156 %
 • 156 276зібрано (з 100 000 грн)

Головне

Забезпечення культурного та особистісного розвитку дітей внутрішньо-переміщених осіб під час воєнного стану та психологічно-терапевтичного ефекту для таких діточок.

Історія

Місто Полтава стало прихистком для багатьох вимушених переселенців з міст півночі, сходу та півдня України. Багато дітей залишилися без можливості повноцінного розвитку у зв'язку з тим, що частіше за все, батьки тимчасово не можуть забезпечити їм таку можливість. Натомість, діти часто залишаються сам на сам із Інтернетом, контент якого, останнім часом, переповнений закликами до насильства, ненависті, в цілому згубними для дитячої психіки.

Суть проєкту
Культурний центр міста Полтави "Зело" разом з Громадською організацією "Художників "Пектораль" здатні забезпечити комфортні, ефективні і, головне, безпечні умови культурного розвитку дітей в умовах воєнного стану. Діти не просто займаються мистецтвом, а опановують сучасну світову культуру, знайомляться із принципами функціонування сучасного мистецького середовища на заняттях під керівництвом художників, галеристів, кураторів, музикантів, акторів, журналістів, викладачів з багаторічним стажем. Таким чином, дітям не тільки прищеплюються кращі загальнолюдські цінності, а й відбувається потужний психологічно-терапевтичний ефект спрямований на подолання психологічних травм на тлі воєнних дій.

У Школі вже навчаються 165 діточок із Охтирки, Сум, Харкова, Києва, Волновахи, Дергачів, Донця, Добропілля, Дружківки, Сєвєродонецька, Маріуполя та Краматорська віком від 4 до 17 років. Ще двадцять п'ять дітей долучаються онлайн.

Попри це, у нас вже сформований чималий список очікування дітей, які ще чекають можливості потрапити до Школи.

У нашій Школі діти отримують всебічний розвиток за напрямками: образотворче мистецтво, декоративно-прикладне мистецтво, музикування, сучасна руханка з елементами хореографії, музично-акторський розвиток, ораторське мистецтво, англійська мова, основи програмування, спів і все це з дотриманням найсуворіших вимог безпеки у затишному мистецькому просторі міста Полтави. Навчання у Школі - абсолютно безкоштовне і цей проєкт тримається на підтримці доброчинців.

Якщо у Вас буде можливість стати одним із нашого постійно зростаючого кола доброчинців, ми, а найперше, діти, будемо Вам найбезмежніше вдячні!

Перегляньте, будь ласка, короткий репортаж місцевого телебачення про заняття в Арт-центрі:


Ось чому діти проспішають до Школи естетичного виховання "Зело":

1. Діти перебувають в колі собі подібних, де формується доброзичлива атмосфера, вони на власні очі бачать успішних людей, які навіть у воєнний час зберігають доброзичливість, розвивають професійні навики, просувають культуру та роблять її інструментом розбудови суспільства.

2. Дітям демонструють цікавий матеріал про художників сучасності, вони дискутують, беруть участь у квестах, вікторинах.

3. Діти створюють твори візуального мистецтва під керівництвом викладачів. Це твори живопису, графіки, інсталяції перфоманси. Знайомляться з практичною і технічною стороною творчості.

4. Дітям демонструються короткі фільми, надихаючі історії успіху в царині мистецтва.

5. Діти опановують різні музичні інструменти, в тому числі екзотичні. Вчаться керувати голосом, співають у хорі, імпровізують.

6. Діти навчаються ораторському мистецтву, вмінню поводити себе на сцені, у просторі, імпровізувати, грають у комунікативні ігри.

7. Діти виконують оздоровлюючі вправи для зміцнення тіла з елементами хореографії за програмою сучасна руханка.

8. У ігровій формі діти вивчають англійську мову, що дозволить їм бути всебічно розвиненими та представляти Українську культуру на міжнародній арені.

9. Діти вчаться основам програмування на основі спеціальних конструкторів Мататалаб.

10. Ми регулярно проводимо позапланові майстер-класи із: писанкарства, свічкоробства, виготовлення листівок, гравюр, розпису імбирних пряників тощо.

11. Всі активності проходять в приміщенні Арт-центру ZELO загальною площею 100 кв.м, добре освітленому, де проводяться тимчасові виставки митців. Приміщення повністю обладнане для занять, бесід, кінопоказів, занять йогою, музикою та стретчингом.

Одразу під приміщенням знаходиться обладнане бомбосховище у паркінгу нового житлового будинку з обігрівом, пуфами, мольбертами, проектором, гарним освітленням, куди діти переходять разом в викладачем у разі сигналу "Повітряна тривога".


(всі фото зроблені в Арт-центрі під час занять з дітьми внутрішньо-переміщених осіб)

Зробіть посильний внесок - і Ви підтримаєте діточок, які стануть справжньою гордістю України!! Просимо Вас про репост цієї ініціативи, хай якомога більше людей дізнаються про цей проєкт!

