8 %
 • 4 200зібрано (з 50 000 грн)

Головне

Наш проект створить сайт «живої історії» громад Буковини. Ми пропонуємо цікаво вивчати історію Чернівецької області через історії звичайних людей і родин.

Історія

Фонд "Суспільні ресурси та ініціативи" взявся за створення «живої історії» громад Буковини задовго до появи Deepnostalgia. Ми перекладаємо суху мову історії нашого краю з підручників на розповіді про життя простих людей зі старих світлин. Включаємо кожного, хто має сімейний альбом та хоче цікаво розповісти про своїх предків. 

 Наш проект є продовженням ідеї «Прості обличчя непростої історії» від 2016 року. Проект працює на побудову толерантності і порозуміння в нашому поліетнічному регіоні. Впродовж тривалого часу наш край перебував у складі різних держав і члени однієї родини під час війн опинялися по протилежні боки фронтів. Тож члени однієї родини часто були роз'єднані кордонами, державними мовами і навіть різними підручниками, з яких вони дізнавалися про події минулого та сучасного. На жаль, подібна однобокість у трактуванні історії присутня і сьогодні.

Поштовхом до проекту послужила історія бабусі нашого колеги Елізабет Кіцак. Вона народилася в Австро-Угорщині, вийшла заміж в Румунії, працювала в СРСР, а померла в Україні, при цьому весь час проживаючи у рідному селі. Змінювалися кордони, закони, державні мови і ці зміни можна вивчати через долі звичайних людей, таких як Елізабет.

Історія розпочалась із традиційної, «паперової» виставки, прем'єра якої відбулась у 2016 році в Чернівцях. Згодом експозиція була продемонстрована в повітах Сучава, Констанца, м. Бухарест (Румунія), на різних міжнародних конференціях в Україні та за її межами. Кожного разу виставка мала незмінний емоційний відгук у тих, хто її побачив – розчуленість та бажання звернутися до своєї родинної історії, поділитися нею з іншими людьми.

Зараз ми хочемо до нашої традиційної «паперової» виставки додати цифрову версію і розширити її потенційно на всі громади Чернівецької області.

Які цілі ми ставимо перед проектом:

– розробити інноваційний культурний продукт, який актуальними цифровими інструментами подає складну історію громад Чернівецької області крізь призму долі окремої людини, через включення жителів до процесу його створення – задовольнити суспільний запит на пізнання живої історії і культури своїх громад, мотивувати жителів громад до презентації індивідуального бачення подій минулого, тим самим стимулюючи зростанння взаємної довіри

Що ми для цього зробимо:

-проведемо інформаційну кампанію

- зберемо історії окремих людей і родин у громадах Чернівецької області

- створимо аудіо- і візуальний контент, який цікаво проілюструє ці історії

- розробимо і презентуємо інтернет-платформу проекту - організуємо презентації проекту у громадах

Ми вже співпрацюємо з Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. М. Івасюка, Чернівецькою, Острицькою, Магальською, Новоселицькою, Брусницькою громадами Чернівецької області.

Зібрані гроші ми витратимо на розробку та підтримку сайту, створення візуального та аудіо- контенту, брендування, копірайт та поїздки в громади. Решту витрат за умови успішного збору коштів буде покрито за рахунок ґранту від Міжнародного Фонду «Відродження».

Проект протягом найближчих років включить в себе історії з усіх громад Чернівецької області, створить інтерактивну платформу для живої історії краю.

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 50 грн

  Подяка на фб сторінці проекту

  1 доброчинець

 • Внесок від 90 грн

  Оригінальна паперова листівка з персональною подякою Вам від команди проекту

  0 доброчинців

  80 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Магніт з логотипом проекту

  0 доброчинців

  30 залишилось

 • Внесок від 450 грн

  Ваші ім’я і прізвище на інтернет-платформі проекту в розділі «Донори проекту»

  0 доброчинців

  30 залишилось

 • Внесок від 700 грн

  Футболка з логотипом проекту

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 900 грн

  Екскурсія Чернівцями з одним з найкращих гідів міста, членом нашої проектної команди

  0 доброчинців

  20 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

Блоги

Відомості про здійснення проекту

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

43 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Лабораторія Творчих Ідей

  Лабораторія творчого письма та анімації для дітей, що працюватиме на постійній основі у Чернігові.

  Олена
  Росстальна
  • 13
  • 90
   днів
  • 0
   грн
 • EdCamp діє!

  Час незворотних змін в освіті – саме зараз. Підтримайте 20-тисячну спільноту відповідального вчительства, яка змінює школу для ваших дітей.

  Олександр
  Елькін
  • 5013
  • 783
   днів
  • 0
   грн