CupToU

 CupToU

32%

43 доброчинці

36 000зібрано (з 111 644 грн)

48 днів залишилось

CupToU - це сервіс оренди багаторазових стаканів to-go доступний в 12 кав’ярнях Одеси, який націлений на попередження одноразових відходів через кругову економіку.

Проєкт CupToU - це система, що об'єднує 12 кав'ярень в Одесі. В кожній з цих кав'ярень відвідувач має можливість:

  • взяти напій з собою в багаторазове горнятко від CupToU, які знаходяться в самому закладі, сплативши 100 грн депозиту
  • впродовж необмеженого часу повернути стаканчик в будь-який із зручних для нього закладів системи й отримати депозит назад

* Користувач сервісу може повернути стаканчик в будь-який з закладів - не обов'язково туди, де орендував. В цьому ідея системи - вона відтворює звичну прогулянку з одноразовим стаканчиком з єдиним виключенням - після користування стакан потрапляє не в смітник, а до найближчої кав'ярні.
** Кав'ярня попіклується про миття стакану.

За посиланням можна ознайомитись з мапою партнерських кав'ярень в Одесі.

Вже 2 роки CupToU діє як безкоштовна ініціатива, спрямована на запобіганню сміттю від послуги напоїв to-go. В рамках цієї краудфандингової кампанії ми хочемо розробити платіжний телеграм-бот для безготівкової оренди та відслідковування стаканів, що дасть змогу трансформувати проєкт в стале соціальне підприємство. Наша депозитна система працює за шеринговою моделлю кругової економіки. Це дає змогу залишати ресурси якнайдовше в обігу і, як наслідок, запобігати утворенню відходів.

Більше про кругові стратегії в нашому інстаграмі.

Кава, чай, іншій напої з собою - це невід'ємна частина ритмічного міського життя. Ми забігаємо за кавою з собою перед роботою, беремо зігріваючий напій, щоб насолодитися останніми митями золотої осені, або прохолодний лимонад, щоб сповна насолоджуватись гарячим літом. І, нажаль, але направду, ця наша щоденна рутина логічно пов'язана з генерацією великої кількості одноразового сміття.


Існуючі рішення

Єдиною екологічною альтернативою одноразовому для формату to-go є користування власним багаторазовим горнятком. Такий спосіб позбавляє певної спонтанності пов'язаної з послугою to-go - треба обов'язково подумати про те, щоб не забути власне горнятко, а це не завжди зручно. Саме ці дві проблеми - екологічності та зручності, має на меті вирішити наш проєкт CupToU на локальному рівні.


Наша історія почалася восени 2021-го року. Тоді ми за власний кошт замовили 100 багаторазових горняток та залучили до партнерства 8 кав'ярень в Одесі.

У Вересні 2021 року ми завершили навчання на інкубаторі соціального підприємництва від School of ME і стали переможцями в Social Impact Award. Ця перемога дала нам можливість отримати перший грант, який ми залучили для виробництва великої партії багаторазових горняток з Німеччини. Наш дизайнер Ростислав Волокітін зобразив на горнятках архітектурні об’єкти Одеси, аби привернути увагу до важливості збереження історичної спадщини. Серед пам'яток ми зобразили такі знакові місця як Оперний театр та Німецька Кірха, але крім цього ми додали на превеликий жаль вже знесену друкарню Фесенко та дві надзвичайні будівлі, які знаходяться під загрозою втратити - дача Маразлі та завод Краян.

В Січні 2022 року - ми стали фіналістами Hackaton for Leadership in Local Innovations від ГО "Антс". З початком повномасштабного вторгнення я як засновниця вирішила призупинити масштабування проєкту і повернутися до основної професійної діяльності, аби мати можливість збільшити допомогу ЗСУ.

У Листопаді 2022 року ми разом з ГО "Змістом" зібрали 480 тис. грн на дрон для ЗСУ, розігравши нашу першу партію горняток. Основними лотами в зборі стали горнятка з автографом від телеведучого та музиканта одесита Колі Сєргі.


За останні роки українці значно зросли в екосвідомості - відкриваються міські станції сортування, набувають популярності zero waste товари та товари з вторинних матеріалів. Сортування не тільки не втратило актуальності під час війни, а навіть набуло нового практичного значення - наприклад, збори жестяних баночок забезпечують військових окопними свічками, а використані електронні сигарети розбирають на акумулятори для павербанків. В цьому контексті мені дуже імпонує фраза подруги нашого проєкту, еколога Олени Горбачової - "Кожен метр української землі нам дається занадто важко, щоб так за дешево його псувати". Тож екосвідомий спосіб життя більш ніж на часі.

Проєкт CupToU та інші подібні проєкти є логічним продовженням тренду на екосвідоме споживання - zero waste практики стають частиною процесу купівлі та користування продуктом. Такі депозитні системи вже давно працюють в Європі, США, Азії - наприклад Recup в Німеччині, Usefull в США, MUUSE в Сінгапурі. Більш того, перша в Україні подібна система оренди вже майже як три роки функціонує у Львові - ZeroCup.

Виходячи на Cпільнокошт ми хочемо сформувати більш зручний сервіс для відвідувачів та змотивувати ще більшу кількість містян доєднуватись до спільноти та впроваджувати екологічні звички.


