104 %
 • 125 882зібрано (з 120 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Ми, команда професійних кураторів «86», ставимо собі за мету змінити українські міста через культуру, а свідомість містян – через кіно та мистецтво.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Щороку у травні ми проводимо фестиваль кіно та урбаністики «86» у місті Славутич. Показуємо документальні фільми, організовуємо воркшопи для кінематографістів та дослідників міського простору, виставляємо роботи сучасних художників і влаштовуємо ексклюзивні музичні перформанси. З кожним роком зростає кількість і якість фільмів у програмі, приїздить усе більше гостей, мистецька й освітня програми стають дедалі різноманітнішими.

Щороку ми беремо нову планку. Щоразу стрибаємо все вище, але з великої висоти можна боляче впасти. У цій краудфандинговій кампанії ми просимо нас підстрахувати. Мета цього проекту – разом з вами зібрати ресурс для проведення фестивалю на якісно новому рівні: з колекцією найкращих документальних фільмів року, з музикою від найдрайвовіших діджеїв та роботами найцікавіших художників. Ми хочемо зробити влучний переклад фільмів та своєчасні субтитри до них. Ми хочемо, щоб усі відвідувачі (а аудиторія «86» за чотири роки зросла у десять разів) розмістилися з комфортом, щоб фестивальна територія мала зрозумілу навігацію, усім вистачало смачних обідів, а організаційна робота з нашого боку була бездоганною. Щоб усе це втілити, потрібне фінансування. Якщо ви – наш друг, постійна гостя, неофіт чи майбутня відвідувачка, якщо поділяєте наші цінності – давайте створювати фестиваль разом! Обіцяємо: ми не підведемо.


Велика ідея

Ми віримо, що мистецтво не має зводитись до кон’юнктури чи розваг. Кіно, яке ми показуємо – це живі, пропущені через серце історії, що розкривають нерв суспільства, поезію буденності, відвагу і крихкість надій та нестримний, беззастережний комізм нашого з вами існування. Це завжди «інше кіно», гурманське і крафтове.

Втім, фестиваль не обмежується фільмами. «86» збирає однодумців: агентів змін, лідерів думок, активістів та художників. У курортній атмосфері Славутича, одного з наймолодших і найкраще спланованих міст України, через тематичні майстер-класи та дискусії ми формуємо самостійну творчу спільноту. Генеруємо ідеї, здатні вдосконалити систему, в якій нам усім доводиться жити. Разом вчимося бути вільними громадянами вільної країни: вдумливими, відповідальними, відкритими.

Звучить утопічно? Авжеж. Це і є наша велика ідея – наблизити утопію.


Наші цінності

● Повага до себе і до аудиторії

● Вимогливість

● Чесність

● Особистий вимір

● Сміливість

● Синергія

● Візіонерство


Що пропонуємо відвідувачам?

Припадаючи на початок травня (цього року фестиваль відбудеться з 9 по 13 число), «86» є одним із перших оупенейрів сезону, варіантом травневки для інтелектуалів. Це середовище, куди приїздять насолоджуватися кіно, спілкуванням, природою та неформальною атмосферою вікенду.


У програмі співіснують фільми класиків та маленькі історії, зняті аматорами, призери найбільших світових кінофестивалів і архівні стрічки. Основний шоукейс збирає нові документальні фільми з усього світу, об’єднані темою міського життя. У рамках архівних показів глядачі знайомляться з культовими стрічками минулого. У конкурсній секції «Пальма півночі» відбіркова комісія збирає нові імена з України, Росії, Білорусі, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Литви, Латвії та Естонії. Освітня програма і конкурс MyStreetFilms є спробою демократизувати кіновиробництво: ми підтримуємо українських режисерів-початківців у зйомках перших проектів і представляємо їхні роботи фестивальній аудиторії. Для найменших гостей відбуваються покази дитячої програми.


На «86» є також музика, візуальне й нематеріальне мистецтво, інтерактивні урбаністичні проекти. У попередні роки гості танцювали під ритми Анатолія Бєлова, Reve ta Stohne, Тані Ендшпіль, чернігівських електронних мольфарів Flying Super Pension та славутицьких вундеркіндів «Причал Юніон». Слухали вуличний концерт для органу й електроніки від Юлії Ландау та Маргарити Кулічової. Працювали в архітектурній майстерні, на яку центральну площу перетворила група «Пилорама». Гуляли славутицьким лісом у пошуках об’єктів ленд-арту від кураторської групи «Вітер». Дивилися перформанс, присвячений катастрофам, поставлений австрійцем Францом фон Штрольхеном. І це не рахуючи дискусій з режисерами, екскурсій з урбаністами, подорожей до Чорнобиля та ранкової йоги.


