Ближче, ніж здається. Гід по історії сучасного мистецтва

 Ближче, ніж здається. Гід по історії сучасного мистецтва

100%

110 доброчинців

95 799зібрано (з 95 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Книжковий і виставковий проєкт студії Aza Nizi Maza, який розповідає дітям та підліткам про сучасне мистецтво — через художні роботи, створені дітьми

Блог

Відомості про здійснення проєкту

  “Ближче, ніж здається. Гід по історії сучасного мистецтва від дітей і до дітей” — це новий проєкт студії Aza Nizi Maza, в якому ми розповімо історію сучасного мистецтва для дітей та підлітків. Головною метою проєкту є залучення юних читачів і глядачів до створення самостійної мистецької роботи через власний досвід і поступове знайомство з художніми практиками XX-XXI століть. Вагомою частиною проєкту будуть роботи учнів і учениць студії Aza Nizi Maza, як архівні, так і зовсім нові, які значною мірою визначатимуть формат книги і виставки як “історію мистецтва для дітей, розказану дітьми”. 


  Як ми говоримо про мистецтво?

  Оповісти історію сучасного мистецтва можна по-різному: через імена, твори, події, критичне осмислення цих явищ та через власну художню відповідь на них. Озираючись на XX-XXI століття ми бачимо, як мистецтво все більш впевнено розширювало свої межі, а художники і художниці робили не тільки живописні й скульптурні роботи, а й боролись за можливість вважати мистецтвом дуже різні, на перший погляд не-мистецькі дії — від складних і небезпечних, до простих і буденних. Так вони заносили в мистецький простір дивні речі, як то пісуар чи плюшевого ведмедика, створювали проєкти разом з тваринами, виходили на прогулянки зі шматком льоду на мотузці або самі вдавали з себе собак на повідку, в танцювальних позах розливали фарбу на полотно або розхлюпували розпечений свинець на стіни галереї, малювали і зарисовували сновидіння, рахували кількість банок супу, з`їджених на обід, працювали з телевізорами та першими комп’ютерами або заводили канали в інстаграмі та тік-тоці.

  Усі ці жести — прояви мистецької дії, про які діти та їхні батьки зможуть дізнатись, читаючи книгу, а також в супроводі викладачів студії Aza Nizi Maza та сучасних українських художників і художниць під час виставки та майстер-класів. В книжці та виставці ми плануємо розповісти історію сучасного мистецтва у низці рубрик: через теми, що співставні з дитячим досвідом (зібрання колекції, ігри, страшні історії, протести, сучасний бестіарій тощо), через розповіді про окремих художників і художниць, від Пабло Пікассо та Фріди Кало, Георгія Нарбута та Марії Примаченко, до Сінді Шерман і Джеффа Волла, Марини Абрамович і Бенксі, через практичну сторону мистецького процесу, відповідаючи на питання “як це зроблено?”, а також через розкриття головного питання — що взагалі може робити юний художник у сучасному світі? Як самому бути художником?

  Хто ми?

  Студія Aza Nizi Maza була заснована в Харкові в 2012 році. Викладачі студії навчають дітей та дорослих критично мислити, вільно висловлювати свої думки та розширювати межі своєї фантазії. Саме у цій атмосфері творчої свободи та плідних дискусій з’являються змістовні образи, персонажі та сюжети, а учні та учениці відточують свої технічні навички та художню майстерність. Від самого початку студія Aza Nizi Maza була місцем насичених процесів — і створення мистецьких робіт, і обговорення й осмислення творів мистецтва. Тому в новому для нас проєкті ми використовуємо свій досвід, переглядаємо свій архів, й, власне, пишемо унікальну, великою мірою авторську, історію сучасного мистецтва — такою, якої ми її бачимо, та яка дозволить нашим читачам і глядачам не лише багато дізнатись, а й почати думати та діяти як сучасні митці.


  Що саме ми пропонуємо?

  “Ближче, ніж здається. Гід по історії сучасного мистецтва від дітей і до дітей” — це комплексний проект з багатьма складовими: від створення робіт до видання книжки і відкриття партисипативної виставки. Варто виділити три напрямки, над якими ми будемо працювати:

  Книжка — комплексне висловлювання про твори, імена та події сучасного мистецтва, яке передбачає значний простір для дії читачів.  Партисипативна виставка в центрі сучасного мистецтва, що має стати площадкою для плідного обміну думками, знаннями та досвідом, а також місцем дискусій та майстер-класів. Експозиція передбачає створення порожніх місць, які будуть поступово наповнюватись протягом всього часу існування виставки.

  Програма майстер-класів і дискусій, на яку ми, по-перше, запрошуємо сучасних українських художників і художниць, аби провести майстер-класи для дітей і доповнити виставковий проект новими роботами; по-друге, запрошуємо дітей, батьків, викладачів художніх шкіл і дисциплін на екскурсії по виставці, які матимуть формат розмови і обговорення дискусійних питань про сучасне мистецтво і мистецьку освіту.  На що ми збираємо кошти?

  Наша кампанія на Спільнокошті є одним з кроків до залучення необхідних для реалізації проекту коштів. Ми вже пройшли перший етап відбору грантового конкурсу “Діти культури” від Українського культурного фонду, який у разі успішної кампанії помножить внесок кожного доброчинця у 4 рази!


  На Спільнокошті ми мріємо зібрати 95 000 грн, які спрямуємо на:

  • дизайн та верстку книги;
  • монтаж експозиційного простору виставки. 

  Партнери проєкту

  Винагороди

  Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 150 грн

   Листівка, А6

   17 доброчинців

   33 залишилось

  • Внесок від 300 грн

   Плакат, А4

   7 доброчинців

   43 залишилось

  • Внесок від 500 грн

   Плакат, А3

   10 доброчинців

   20 залишилось

  • Внесок від 750 грн

   Блокнот, 48 аркушів

   5 доброчинців

   15 залишилось

  • Внесок від 1000 грн

   Плакат, А1

   2 доброчинці

   13 залишилось

  • Внесок від 2000 грн

   Сумка

   0 доброчинців

   10 залишилось

  • Внесок від 4000 грн

   Книга "Ближче, ніж здається" з особистою подякою та малюнком

   3 доброчинці

   2 залишилось

  Контакти проєкту

  Соціальні мережі та інші посилання проєкту

  Спільнокошт

  Внески доброчинців у проєкт

  Ділитись з друзями

  Цікаво також

  13 проєктів зараз чекають на твою підтримку

  Будь ласка, авторизуйтесь!

  Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

  Реєстрація

  Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

  Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

  Або швидко зареєструйтеся

  Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

  Відновлення паролю

  Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

  Новий пароль

  Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

  Відновлення паролю

  Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

  Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

  Постав питання команді проєкту