18 %
 • 8 941зібрано (з 50 000 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

Проект “CRYSTAL” ("Кришталь") - це серія безкоштовних тренінгів для переселенців з Донбасу, які запровадили або планують провадити власний малий бізнес в Україні.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 8

Історія

Чому така назва проекту

Crystal / Кришталь – це різновид скла, який завдяки оксиду свинцю імітує вогонь всередині скла.

У нашому проекті кришталь символізує прозорість та чистоту бізнесу молодого покоління українців, які прагнуть жити за прогресивними стандартами та водночас палають ідеєю досягти успіху та зменшити рівень корупції в Україні за рахунок ведення чесного бізнесу. 


Чому це важливо

Велика кількість переселенців, які змушені були виїхати із зони АТО під час бойових дій - це молоді та здорові, розумні та кмітливі люди, сповнені нових ідей й готові розвивати нашу державу. Але оскільки у вишах України не викладають основи бізнесу, відповідно, ці молоді люди не мають знань, необхідних для заснування власної справи, та не уявляють, з чого і як розпочати її.

Аби скерувати цвіт нашої нації на користь їй самій та всій державі, ми хочемо дати молодим підприємцям інструменти ведення прозорого бізнесу в умовах ринку України, починаючи з того, як правильно зареєструвати бізнес, як і коли здавати звіти, як вести книгу обліку доходів та в цілому провадити підпиємницьку діяльність, яка принесе користь не лише власникові, а й глобально всій економіці України.

Крім того, тільки за молодими людьми стоїть так званий "бізнес інновацій", бо не все у світі вигадано до нас, і новітні підходи, ідеї та ніши завжди виникають. Молоді люди, які прагнуть вдосконалити Україну, знають, де шукати, та помічають такі ідеї, однак ми маємо взяти на себе відповідальність допомогти їм організувати технічний бік процесу - навчити вести бізнес за законодавчим стандартом України та подавати приклад прозорого бізнесу майбутнім поколінням.


Які проблеми економіки ми подолаємо

Наш проект "Кришталь" вирішує проблему безробіття в Україні (молодь буде зайнята у галузі бізнесу та створюватиме нові робочі місця, швидко змінюючи закостенілі прорадянські стандарти "офісних щурів". 

Друга проблема, яку ми з успіхом подолаємо, - це корупція. Ми досягнемо нечуваних вершин, якщо від початку бізнес-життя молодих людей, закладемо в них ідеали чесності, справедливості, законослухняності та вміння мислити ширше. 

На сьогодні ми розуміємо, що, наче дамоклів меч, над Україною нависає ще одна проблема - "тіньовий бізнес". І найстрашніше, що підвалини для створення цілої мережі нелегальних бізнесів, виникають з малих підприємств, власникам яких свого часу не пояснили, як можна робити бізнес "красиво і корисно".

Як це відбувається?

Умовно кажучи, людина робить хенд-мейд печиво. Вона хоче його продавати, але не знає, як оформити цей процес легально. Вона читає законодавство, але мало що в тому розуміє, бо не має юридичної освіти, а на юристів-консультантів грошей не вистачає, бо родина ледве зводить кінці з кінцями.

Ця людина йде у податкову, де її спочатку ганяють по всіх кабінетах від одного "експерта" до іншого, а потім, нарешті (!), у сто-якомусь-там кабінеті пояснюють, що, зареєструвавши ФОП, вона платитиме сталу суму податку незалежно від прибутків на місяць, і показують розмір суми.

Людина, не маючи коштів навіть на утримання квартири, лякається, адже вона не знає, як по-іншому владнати цей процес, як знайти інвестиції у власну справу, де і як шукати спонсорів, як правильно розподіляти дохід від бізнесу, аби вистачало і на закупку необхідної продукції, і на сплату податків тощо, і вирішує продавати печиво нелегально. 

Якщо в неї це виходить і вона отримує неоподаткований чистий прибуток, відповідно, в майбутньому навіть якщо вона й зможе тепер сплачувати податки, вона не захоче цього робити, адже це в природі людини - якщо дісталося "на шару", навіщо тепер щось змінювати?

На виході ми отримаємо "нездорового" з точки зору закону підприємця із спаплюженим уявленням про чесність та справедливість. 

А наш проект якраз і знищує проблему, пов`язану зі страхом створення оподаткованого бізнесу в корені! Адже з перших днів, як дітей змалечку вчать ходити, так і ми привчаємо молодих амбітних людей одразу правильно розпочинати вести власний бізнес. 


І ще одна проблема, що є найбільш питомою в Україні - це повна відсутність бізнес-освіти у навчальних закладах.

А звідки візьметься ця бізнес-освіта? З радянського минулого? 

Скажімо, в американській та європейській освітах, починаючи мало  не з дитячого садочку, громадян привчають до того, аби бути лідерами і досягати успіху, працюючи на себе.

Прогресивні напрями бізнес-освіти  ефективно впроваджують у школи, коледжі, університети ЄС та США, і спрямовують сутність освіти на те, щоб людина знала закони бізнесу.