Ми також розвиваємо онлайн проєкт для дітей з усієї України, які виїхали закордон, або не можуть долучитися до занять безпосередьно у Арт-центрі. Тож цей формат має не тільки регіональний але і всеукраїнський потенціал.

Проект уже втілюється та тримається на ентузіазмі ініціаторів: Ярослава Терновського, Аліни Гончарової та всієї команди. 

Однак, нам все одно необхідна підтримка на такі витрати:

1. Часткове фінансування орендної плати за приміщення в центрі міста.

2. Витрати на опалення, електроенергію, воду, охорону, а також чай та смаколики))

3. Витрати на додаткове обладнання укриття (елементарні меблі, додаткові мольберти, м'які пуфи)

4. Витрати на художні матеріали (фарби різних видів, папір, олівці гумки та ін.)

(всі фото зроблені в Арт-центрі під час занять з дітьми внутрішньо-переміщених осіб)

Якщо Ви зможете приєднатися до нашого, зростаючого кола доброчинців, то дітки будуть Вам найбезмежніше вдячні! Будь-який внесок має вагу! Репост цієї ініціативи в соціальних мережах - це теж дуже відчутна допомога!

Ми також залучаємо міжнародні фандрайзингові платформи для того, щоб проект розвивався ще більше. Звісно, що більшу частину витрат беруть на себе ініціатори проєкту. 


Проєкт не обмежений в часі. Його головна мета - сформувати особистість майбутнього, незалежно від того, ким наші діти стануть в подальшому: художниками, лікарями, інженерами, економістами. Це справа багатьох днів, але власним прикладом, атмосферою, ефективними заняттями, ми посіємо в серцях дітей зерня доброзичливості, любові, краси, цілеспрямованості і ще багато рис, які зроблять прийдешні покоління процвітаючими.

(всі фото зроблені в Арт-центрі під час занять з дітьми внутрішньо-переміщених осіб)

Якщо Ви хочете зареєструвати дитину на заняття в Арт-центрі, будь ласка, перейдіть за посиланням: https://forms.gle/omyTajC8JqxYnWmm6


Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 10
 • Внесок від 100 грн

  За ваше добре серце Ви отримаєте в подарунок листівку, зроблену власноруч дитиною із сім'ї внутрішньо переміщених осіб, яка прийде на уроки естетичного виховання.

  14 доброчинців

  86 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  За вашу чуйність Ви отримаєте в подарунок картину на папері, формату А3, зроблену власноруч дитиною із сім'ї внутрішньо переміщених осіб, яка прийде на уроки естетичного виховання.

  6 доброчинців

  94 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  За прояв неймовірної турботи Ви отримаєте в подарунок справжню картину олійними фарбами, на полотні на підрамнику, розміром 30х30 см, зроблену власноруч дитиною із сім'ї внутрішньо переміщених осіб.

  2 доброчинці

  98 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Пройдіть майстер-клас із олійного живопису від художника Ярослава Терновського. Ви створите свою картину на полотні, розміром, 30х30 см, олійними фарбами, а сюжет зможете обрати.

  6 доброчинців

  94 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  За Вашу щиросердну місію, Ви отримаєте спражній шедевр, твір мистецтва, оформлений в раму, зроблений власноруч дитиною із сім'ї внутрішньо переміщених осіб, яка прийде на уроки естетичного виховання.

  0 доброчинців

  100 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  За Вашу щедрість Ви можете пройти майстер-клас із олійного живопису від художника Ярослава Терновського. Ви створите свою картину на полотні, розміром, 40х50 см, олійними фарбами, а сюжет оберіть.

  1 доброчинець

  99 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  За Вашу неймовірну підтримку Ви зможете обрати шедевр у свою домівку - картину художника, члена Національної спілки художників України, Ярослава Терновського розміром до 50 см по більшій стороні.

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Художник Ярослав Терновський напише для Вас швидкий портрет олійними фарбами на полотні 40х50 см. за один сеанс.

  0 доброчинців

  1000 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  За цей щедрий жест Ви зможете обрати шедевр у свою домівку - картину художника, члена Національної спілки художників України, Ярослава Терновського розміром до 70 см по більшій стороні.

  0 доброчинців

  30 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  За таку кількість радості для дітей оберіть шедевр у свою домівку - картину художника, члена Національної спілки художників України, Ярослава Терновського розміром до 100 см по більшій стороні.

  0 доброчинців

  11 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 20
comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

21 проект зараз чекає твоєї підтримки

 • Грошова компенсація для постраждалих українців

  Збір коштів на проведення експертиз, юридичні та нотаріальні витрати для отримання грошової компенсації від ЄСПЛ через порушення прав людини.

  WE
  ARE
  • 3
  • 40
   днів
  • 0
   грн
 • FreeDom house

  Створення модульного житла для біженцiв - "FreeDom house", яке після нашої перемоги перетвориться в міні - готелі для заміського відпочинку !

  Роман
  Фролов
  • 4
  • 100
   днів
  • 0
   грн