В українському інфополі проблема сміття озвучується доволі відокремлено від бізнесу і стилю споживання. В нас існують два світи - сфера послуг з одноразовими горнятками, трубочками, одноразовими приборами та милими пакуваннями, і окремий контекст сміття - з яким, виявляється, треба щось робити. Однозначно - треба. Але нашим проєктом ми хочемо привернути увагу до того, що шлях сміття починається з вироблення товару, а також зі способу споживання, який обираємо ми покупці кожен день.

Мені хочеться, щоб вирішення проблеми відходів було не тільки окремим бізнесом, а стало частиною всіх звичних бізнесів, які є невід'ємною складовою нашого стилю життя. Сподіваюся, впровадження стратегій кругової економіки проєктом CupToU для напоїв to-go, спонукатиме більше бізнесів і споживачів замислюватися на способами виробництва і споживання.


Ми віримо, що шлях до вирішення сміттєвої проблеми у відповідальності кожного на своєму рівні і в своєму масштабі. Тому ми шукаємо однодумців, які розділяють це бачення, і запрошуємо підтримати нас купівлею 100-гривневого лоту та долучитися до телеграм-спільноти друзів проєкту, які тестуватимуть систему вже на етапі Спільнокошту і своїми якісними фідбеками допоможуть нам відпрацювати та покращити рішення.

Що на вас чекає в телеграм-спільноті:

  • Особисті практичні поради, як мінімізувати сміття в побуті
  • Можливості для сортування в Одесі та Україні
  • Можливість пропонувати та приймати участь в опитуванні щодо нових партнерський локацій, а також дизайну нових стаканчиків CupToU
  • Можливість тестувати першу версію телеграм боту

Для чого це нам:

Позитивний ефект сервісу досягатиметься, якщо він стане достатньо вживаним серед відвідувачів кав'ярень. Для цього - сервіс має бути зрозумілим і зручним. І саме для цього нам потрібен ваш живий фідбек:) Долучайтесь)


** 10% бюджету складає комісія Спільнокошту та платіжних систем.


Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 10 грн

    Орендуйте багаторазові горнятка на офлайн івенти - лекції, конференції, аби зробити подію еко-дружньою. 1 горнятко - 10 грн.

    0 доброчинців

    300 залишилось

  • Внесок від 60 грн

    Практичні поради, які допоможуть зменшити відходи від покупки продуктів, купляти якісний одяг, який служитиме довше, прикрасити zero waste естетикою свою ванну, свої подорожі й інші сфери життя.

    2 доброчинці

    98 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Чекаємо в спільноті тих, хто хоче почати свій еко-шлях. Від нас - практичні zero waste поради та можливість впливати на розвиток CupToU. Від вас - фідбек, що допоможе нам стати краще.

    2 доброчинці

    28 залишилось

  • Внесок від 300 грн

    На онлайн зустрічі голова ГО ZeroWaste Society, ZeroWaste тренерка розкаже, чи дійсно все переробляється і безпечно спалюється в Європі, які рішення працюють, який досвід варто інтегрувати в Україні.

    1 доброчинець

    14 залишилось

  • Внесок від 400 грн

    Співзасновниця компанії зі сталого розвитку «17:59», науковиця, ex-менеджерка еко-проектів в "Сільпо", розповість про критерії вибору еко продуктів, про грінвошинг та відповідальне споживання.

    3 доброчинці

    12 залишилось

  • Внесок від 400 грн

    Багаторазове горнятко від CupToU з силіконовим тримачем і кришкою.

    1 доброчинець

    1 залишилось

  • Внесок від 450 грн

    Ручна робота від Насті Лопатюк - київської мисткині, резидентки Науково-мистецької платформи "Острів", засновниці майстерні апсайклінгу Metåfora. Артефакти заводу Електровимірювач + медична сталь.

    0 доброчинців

    1 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    Ручна робота від Насті Лопатюк - київської мисткині, резидентки Науково-мистецької платформи "Острів", засновниці майстерні апсайклінгу Metåfora. Артефакти заводу Електровимірювач + медична сталь.

    0 доброчинців

    1 залишилось

  • Внесок від 600 грн

    Ручна робота від Насті Лопатюк - київської мисткині, резидентки Науково-мистецької платформи "Острів", засновниці майстерні апсайклінгу Metåfora. Артефакти заводу Електровимірювач + медична сталь.

    0 доброчинців

    1 залишилось

  • Внесок від 2000 грн

    Голова ГО «Екологічні новини», кандидат географічних наук, доцент проведе індивідуальну консультація для закладу готельно-ресторанної сфери "Безвідходні рішення у закладах гостинності".

    1 доброчинець

    1 залишилось

  • Внесок від 250 грн

    Багаторазове горнятко від CupToU з силіконовим тримачем і кришкою.

    3 доброчинці

    0 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Блог

Відомості про здійснення проєкту

    Ділитись з друзями

    Цікаво також

    14 проєктів зараз чекають на твою підтримку

    Будь ласка, авторизуйтесь!

    Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

    Реєстрація

    Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

    Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

    Або швидко зареєструйтеся

    Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

    Відновлення паролю

    Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

    Новий пароль

    Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

    Відновлення паролю

    Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

    Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

    Постав питання команді проєкту