111 %
 • 111 000зібрано (з 100 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Перший в Україні fab lab, де кожен бажаючий може зробити практично будь-яку фізичну річ - від стільця до мікроскопа

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Ми переконані що Україна — це країна з великим інтелектуальним потенціалом і ми хочемо надати можливість його розвитку. Саме тому ми відновлюємо роботу першого українського fab lab’a у Києві під назвою IZOLAB.

Що таке «fab lab»

Концепція fab lab була розроблена в центрі Бітів та Атомів при Массачусетському Інституті Технологій (MIT). При створенні лабораторії основний фокус робився на простоту користування. Наприклад, щоб обробити матеріал на лазерному гравері або фрезерному станку — достатньо обрати файл і натиснути кнопку «Старт». Іншими словами, будь-яка людина, яка має ідею будь-якої речі, але не має спеціальних навичок роботи із складним обладнанням, може втілити цю ідею у реальність, прийшовши до лабораторії. Основна мета fab lab — створити можливості для одиничного виробництва, яке дозволяє максимально швидко і повністю зробити унікальну річ. За таким принципом почав працювати IZOLAB.

В минулому

IZOLAB було створено в Донецьку восени 2012 року на базі культурного центру ІЗОЛЯЦІЯ. Однією зі сторін діяльності лабораторії була організація проведення воркшопів та майстер-класів на різну тематику: від електроніки та програмування до макаронної архітектури та виготовлення шпаківень. Крім того, IZOLAB був місцем, де кожен бажаючий після проходження інструктажу з правил техніки безпеки та роботи на обладнанні мав змогу використовувати його для власних проектів.

Arduino

 Домівки для птахів

В червні 2014 року територія, на якій знаходився IZOLAB, була захоплена озброєними представниками самопроголошеної. «Донецької народної республіки». В той час ми втратили майже все обладнання та інструменти лабораторії.

Зараз

Команда була евакуйована до Києва. IZOLAB вже має власне приміщення, 3D-принтер, невелику кількість інструментів, які вдалося врятувати та намір відновити свою діяльність у столиці.

Київська майстерня

Чим ви можете допомогти

За вашої підтримки ми відновимо роботу майстерні. На отримані кошти ми плануємо придбати обладнання з числовим програмним управлінням (ЧПУ): лазерний гравер, фрезер та плоттер, ручний та електроінструмент: інструменти для обробки дерева, пластику, металу, засоби безпеки та матеріали.

IZOLAB — некомерційний проект. Всі отримані кошти будуть витрачатися на вдосконалення устаткування та матеріали.

IZOLAB надає умови для виготовлення унікальних речей, макетів або прототипів. Дизайнери, інженери, архітектори, підприємці матимуть змогу скористатися всіма необхідними інструментами для реалізації своїх проектів.

IZOLAB пропонує альтернативно провести вільний час. Не має значення, якого ви віку та чи маєте технічну освіту — IZOLAB створений для того, щоб будь-хто міг зробити «живу» річ своїми руками.  

Крім того, IZOLAB — це простір, де ви можете знайти однодумців, поділитися своїми ідеями, знайти натхнення та кооперуватися для спільної роботи.

Воркшоп

Разом з Вашою допомогою ми створимо місце, яке зробить науку та унікальне виробництво доступним для всіх!

Партнер проекту

 • Pact, Inc. в Україні

  Підтримує проекти в рамках програми «Посилюй Добрі Рішення», яка створює умови для розвитку команд у сферах освіти, здоров'я, безпеки, транспорту, прав людини та відповідального підприємництва

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 8
 • Внесок від 25 грн

  Особиста подяка на сайті IZOLAB. Ми створимо окрему сторінку на офіційному сайті ІЗОЛАБ, де вкажемо ваше ім’я на знак подяки за внесок у розвиток майстерні. Країна повинна знати своїх героїв!

  10 доброчинців

 • Внесок від 50 грн

  Наліпка "IZOLAB". На знак подяки ми подаруємо Вам стікер на ноутбук з нашим лого і, звичайно, Ваше ім'я буде на сайті.

  38 доброчинців

  162 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Чай + печиво з командою IZOLAB. Ми проведемо для Вас екскурсію, відповімо на запитання і почастуємо запашним чаєм з печивом ;) Плюс — Ваше ім’я на сайті.

  38 доброчинців

 • Внесок від 250 грн

  Workshop! На знак подяки, ми влаштуємо воркшопи: зробити вібро-робота, побудувати хмарочос зі спагетті або створити електронний пристрій на базі Arduino. Чай з печивом та подяка - обовязково!

  30 доброчинців

 • Внесок від 350 грн

  Цифрова вечірка. З вас - гарний настрій, з нас - крута вечірка. Всіх секретів не розкриваємо;) Нудно не буде! P.S.: Ваше ім’я також буде на сайті.

  13 доброчинців

  137 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Комплект "Тубус-12" від О. Манукьянса — стильний аксесуар, який прикрасить Ваш робочий стіл. Набір вінтажних олівців — у подарунок. Плюс — Ваше ім'я на сайті.

  11 доброчинців

  9 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Лампа ім. Манукьянса. Лампа, розроблена нашим дизайнером, стане оригінальною прикрасою Вашого інтер’єру. Унікальний дизайн і якісні матеріали — це вироблено в ІЗОЛАБІ. Подяка на сайті — само собою!

  8 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 4000 грн

  Дизайнерське крісло. Серйозний внесок потребує серйозного підходу. Для вас ми розробимо дизайн крісла і виробимо його за допомогою ЧПУ-машини. Гарантуємо, що такого крісла не буде більше ні в кого.

  2 доброчинці

  4 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

14 проектів зараз чекають твоєї підтримки