Після фестивалю відбувається серія показів «86: Післямова», під час якої ми їдемо до інших невеликих, але промовистих міст, щоб показати там найкраще з цьогорічної програми.

Чому ми звернулися до Спільнокошту?

Основне джерело фінансування «86» – співпраця з міжнародними фондами та організаціями. Робота над кожним наступним фестивалем починається з моменту, коли закінчується попередній. Щороку ми шукаємо кошти і збираємо необхідну суму з нуля, по маленьких частинках, кожна з яких потребує багато зусиль і пов’язана з великим ризиком. Ми місяцями оформлюємо грантові аплікації – й чимало з них отримують відмови. Умови надання грантів не завжди очевидні, а терміни надходження коштів не завжди відомі. Тому, працюючи в умовах значної непевності, ми лишаємося фінансово вразливими.

Місія фестивалю і своєрідність локації обмежують і варіанти роботи з комерційними спонсорами: бізнеси віддають перевагу великим подіям у великих містах, до того ж ми принципово не співпрацюємо з певними секторами бізнесу, такими як виробники тютюну та алкоголю.


Наша задача – амортизувати ризики, знайти надійних фундаторів і підтвердити кошти на майбутній фестиваль в екологічні строки. Цього року очікуваний бюджет становить $ 100 000. Ми вже встигли виграти конкурс Міністерства культури України і знайти партнерів – телеканал Current Times і фонд EWS. Їхня підтримка покриє частину витрат.

Ми не заробляємо на відвідувачах – збори від квитків та абонементів ледь покривають 5% бюджету. Натомість запрошуємо кожного особисто долучитися до організації фестивалю. Нижче ви знайдете перелік подарунків, які ми пропонуємо взамін за ваш доброчинний внесок. Обирайте суму, яка буде зручною і підйомною для вас – і закладайте власну цеглинку до фундаменту «86».

Славутич у 1986 році був збудований спільними силами багатьох спеціалістів та ентузіастів. Чому б не організувати фестиваль у такий же спосіб?


На що підуть зібрані гроші?

 • Права на показ частини фільмів
 • Оплата дороги і проживання спеціальних гостей
 • Переклад і підготовка субтитрів
 • Синхронний переклад презентацій під час фестивалю
 • Технічне забезпечення показів та вечірок
 • Організація художніх проектів
 • Бронювання локацій для поселення глядачів
 • Логістика фуд-корту

Нашу ідею підтримує Міжнародний Фонд Відродження, який у разі успіху кампанії подвоїть зібрану суму коштом грантової програми.

Разом ми зможемо все!

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 18
 • Внесок від 86 грн

  Фірмовий блокнот

  13 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 86 грн

  Набір фірмових листівок – 4 шт.

  9 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 186 грн

  Постер фестивалю з арт-автографом команди

  4 доброчинці

  1 залишилось

 • Внесок від 386 грн

  Контрамарка на всі вечірки фестивалю

  9 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 386 грн

  Вінілова сумка

  10 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 486 грн

  Абонемент на 5-й фестиваль «86»

  37 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 1086 грн

  Абонемент на фестиваль, контрамарка на всі вечірки та ексклюзивний постер

  7 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 1186 грн

  Екскурсія в Чорнобиль під час фестивалю

  2 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 86 грн

  Фірмовий магніт

  4 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 186 грн

  Набір домашнього печива від «86»

  6 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 286 грн

  Фірмова футболка

  22 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 286 грн

  Фірмовий значок

  3 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 386 грн

  Екскурсія з Женею Моляр "Художнє офомлення науково-дослідних інститутів 60-70-х років ХХ століття у Києві"

  3 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 586 грн

  Професійна консультація за кавою від Наді Парфан: виробництво документального фільму

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 586 грн

  Професійна консультація за кавою від Насті Сідельник: комунікації у сфері культури

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 586 грн

  Професійна консультація за кавою від Саші Целіщевої: фандрейзинг для неприбуткових організацій

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 586 грн

  Професійна консультація за кавою від Ані Белінської: продюсування фестивалю

  1 доброчинець

  0 залишилось

 • Внесок від 586 грн

  Професійна консультація за кавою від Іллі Гладштейна: відбір програми на кінофестиваль

  1 доброчинець

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

33 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Струнна гармонія з дитинства

  Engamusic - місце створене, щоб втілювати музичні мрії, навчити бути співаком можливо композитором, звукорежисером. І зараз ми розширюємо можливості майбутніх майстрів, відкриваючи кабінет Віолончелі

  ENGAmusic
  Школа
  • 6
  • 100
   днів
  • 0
   грн
 • Гаряча лінія - Лінія Життя України

  Lifeline Ukraine – це національна, професійна лінія з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я. Гаряча лінія працює 24 години на день, 7 днів на тиждень.

  Юлія
  Сергійко
  • 37
  • 180
   днів
  • 0
   грн