100 %
 • 95 799зібрано (з 95 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Книжковий і виставковий проєкт студії Aza Nizi Maza, який розповідає дітям та підліткам про сучасне мистецтво — через художні роботи, створені дітьми

Історія

“Ближче, ніж здається. Гід по історії сучасного мистецтва від дітей і до дітей” — це новий проєкт студії Aza Nizi Maza, в якому ми розповімо історію сучасного мистецтва для дітей та підлітків. Головною метою проєкту є залучення юних читачів і глядачів до створення самостійної мистецької роботи через власний досвід і поступове знайомство з художніми практиками XX-XXI століть. Вагомою частиною проєкту будуть роботи учнів і учениць студії Aza Nizi Maza, як архівні, так і зовсім нові, які значною мірою визначатимуть формат книги і виставки як “історію мистецтва для дітей, розказану дітьми”. 


Як ми говоримо про мистецтво?

Оповісти історію сучасного мистецтва можна по-різному: через імена, твори, події, критичне осмислення цих явищ та через власну художню відповідь на них. Озираючись на XX-XXI століття ми бачимо, як мистецтво все більш впевнено розширювало свої межі, а художники і художниці робили не тільки живописні й скульптурні роботи, а й боролись за можливість вважати мистецтвом дуже різні, на перший погляд не-мистецькі дії — від складних і небезпечних, до простих і буденних. Так вони заносили в мистецький простір дивні речі, як то пісуар чи плюшевого ведмедика, створювали проєкти разом з тваринами, виходили на прогулянки зі шматком льоду на мотузці або самі вдавали з себе собак на повідку, в танцювальних позах розливали фарбу на полотно або розхлюпували розпечений свинець на стіни галереї, малювали і зарисовували сновидіння, рахували кількість банок супу, з`їджених на обід, працювали з телевізорами та першими комп’ютерами або заводили канали в інстаграмі та тік-тоці.

Усі ці жести — прояви мистецької дії, про які діти та їхні батьки зможуть дізнатись, читаючи книгу, а також в супроводі викладачів студії Aza Nizi Maza та сучасних українських художників і художниць під час виставки та майстер-класів. В книжці та виставці ми плануємо розповісти історію сучасного мистецтва у низці рубрик: через теми, що співставні з дитячим досвідом (зібрання колекції, ігри, страшні історії, протести, сучасний бестіарій тощо), через розповіді про окремих художників і художниць, від Пабло Пікассо та Фріди Кало, Георгія Нарбута та Марії Примаченко, до Сінді Шерман і Джеффа Волла, Марини Абрамович і Бенксі, через практичну сторону мистецького процесу, відповідаючи на питання “як це зроблено?”, а також через розкриття головного питання — що взагалі може робити юний художник у сучасному світі? Як самому бути художником?

Хто ми?

Студія Aza Nizi Maza була заснована в Харкові в 2012 році. Викладачі студії навчають дітей та дорослих критично мислити, вільно висловлювати свої думки та розширювати межі своєї фантазії. Саме у цій атмосфері творчої свободи та плідних дискусій з’являються змістовні образи, персонажі та сюжети, а учні та учениці відточують свої технічні навички та художню майстерність. Від самого початку студія Aza Nizi Maza була місцем насичених процесів — і створення мистецьких робіт, і обговорення й осмислення творів мистецтва. Тому в новому для нас проєкті ми використовуємо свій досвід, переглядаємо свій архів, й, власне, пишемо унікальну, великою мірою авторську, історію сучасного мистецтва — такою, якої ми її бачимо, та яка дозволить нашим читачам і глядачам не лише багато дізнатись, а й почати думати та діяти як сучасні митці.


Що саме ми пропонуємо?

“Ближче, ніж здається. Гід по історії сучасного мистецтва від дітей і до дітей” — це комплексний проект з багатьма складовими: від створення робіт до видання книжки і відкриття партисипативної виставки. Варто виділити три напрямки, над якими ми будемо працювати:

Книжка — комплексне висловлювання про твори, імена та події сучасного мистецтва, яке передбачає значний простір для дії читачів.Партисипативна виставка в центрі сучасного мистецтва, що має стати площадкою для плідного обміну думками, знаннями та досвідом, а також місцем дискусій та майстер-класів. Експозиція передбачає створення порожніх місць, які будуть поступово наповнюватись протягом всього часу існування виставки.

Програма майстер-класів і дискусій, на яку ми, по-перше, запрошуємо сучасних українських художників і художниць, аби провести майстер-класи для дітей і доповнити виставковий проект новими роботами; по-друге, запрошуємо дітей, батьків, викладачів художніх шкіл і дисциплін на екскурсії по виставці, які матимуть формат розмови і обговорення дискусійних питань про сучасне мистецтво і мистецьку освіту.На що ми збираємо кошти?

Наша кампанія на Спільнокошті є одним з кроків до залучення необхідних для реалізації проекту коштів. Ми вже пройшли перший етап відбору грантового конкурсу “Діти культури” від Українського культурного фонду, який у разі успішної кампанії помножить внесок кожного доброчинця у 4 рази!


На Спільнокошті ми мріємо зібрати 95 000 грн, які спрямуємо на:

 • дизайн та верстку книги;
 • монтаж експозиційного простору виставки. 

Партнер проекту

 • Український культурний фонд

  Програма “Діти культури” поєднує краудфандингову платформу “Спільнокошт” ГО Гараж Генг та експертизу УКФ, щоб разом з культурними діячами, митцями та креативними підприємцями створити культурні можливості для дітей. https://ucf.in.ua

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 7
 • Внесок від 150 грн

  Листівка, А6

  17 доброчинців

  33 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Плакат, А4

  7 доброчинців

  43 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Плакат, А3

  10 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 750 грн

  Блокнот, 48 аркушів

  5 доброчинців

  15 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Плакат, А1

  2 доброчинці

  13 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Сумка

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 4000 грн

  Книга "Ближче, ніж здається" з особистою подякою та малюнком

  3 доброчинці

  2 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

39 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Міста дітей

  Створення дитячих туристичних онлайн путівників містами України на основі дитячих малюнків. Діти малюватимуть ті місця та об'єкти, які люблять відвідувати самі та хотіли б показати друзям.

  Natalia
  Sklyarska
  • 53
  • 100
   днів
  • 0
   грн
 • Garage Gang: співтворення в кубі

  Стратегія команди для зростання і розвитку через залучення бізнесу на платформі Велика Ідея, де внесок різних гравців додає до цілого.

  Iryna
  Solovey
  • 63
  • 180
   днів
  • 0
   грн