51 %
 • 77 750зібрано (з 150 000 грн)

Головне

Дикий Лівий - це ініціатива створення доглянутої та дружньої до природи і людей прибережної зони Дніпра, в якій будуть представлені притаманні місцевості природні види з рекреаційними локаціями.

Історія

МИ ЩЕ МАЄМО МОЖЛИВІСТЬ ЗМІНИТИ ВСЕ І ПОВЕРНУТИ ДИКИЙ ЛІВИЙ

Правий берег Дніпра в Києві - це суцільні магістральні дороги, бетон, граніт та промзони. Лівий берег Дніпра теж поступово знищується, місто настільки урбанізовується, що лише деякі частини берега мають природній доступ до води, а це напряму впливає на якість життя містян.


В той час, як міста світові-лідери повертають в місто природу, розкопують річки, що були загнані в колектори та створюють публічні простори - ми не цінуємо наш найбільший скарб ДНІПРО, його острови та береги.

ДНІПРО - ЦЕ СЕРЦЕ КИЄВА

Київ завжди вважався зеленим містом, з чудовими пляжами та неповторною природою. Зараз ще збереглись куточки живої природи, що стали прихистком для тварин та птахів, але над ними постійно нависає загроза знищення, а клаптиковий благоустрій берегів призводить до створення ділянок берега зовсім не суміжних за стилем і функцією.

Наше завдання: навчитись жити в гармонії з природою в сучасному урбанізованому Києві


ЩО Ж СТАЛОСЬ ЗА ОСТАННІ ДЕСЯТИРІЧЧЯ?


ЧОМУ КИЇВ СТАВ ДРУЖНІМ НЕ ДЛЯ ЛЮДЕЙ, А ДЛЯ МАШИН ТА ВИСОТОК?

Починаючи з 2005 року берегову зону поступово виводили з власності територіальної громади Києва з метою забудови. Приклад громади Микільської Слобідки є дуже показовим, тут вже 17 років люди ведуть постійну боротьбу за життєвий простір, доступ до води, природній берег і збереження того біорізноманіття, що обрало Лівий берег Дніпра для свого життя. Ця історія на стільки давня, що на барикадах Слобідки вже виросли цілі покоління дітей.

 • Ми систематично відстоюємо права громади на екологіну безпеку і культурну спадщину в судах;
 • за ініціативи мешканців Рішенням Київськогої міської ради вже проголосовано створення першої черги парку Микільська Слобідка, але це лише маленький крок до збереження природнього берега серця Лівобережжя;
 • вже 80 днів цілодобово стоїть барикада мешканців Микільської Слобідки за право мати рекреаціний парк;
 • громадою виграно та реалізовано 5 проектів Громадського бюджету Києва, які вже почали повертати киян до рекреаційних берегів Дніпра;
 • ініційовано викуп для суспільних потреб ділянок на березі Дніпра, що були виведені з комунальної власності з метою забудови;
 • зупинено проект бетонування русла Дніпра між Микільською Слобідкою та Урочищем Горбачиха, який передбачав звуження русла річки на 30-50 м та повне знищення прибережної привроди;
 • Комісія Ради Європи з питання порушення Україною Бернської конвенції на території Урочища Горбачиха розпочала розгляд справи, адже попри те, що Україна ратифікувала "Конвенцію про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі" (Бернська конвенція) та "Конвенцію про збереження мігруючих видів диких тварин" (Боннська конвенція) - порушення постійно відбуваються;
 • Департаментом охорони культурної спадщини КМДА у 2019 році затверджені режими використання пам'ятки "Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпра" і ми пропонуємо розробити Концепцію Дикий Лівий саме для тих частин берега Лівобережжя, що увійшли в пам'ятку, як ландшафтна зона.


ЩО МИ ПРОПОНУЄМО?

Ми хочемо запропонувати місту комплексне бачення природніх берегів Лівого берега Дніпра, щоб спільно реалізовувати Концепцію збереження та ревіталізації. Створити справжню набережну, дружню як до людини, так і до природи!

Екосистема, чиста вода та сила природи - це нескінченне джерело сили для відновлення в умовах міста. Нам не потрібні бетонні набережні та дорогі фонтани - нам потрібна природа в межах міста, рекреаційні зони та прогулянкові маршрути.


