88 %
 • 248 915зібрано (з 281 050 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Забезпечення культурного та особистісного розвитку дітей внутрішньо-переміщених осіб під час воєнного стану та психологічно-терапевтичного ефекту для таких діточок.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 22

Історія

Місто Полтава стало прихистком для багатьох вимушених переселенців з міст півночі, сходу та півдня України. Багато дітей залишилися без можливості повноцінного розвитку у зв'язку з тим, що частіше за все, батьки тимчасово не можуть забезпечити їм таку можливість. Натомість, діти часто залишаються сам на сам із Інтернетом, контент якого, останнім часом, переповнений закликами до насильства, ненависті, в цілому згубними для дитячої психіки.

Суть проєкту
Культурний центр міста Полтави "Зело" разом з Громадською організацією "Художників "Пектораль" забезпечують комфортні, ефективні і, головне, безпечні умови всебічного розвитку дітей в умовах воєнного стану. Діти не просто займаються мистецтвом, а опановують сучасну світову культуру, знайомляться із принципами функціонування сучасного мистецького середовища на заняттях під керівництвом художників, галеристів, кураторів, музикантів, акторів, журналістів, викладачів з багаторічним стажем. Також у нас є ціла низка напрямків з фізичного виховання: хореографія, спортивна гімнастика, активна самооборона, руханка, лабораторія танцю. А ще - наукові дисципліни. Таким чином, дітям не тільки прищеплюються кращі загальнолюдські цінності, а й відбувається потужний психологічно-терапевтичний ефект спрямований на подолання психологічних травм на тлі воєнних дій. І це разом з набуттям найкорисніших навичок і "soft skills" сучасного громадянина.

Проєкт має назву Art & Health HUB (ХАБ мистецтва і здоров'я)

У ХАБі вже на постійні основі навчаються 645 діточок із 73 спустошених війною міст та сіл.

Попри це, у нас вже сформований чималий список очікування дітей, які ще чекають можливості потрапити до Школи.

У ХАБі діти отримують всебічний розвиток за напрямками: образотворче мистецтво, декоративно-прикладне мистецтво, пісочна анімація, музикування, естрадний спів, сучасна руханка з елементами хореографії, музично-акторський розвиток, ораторське мистецтво, англійська мова, основи програмування, спів, кераміка, хенд-мейд, спортивна гімнастика, активна самооборона, малювання 3D ручкою, основи художньої фотографії, комп'ютерний дизайн і все це з дотриманням найсуворіших вимог безпеки у затишних мистецьких просторах міста Полтави.

Навчання у ХАБі - абсолютно безкоштовне і цей проєкт тримається на підтримці доброчинців та донорів.

Якщо у Вас буде можливість стати одним із нашого постійно зростаючого кола доброчинців, ми, а найперше, діти, будемо Вам найбезмежніше вдячні!

Перегляньте, будь ласка, короткий відеоролик про наш проєкт:


Ось чому діти проспішають до Art & Health HUB від "Зело":

1. Діти перебувають в колі собі подібних, де формується доброзичлива атмосфера, вони на власні очі бачать успішних людей, які навіть у воєнний час зберігають доброзичливість, розвивають професійні навики, просувають культуру та роблять її інструментом розбудови суспільства.

2. Дітям пропонують цікавий матеріал на кожному занятті сучасності, вони дискутують, беруть участь у квестах, вікторинах, у нас немає "розумніших" чи "дурніших", кожен має право на свою думку.

3. Діти створюють твори візуального мистецтва під керівництвом викладачів. Це твори живопису, графіки, кераміки, інсталяції, перфоманси. Знайомляться з практичною і технічною стороною творчості.

4. Діти опановують різні музичні інструменти, в тому числі екзотичні. Вчаться керувати голосом, співають у хорі, імпровізують.

5. Діти навчаються ораторському мистецтву, вмінню поводити себе на сцені, у просторі, імпровізувати, грають у комунікативні ігри.

6. Діти виконують оздоровлюючі вправи для зміцнення тіла з елементами хореографії за програмою сучасна руханка. Проходять програму спортивної гімнастики, вивчають хореографічні композиції. Набувають навичок активної самооборони.

7. У ігровій формі діти вивчають англійську мову, що дозволить їм бути всебічно розвиненими та представляти Українську культуру на міжнародній арені.

8. Діти вчаться основам програмування на основі спеціальних конструкторів LEGO.

9. Діти опановують фінансову грамотність та підприємницькі навики із досвідченими фасилітаторами.

10. У нас також є комп'ютерний дизайн та малювання 3D ручкою, майстер-класи із лазерного гравірування і деревообробки.

11. Ми регулярно проводимо позапланові майстер-класи із: писанкарства, свічкоробства, виготовлення листівок, гравюр, розпису імбирних пряників тощо.

12. Всі активності проходять в приміщеннях у центрі Полтави загальною площею 800 кв.м, добре освітлених, де проводяться тимчасові виставки митців. Приміщення повністю обладнані для занять.

Одразу під приміщеннями знаходяться обладнані бомбосховища з обігрівом, пуфами, мольбертами, проектором, гарним освітленням, куди діти переходять разом в викладачем у разі сигналу "Повітряна тривога".


(всі фото зроблені в Арт-центрі під час занять з дітьми внутрішньо-переміщених осіб)

Зробіть посильний внесок - і Ви підтримаєте діточок, які стануть справжньою гордістю України!! Просимо Вас про репост цієї ініціативи, хай якомога більше людей дізнаються про цей проєкт!

Проект уже втілюється та тримається на ентузіазмі всієї команди. Нас підnримують міжнародні донори, серед яких лідирує міжнародна гуманітарна організація Save the Children.

Однак, коли ми подавали бюджет на донорську підтримку, ми не змогли врахувати ту обставину, що розширимося аж у вісім разів!

І, звісно, прорахувалися з деякими витратами, а саме витрати на опалення. 

Зараз ми збираємо кошти для того, щоб обігріти діточок взимку.

(всі фото зроблені в Арт-центрі під час занять з дітьми внутрішньо-переміщених осіб)

Якщо Ви зможете приєднатися до нашого, зростаючого кола доброчинців, то дітки будуть Вам найбезмежніше вдячні! Будь-який внесок має вагу! Репост цієї ініціативи в соціальних мережах - це теж дуже відчутна допомога!

Перегляньте коротеньке відео про один тиждень у ХАБі:


Проєкт не обмежений в часі. Його головна мета - сформувати особистість майбутнього, незалежно від того, ким наші діти стануть в подальшому: художниками, лікарями, інженерами, економістами. Це справа багатьох днів, але власним прикладом, атмосферою, ефективними заняттями, ми посіємо в серцях дітей зерня доброзичливості, любові, краси, цілеспрямованості і ще багато рис, які зроблять прийдешні покоління процвітаючими.

(всі фото зроблені в Арт-центрі під час занять з дітьми внутрішньо-переміщених осіб)

Якщо Ви хочете зареєструвати дитину на заняття в Арт-центрі, будь ласка, перейдіть за посиланням: https://ee.kobotoolbox.org/xfV2bb3E


Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 10
 • Внесок від 100 грн

  За ваше добре серце Ви отримаєте в подарунок листівку, зроблену власноруч дитиною із сім'ї внутрішньо переміщених осіб, яка прийде на уроки естетичного виховання.

  18 доброчинців

  82 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  За вашу чуйність Ви отримаєте в подарунок картину на папері, формату А3, зроблену власноруч дитиною із сім'ї внутрішньо переміщених осіб, яка прийде на уроки естетичного виховання.

  6 доброчинців

  94 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  За прояв неймовірної турботи Ви отримаєте в подарунок справжню картину олійними фарбами, на полотні на підрамнику, розміром 30х30 см, зроблену власноруч дитиною із сім'ї внутрішньо переміщених осіб.

  5 доброчинців

  95 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Пройдіть майстер-клас із олійного живопису від художника Ярослава Терновського. Ви створите свою картину на полотні, розміром, 30х30 см, олійними фарбами, а сюжет зможете обрати.

  10 доброчинців

  90 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  За Вашу щиросердну місію, Ви отримаєте спражній шедевр, твір мистецтва, оформлений в раму, зроблений власноруч дитиною із сім'ї внутрішньо переміщених осіб, яка прийде на уроки естетичного виховання.

  0 доброчинців

  100 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  За Вашу щедрість Ви можете пройти майстер-клас із олійного живопису від художника Ярослава Терновського. Ви створите свою картину на полотні, розміром, 40х50 см, олійними фарбами, а сюжет оберіть.

  3 доброчинці

  97 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  За Вашу неймовірну підтримку Ви зможете обрати шедевр у свою домівку - картину художника, члена Національної спілки художників України, Ярослава Терновського розміром до 50 см по більшій стороні.

  2 доброчинці

  8 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Художник Ярослав Терновський напише для Вас швидкий портрет олійними фарбами на полотні 40х50 см. за один сеанс.

  0 доброчинців

  1000 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  За цей щедрий жест Ви зможете обрати шедевр у свою домівку - картину художника, члена Національної спілки художників України, Ярослава Терновського розміром до 70 см по більшій стороні.

  0 доброчинців

  30 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  За таку кількість радості для дітей оберіть шедевр у свою домівку - картину художника, члена Національної спілки художників України, Ярослава Терновського розміром до 100 см по більшій стороні.

  0 доброчинців

  11 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

17 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • EdCamp діє!

  Час незворотних змін в освіті – саме зараз. Підтримайте 20-тисячну спільноту відповідального вчительства, яка змінює школу для ваших дітей.

  Олександр
  Елькін
  • 5770
  • 1513
   днів
  • 0
   грн
 • Каталки для Львівської дитячої лікарні

  Збір коштів на каталки для важко травмованих дітей, які прибувають на лікуванні у Львівську дитячу лікарню.

  Марта
  Куленко
  • 7
  • 184
   днів
  • 0
   грн