Наш проект стане ефективним додатком до університетської освіти України, адже в його основі - навчити людину бути щасливою, бо тільки маючи власну улюблену справу та отримуючи за неї бажані гроші, людина може відчувати повноцінність життя та внутрішню свободу. 

У чому суть

Ми хочемо створити здорове підприємницьке середовище в Україні та остаточно здолати "пострадянський синдром" споживацтва й меншовартості наших громадян! 

Яка наша мета

Ми навчимо молодих підприємців та надамо їм інструменти ведення ефективного бізнесу в реальних умовах ринку України: проконсультуємо від реєстрації ФОП за усіма групами підприємництва, до того, як розширювати виробництво товарів чи послуг, виходити на нові ринки, співпрацювати з іншими підприємцями тощо.

Що ми будемо робити

Ми розв`яжемо більшість проблем малого підприємництва в Україні, систематично навчаючи молодих бізнесменів за допомогою лекцій, дискусій, індивідуальних консультацій, коротких бізнес-ігор та супроводжуючи їх у світ бізнесу. 

Які конкретні наші дії

Ми проведемо тренінги для підприємців-переселенців з Донбасу у Києві та Київській області, де зареєстровано найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб із зони АТО.

Ми запросимо на наші тренінги фахівців з юриспруденції, економічної аналітики, економіки виробництва, інвесторів, Retail консультантів, фізіогномістів, PR-фахівців та представників податкової інспекції. 

Після завершення тренінгу ми надамо можливість кожному учаснику отримати разову безкоштовну консультацію в кожного з фахівців та протягом трьох місяців в online режимі час від часу отримувати додаткові поради від них.  

Ми запровадимо рейтинг успішних молодих підприємців-переселенців та будемо видавати його у електронному PDF-форматі, а також розміщувати на офіційному сайті органів внутрішнього самоврядування тих міст, де проживає підприємець-учасник тренінгів.


Що очікує на проект в майбутньому 

Наш проект буде розвиватися дотоді, допоки охопить всю Україну (близько 50 тренінгів в кожному обласному місті та по одному тренінгу в одному з великих міст кожної області, однак розпочинаємо перший тренінг з Києва), а ми побачимо реальні цифрові показники розвитку малого підприємнитва, звертаючись за статистикою до соціологічних центрів, таких, як, наприклад, КМІС.

Після повного втілення проекту ми хочемо заснувати "Відкритий університет бізнесу" на основі тих матеріалів і викладацького складу, що ми напрацюємо, який може розвиватися двома шляхами: або мати статус постійного тренінгового центру, як, наприклад, проект "Свободная" Дмитра Раїмова, або отримати статус першого офіційного бізнесового навчального закладу, створеного за допомогою благочинних коштів "Великої Ідеї" та інвестицій тих підприємців, які свого часу відвідували наші тренінги "Кришталь". 

Наша поки що невелика команда :)

Наразі до нашої команди входжу я, Олеся Василець, ідейний натхненник та засновник проекту та декілька фахівців, які будуть спікерами на наших тренінгах. 

Особисто я, Олеся Василець, не лише організатор цього проекту, а й приватний підприємець, переїхала з Луганська з 1000 гривень у кишені і за 3 роки побудувала мережу з трьох різних видів бізнесу у галузі надання послуг. Я зробила багато помилок, включно із такими дрібними, як-то неправильне оформлення книги обліку доходів чи невчасна сплата податку, що потягло за собою штрафні санкції та, звичайно, родинні неприємності... Це сталося, тому що грошей на консультантів та юристів у мене тоді не було, а сама я працювала на трьох роботах, щоб заробити невеличкий стартовий капітал, та ще й паралельно навчалася на бюджеті на денному відділенні у Києво-Могилянській академії. Тому в мене не було часу і сил детально вивчати податкове законодавство чи маркетинг. Я розпочала так, як знала, багато втратила, але набула неоціненного досвіду! Тепер я хочу передати його моїм одноліткам і всім тим, хто є новачком у бізнесі, але дуже хоче працювати на себе та бути незалежним в ім`я нашої України!

Детальну історію мого бізнес-життя та біографію ви можете прочитати у журналі "Business Woman" за посиланням:

http://businesswoman.org.ua/index.php/what-s-hot/672-vid-pereselenky-do-business-woman-istoriia-divchyny-z-vohniu  


або подивитися мою відео-історію та послухати її на Громадському радіо: 

https://www.youtube.com/watch?v=bA8kcqBSuhw 

А також прослухати інтерв`ю на радіо "Голос Донбасу" та телеканалі ДоТеБе у рубриці "Ціна питання" за посиланням: https://www.dotb.dn.ua/2017/06/tsina-pitannya-pereselentsi-pidpriyemtsi/


Що є вже зараз

Зараз проект перебуває на стадії розробки тренінгового курсу та пошуку інвестицій :-) За структурою тренінг триватиме близько 12 годин (одноденний інтенсив), включно з кава-брейками та обідньою перервою - півгодини, поділений на 8 кейсів від різних спікерів. 

На що нам потрібні гроші

Найперше, що нам потрібно - це залучити фахівців до викладання курсів, взяти в оренду приміщення під тренінги та дати хоча б мінімальну кількість реклами. Ми також будемо дуже вдячні нашим благочинцям, які б могли підказати контакти фахівців, які є компетентними в одній чи декількох з названих галузей (юриспруденції, економічної аналітики, економіки виробництва, інвестицій, Retail, фізіогноміки, PR-галузі та податкової інспекції), вміють доступно донести інформацію до широкого загалу та потенційно могли б бути зацікавлені у нашому проекті. Деталі ми можемо обговорити з ними під час особистої зустрічі. 

Також нам потрібні кошти на друковані матеріали (включно із навчальними) для учасників, які необхідні їм для ефективного проходження тренінгів. До речі, порада класних фахівців зі створення Інтернет-сайту на безкоштовній платформі під наш проект "занедорого" теж дуже вітається :)

Коли розпочнуться тренінги

Перший тренінг - у Києві - розпочнеться наприкінці листопада 2017 року. Другий тренінг - у Київській області - на початку березня 2018 року, у звязку з новорічними святами та лютим місяцем, який може бути дуже холодним. 

Витрати на перші два тренінги у Києві та Київській області:

Спочатку нам необхідно анонсувати наш тренінг та якісно прорекламувати його, аби зібрати достатню аудиторію. У цілому ми розраховуємо приблизно на 300-350 учасників. Для цього ми використаємо баннерну рекламу, рекламу на сіті-лайтах, Інтернет-рекламу, Фейсбук-рекламу, створення та поширення листівок, флайєрів, візитівок, календариків з інформацію про наш проект. Також ми створимо та запустимо Інтернет-сайт на безкоштовній платформі Tilda. Приблизна сума, на яку ми покладаємося, на рекламу двох тренінгів - у Києві та Київській області - нараховує близько 6000 (шести тисяч) гривень.

Після того, як ми прорекламуємо тренінги, ми маємо орендувати відповідне приміщення. За нашим аналізом та розрахунками можливих приміщень під тренінги, приблизна вартість одного - 7000 (сім тисяч) гривень. Отже, на проведення двох тренінгів - у Києві та Києвській області - нам потрібно приблизно 14000 (чотирнадцять тисяч) гривень. 

Також аби запросити хороших професійних фахівців, які читатимуть свої тренінги для молодих підприємців - необхідна мінімальна оплата принаймні їхнього часу та дороги, оскільки не всі хороші фахівці згодяться викладати зовсім безоплатно, тому це близько 20000 (двадцять тисяч) гривень.

Оскільки треніги триватимуть весь день, необхідно пригостити гостей та спікерів кавою та чаєм, отже, на кава-брейк на обидва тренінги нам потрібно 2000 (дві тисячі) гривень. 

Усі учасники мають отримати теку з допоміжними друкованими матеріалами для участі у тренінгах, а саме - навчальними матеріалами, блокнотами, бейджами, а також ручками для писання. Для обох тренінгів сума витрат на це складає 8000 (вісім тисяч) гривень. 

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 8
 • Внесок від 50 грн

  Безкошкотна професійна фотосесія благочинців з організаторами тренінгів та найуспішнішими переселенцями-підприємцями

  2 доброчинці

  48 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Креативна фірмова ручка з логотипом нашого проекту "Crystal"

  0 доброчинців

  100 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Яскравий гумовий браслет з логотипом нашого проекту "Crystal"

  0 доброчинців

  200 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Сумка хенд-мейд з льону білого кольору з логотипом "Crystal"

  1 доброчинець

  399 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Можливість для благочинців контактувати з підприємцями та укладати ділові угоди, зав`язувати корисні бізнес-знайомства.

  1 доброчинець

  499 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Перші 10 благодійників, які пожертвують кошти на суму від 1000 гривень, отримають у подарунок перші 10 футболок (по одній кожному) з логотипом нашого проекту "Crystal"

  0 доброчинців

  1000 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Креативний фірмовий блокнот з логотипом нашого проекту "Crystal"

  0 доброчинців

  2000 залишилось

 • Внесок від 2500 грн

  Безкоштовна участь у всіх тренінгах нашого проекту "Crystal" та вільний доступ до всієї літератури наших тренінгів (презентації, роздруковані матеріали, аудіофайли та фотофайли тощо)

  0 доброчинців

  2500 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

10 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • "Попутники" - перший із сервісів мережі LifeUp

  LifeUP - онлайн платформа, нове місце збору попутників по всій Україні, гідна альтернатива громадському транспорту й таксі. Перший із сервісів соціально-туристичної мережі. Приєднуйся до LifeUP)

  Олександр
  Сівчиков
  • 10
  • 60
   днів
  • 0
   грн
 • Фестиваль протидії насильству

  В 2017 році відкрив свої двері Жіночий кризовий центр в м.Черкаси за адресою вул.Кобзарська, 1. З листопада по грудень 2018 ми хочемо провести Фестиваль протидії насильству !

  An
  Ka
  • 2
  • 90
   днів
  • 0
   грн