ЕТАПИ ПРОЕКТУ

 • листопад-грудень 2021 року: розробка Концепції Дикий Лівий студією архітектури та дизайну SBM, що реалізувала один з кращих ландшафтних проектів України - Парк Саржин Яр. Коцепція передбачає вивчення притаманних для місцевосці рослин, як в водній зоні, так і прибережній. А також запропоновані сучасні рішення, які б поєднали урбанізовані ділянки з природніми дикими та дозволили створити єдиний стиль Лівобережжя Дніпра в Києві. Концепція Дикий Лівий, разом з генпланом Парку Микільська Слобідка, буде передана місту для подальшого використання при проектуванні зелених зон на березі Дніпра
 • грудень 2021: проектний воркшоп на проектування скверу Микільська Слобідка, як пілотного проекту майбутнього парку, а далі і всієї Концепції Дикий Лівий. Під час воркшопу, який буде проведено спільно з міською владою, громадою та архітекторами, буде обрано проект-переможець. Створення скверу планується у 2022-2023 році силами комунальних підприємств Києва
 • на основі Концепції та пілотного проекту, у 2022-2023 роках планується проектування та реалізація Парку Микільська Слобідка спільно з міською владою і залученням громади району
 • 2022 рік: на основі підготовлених документів, розробка спільно з депутатами Київської міської ради та затвердження Концепції розвитку прибережних зелених територій Лівого берега Дніпра в м. Києві.

Наш пріоритет: захистити природній рекреаціний берег Дніпра на Лівобережжі від забудови та бетонування, а ділянки що були знищені - ревіталізувати.


Відновлений Парк Микільська Слобідка об'єднаний з Урочищем Горбачиха - це наш шанс показати, яким може стати Дикий Лівий протяжністю від крайньої північної точки Києва до самого Півдня луків Осокорків. 


І РАЗОМ МИ ЦЕ ЗРОБИМО РЕАЛІЗУВАВШИ ПРОЕКТ "ДИКИЙ ЛІВИЙ"

Статті бюджету:

1. 70.000 грн - створення концепту Дикий Лівий, генерального плана парку на Микільській Слобідці+Урочище Горбачиха (як пілотного проекта), створення візуалізацій узбережжя Дикий Лівий.

2. 40.000 грн - проведення проектного воркшопу та гонорар переможцю відкритого конкурсу з проектування скверу Микільська Слобідка, як першої черги великого парку і Дикого узбережжя

3. 15.000 грн - презентація Концепту, виготовлення та встановлення стенду Дикий Лівий

4. 10.000 грн - розробка та друк брендбука Дикий Лівий

5. 14.500 грн - відсоток утриманий Спільнокоштом.

Ми акумулюємо кошти для запуску проекту, частина витрат буде покрита коштом місцевих громадських організацій і мешканців району, а реалізація основної частини проекту буде реалізовуватись в рамках міських цільових програм. Вже з наступного року проект буде втілюватись в життя спільно з міською владою!

МИ БУДЕМО ВДЯЧНІ ЗА ВАШУ ПІДТРИМКУ, А ТАКОЖ ПРОПОЗИЦІЇ ТА ПОБАЖАННЯ, ЯКІ МОЖНА НАДСИЛАТИ НАМ НА FB СТОРІНКУ

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 9
 • Внесок від 100 грн

  Ваше ім’я обов'язково потрапить на стенд подяки, як благодійника/цю, що долучилась до реалізації такого важливого проекту для екології Києва

  17 доброчинців

  83 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Набір стікерів Дикий Лівий, що підіймають питання пов'язані з захистом берегів Дніпра

  3 доброчинці

  97 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Набір брендованих шильд Дикий Лівий для телефона чи комп'ютера, які завжди будуть з вами

  8 доброчинців

  92 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Стильна брендована маска Дикий Лівий, що буде захищати вас від вірусів

  7 доброчинців

  43 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Зручна брендована чашка Дикий Лівий для гарячого чаю в холодні вечори

  9 доброчинців

  16 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Чоловіча брендована футболка Дикий Лівий

  4 доброчинці

  16 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Жіноча брендована футболка Дикий Лівий з надписом "У Дніпра є лівий берег"

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Групова екскурсія до Урочища Горбачиха від берегині заказника - Олени Фатєєвої. Під час екскурсії ви дізнаєтесь про унікальність єдиних збережених заплавних лісів Києва, побачите червонокнижні види.

  2 доброчинці

  18 залишилось

 • Внесок від 15000 грн

  Професійна фотосесія в Київській Амазонії - Заказник Горбачиха! Неповторні природні краєвиди, дерева обвиті диким виноградом у середмісті Києва.

  0 доброчинців

  2 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

Блоги

Відомості про здійснення проекту

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

34 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • BookBusStudia

  BookBusStudia - це мобільна освітньо-журналістська студія для дітей та підлітків в рамках пересувного освітнього хабу «Книжкобус».

  Олена
  Кривенко
  • 2
  • 65
   днів
  • 0
   грн
 • Українці XYZ - книга про 3 покоління молодих людей

  Книга-альбом вернакулярної (аматорської) фотографії з унікальним дослідженням побуту молодих українців трьох поколінь. Паперова “машину часу” – 30 років на 300 сторінках.

  Ukraine
  XYZ
  • 93
  • 45
   днів
  • 0
   грн