Читання доДому

 Читання доДому

100%

76 доброчинців

59 410зібрано (з 48 500 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Проєкт перейшов на гнучке фінансування 10 грудня 2020 р. 20:45

Проект «Читання доДому» створює перелік місць в Одесі, що були згадані у літературних творах у різні часи та на різних мовах. У кожному з таких місць встановлює сучасні інформаційні знаки

Блог

Відомості про здійснення проєкту

У 2019 Одеса увійшла у перелік ЮНЕСКО у якості творчого літературного міста. Одеський Зелений театр, як простір з великими літературними традиціями, не міг пройти повз такої події і створив проєкт «Читання доДому». За останні роки ми провели десятки літературних вечорів і творчих зустрічей з українськими та іноземними авторами, організували фестиваль сучасної української літератури «Мистецьке літо».


«Читання доДому» — це проєкт про Одесу та її роль у світовій культурі. Проєкт про місто, де народилося безліч великих літераторів, куди приїжджали і де творили по-справжньому великі автори. Ми складаємо перелік місць, які детально були описані у літературі різних років і на різних мовах. Перелік будинків, яких з кожним днем ​​стає все менше, перелік пляжів, скверів, мостів, та всіх тих місць, які надихали письменників і поетів, за що і були увічнені на сторінках творів. На кожному з цих місць ми плануємо встановити спеціальний пам'ятний знак з цитатою, яка описує саме це місце.


Ми проводимо дослідницьку роботу: читаємо твори, вивчаємо архіви, вивчаємо щоденники, взаємодіємо з музеями, істориками та публіцистами. На сьогоднішній момент у нашому списку більше сотні локацій і кілька десятків літераторів, які докладно писали про Одесу українською мовою, а також російською, польською, англійською, болгарською та на івриті — і це далеко не не все.


Крім цього, за 4 місяці існування проєкту ми встановили на вулицях міста 2 пам'ятні знаки, ще 2 на даний момент знаходяться в розробці. Для популяризації проєкту, паралельно зі створенням пам'ятних знаків, ми організували виставки, літературні лекції та читання; на сьогоднішній момент в рамках проєкту відбулося 2 виставки робіт українських ілюстраторів, присвячені одеським авторам і їх спадщині. Наразі відбувається підготовка 3-ї.


Наше завдання — повернути Одесі імідж великого культурного міста. Сьогодні туристична привабливість нашого міста будується в першу чергу через популяризацію розваг, клубів, ми ж хочемо додати їй певний культурний акцент. У зв'язку з цим, плануємо створення туристичних маршрутів, що простягнуться через місця літературної слави міста, а також створити літературну мапу Одеси в онлайн- та оффлайн-форматах.


На що будуть витрачені кошти?


У першу чергу на виготовлення та установку інформаційних знаків. Протягом року — з вересня по вересень — ми плануємо встановити близько 20 знаків, крім тих 2-х, що вже існують.

Керамічний глазурований знак розміром 40х30 см виробляється вручну командою з двох чоловік: художника та скульптору. Процес займає близько 3-х тижні, а тому майже відразу ж після установки одного знаку ми починаємо виробництво наступного. Вартість виготовлення одного знаку складає 1500 гривень, тому на створення 20 об'єктів буде потрібно 30000 гривень.

Крім того, потрібно врахувати, що більша частина знаків встановлюється на старих фасадах, які потребують облагороджування; команда проєкту за свій кошт проводить до ладу поверхню перед появою на ній знаку. Крім самого керамічного виробу, для установки знаків потрібні ще деякі дрібниці, як то кріплення та інструменти. Технічні витрати на установку одного знаку коштують нам 250 гривень, а тому, за рок можна говорити про суму у 5000 гривень.

Поява кожного міського знаку супроводжується проведенням виставки, лекції, або літературного читання. Всі ці заходи не є комерційними і реалізуються в першу чергу за для залучення уваги. Організація однієї виставки вимагає від нас 7000 гривень, однієї лекції, або вечора літературних читань — 1000 гривень.


Ми плануємо 1 виставку реалізувати у вересні, 1 взимку, і ще 3 навесні чи влітку 2021 року. В цей же час відбудеться 4 лекції та 1 вечір літературних читань. Всі ці заходи це — 40000 гривень.

Поява 20-го знаку у місті буде приурочина Дню Одеси у 2021 році. І до цього часу, ми надрукуємо дизайнерські паперові путівники по літературному місту. Створення 36-сторінкового кольорового ілюстрованого путівника, що включає роботи відомих українських ілюстраторів, тиражем 1000 штук і форматом А5, приблизно будуть коштувати нам 22000 гривень.
Відповідно до попередніх дружніх домовленостей з друкарнею.


Загально на реалізацію проєкту, протягом 12 місяців, ми плануємо залучити 97000 гривень.

*Усі інші витрати, як то заробітний фонд та інші статті, які можуть з'явитись у період реалізації бере на себе Зелений театр.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 100 грн

  Гарненька листівка, яка буде нагадувати про добру справу

  7 доброчинців

  993 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Стікери, які кожного разу будуть нагадувати про те, що ви зробили вклад у збереження літературної історії Одеси

  2 доброчинці

  398 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Значок, який буде пасувати до будь-якого вбрання. Варіант 2

  5 доброчинців

  95 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Значок, який буде пасувати до будь-якого вбрання. Варіант 1

  2 доброчинці

  98 залишилось

 • Внесок від 800 грн

  Чарівне горнятко, котре кожного разу буде нагадувати про те, що ви зробили вклад у збереження літературної історії Одеси

  1 доброчинець

  19 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Крутий шопер з яким не буде нудно ходити по крамницям, адже з вами беде Леся Українка, Марк Твен, Олександр Купрін та багато інших

  1 доброчинець

  19 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Унікальна, лімітована футболка, яка зігріє вашу літературну душу

  2 доброчинці

  18 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Особлива екскурсія містом у супроводі команди проєкту

  3 доброчинці

  7 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

13 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту