайну лекцію прийде пів сотні людей. На лекцію, яку проведе, приміром, Мирослав Маринович чи Ірена Карпа, — в рази більше, але не стадіон. Якісне відео з лекції перегляне ще близько 500 людей. Цього мало, але... Чому б не перетворити ці історії на мистецький продукт? Скажімо, чому б не «привести» усіх десятьох героїв та героїнь на одну велику сцену?


Частина 2. Театральна

Ми зрозуміли, що хочемо, аби 10 друзів та подруг рівності зустрілися на одній із театральних сцен нашого міста. І раптом подумали, а що, коли цю виставу ставить молодий сміливий режисер Ігор Білиць, який почує усіх наших лекторів і лекторок? Видається, що це чудова ідея. Сподіваємося, Ти з нами? ;)

Драматургійний виклик для Білиця у проекті «10 друзів рівності» — зібрати на одній сцені різних людей з різних епох, що їх поєднують спільні цінності і, можливо, навіть мрії... Однак завдання для Ігоря Білиця — не лише написати цю п’єсу, але й поставити її у форматі сценічної читки. Як усе це врешті-решт виглядатиме, не знає ніхто. Адже ідея сценарію зароджуватиметься прямо під час лекцій. Готуйся підглядати в нотатки! :)

[Ігор Білиць — наш друг та чудовий режисер — погодився на цю ідею з першого телефонного дзвінка. Йому цікаво працювати з темою прав людини в мистецтві, він є режисером таких вистав, як «Боженька» та «Про сліпих і для сліпих», а віднедавна — драматургом, чиї п’єси «Гей-парад» (про ЛГБТІ-людей в Україні) та «Як викрасти коня» (про ромську національну меншину) з успіхом ставлять на сценах відомих українських театрів.]


Давай начистоту. «Яскраві марші, постійні протести, пандуси та голі жіночі груди...» — ось перші асоціації, які виникають, коли ми чуємо два слова: «права людини». Це прикро й обурливо, а проте нас не можна звинуватити у невігластві, адже ані в школах, ані в сім’ях нам не говорили про права, що їх ми маємо від народження. Ніхто не пояснив, чому виникла карколомна ідея «прав людини», і ніхто не розказав історії тих людей, що робили перші кроки у розвитку рівності для всіх.

Тож «усі ці» рівність, інклюзія і повага до різноманіття так і залишилися чимсь далеким, чимсь про ті, інші країни, де темношкірий чоловік став президентом, а донька священика — канцлеркою. У нас, мовляв, усе й без того добре. За радянських часів будь-яка тема, пов’язана з повагою до іншості чи неприпустимістю дискримінації, обростала забобонами. Сьогодні — стереотипами. Щось тут не так, скажи? У час, коли і безвіз, і фейсбук стирають кордони, дуже нерозумно вигадувати нові. Ми впевнені, що історії людей, які руйнували такі стіни, можуть надихати інших людей робити Україну відкритішою, привітнішою і, даруй за банальність, добрішою. Адже права людини — це про Твої та мої права.
1) 10 спікерів та спікерок [DONE!]

2) Талановитий драматург і режисер (і того, й іншого в одному собі поєднує Ігор Білиць) [DONE!]

3) Твоя підтримка дуже важлива

Якщо команда Освітнього центру з прав людини у Львові збере необхідні кошти з Твоєю допомогою тут, на Спільнокошті, то цю суму буде подвоєно — такими є умови нашої співпраці з Міжнародним фондом «Відродження». Відтак, вкладаючи 50 гривень, Ти насправді ділишся з нами цілою сотнею! ;)


Плануємо, що за кошти гранту від Міжнародного фонду «Відродження» ми зможемо втілити у життя театральну складову проекту - створення та читку п'єси. Твій внесок допоможе нам назбирати матеріали для п’єси - провести публічні лекції та покрити ось такі статті з бюджету:

 • гонорари лекторам та лекторкам

 • приїзд та проживання у Львові гостьових спікерів та спікерок

 • фото- та відеофіксація лекцій

 • витрати, пов’язані із адмініструванням проекту  

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 13
 • Внесок від 50 грн

  Публічна подяка

  7 доброчинців

  2993 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Набір наліпок

  59 доброчинців

  941 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Набір наліпок + постер

  19 доброчинців

  481 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Цибулевий пиріг від Освітнього центру з прав людини у Львові

  8 доброчинців

  52 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Моркв'яний пиріг (мммм, солоденький) від Освітнього центру з прав людини у Львові

  8 доброчинців

  52 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Еко-сумка із Х'ю Манном, собакою Освітнього центру з прав людини у Львові

  9 доброчинців

  21 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Футболка із Х'ю Манном, собакою Освітнього центру з прав людини у Львові

  6 доброчинців

  24 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Книга "Східно-Західна вулиця" + постер + набір наліпок

  14 доброчинців

  86 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Футболка + еко-сумка від Освітнього центру з прав людини у Львові

  4 доброчинці

  96 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Ексклюзивна екскурсія "Львів та права людини"

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Відверта кава із командою Освітнього центру з прав людини у Львові

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  День із командою Освітнього центру з прав людини у Львові

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  Запрошення на відкриття Лекторію Освітнього центру з прав людини у Львові

  0 доброчинців

  5 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

20 проектів зараз чекають твоєї підтримки