39 %
 • 21 480зібрано (з 55 560 грн)

Головне

«Борушко кошлатий» – це перша дитяча літературна школа в Чернігові, де під керівництвом відомих письменників діти опанують основи літературної майстерності

Історія

«Борушко кошлатий» – це перша дитяча літературна школа в Чернігові, де під керівництвом відомих письменників діти дізнаються секрети створення сюжетів та «живих» персонажів і стануть авторами справжньої книжки.

Історія

Улітку 2019 року за підтримки Українського культурного фонду у Чернігові працювала літературна школа «Цвіт папороті», понад три десятки учнів із Чернігова та інших міст України. Участь у роботі школи взяли люди різного віку, але особливу зацікавленість вона викликала у молоді (наймолодшому учаснику школи було 13 років). Викладачами школи стали знані письменники, діячі культури, видавці, літературознавці, науковці: Галина Пагутяк, Ірина Старовойт, Володимир Даниленко, Валентина Мастєрова та інші.

Координаторкою літературної школи виступила кандидатка філологічних наук, директор Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи Людмила Зіневич.

Під час практичних занять вчилися створювати діалоги, передавати характер персонажів, творили оригінальні міні-оповідання, заглиблювалися в художні деталі. У рамках школи був проведений цілий ряд екскурсій (Чернігів, Сосниця, Седнів). Учні школи не лише надихнулися аурою тих місць, де творили Коцюбинський, Глібов, Довженко, а й дізналися як історичні сюжети можуть стати основою для художнього твору.

 


Твори учасників літературної школи увійшли до антології «Цвіт папороті». Для багатьох авторів-початківців це стало першою публікацією. Після завершення літературної школи організатори отримали чимало схвальних відгуків та побажань, аби проект функціонував і надалі.

Що ми плануємо зробити?

Дитяча літературна школа «Борушко кошлатий» стає логічним продовженням попереднього проекту. Цього разу ми вирішили зосередити увагу на талановитих дітях, адже перші паростки письменницького таланту, зазвичай, з’являються ще в шкільні роки. Саме тому важливо не згубити ці зерна, а дати їм прорости та розквітнути. Це можливо, коли з дитиною працюватимуть уважні та досвідчені викладачі, майстри слова.

Учасники школи дізнаються:

- як почати писати, де брати ідеї та натхнення;

- отримають практичні поради (створення сюжету, «живих» персонажів, написання діалогів)

- якою має бути хороша поезія і як навчитися складати вірші

- як проілюструвати власний твір та створити оригінальні ілюстрації

Учні також опанують ази акторської майстерності та сценічної мови, навчаться представляти себе широкій аудиторії, що є дуже важливим для сучасного письменника

Твори випускників школи вийдуть окремою збіркою, яка буде безкоштовно передана до бібліотек та навчальних закладів.

Наша команда


Людмила Зіневич – координатор проекту, кандидат філологічних наук.

Справжня фея української філології та досвідчений викладач. «Вічний двигун», генератор ідей та натхненниця творчих експериментів.


Олена Терещенко – піар-менеджер. Акула пера та клавіатури, Невтомна креативщиця. Будь-яку подія може розпіарити до рівня офіційної церемонії вручення «Оскару».


Сергій Пантюк – викладач, письменник. «Гуру» слова та невичерпне джерело позитиву й усмішок. Невтомний натхненник авторів-початківців. Із ним ваші дітлахи точно навчаться писати оригінальні твори.


Валентина Михайленко – викладачка, письменниця. Пише для дітей та дорослих, понад усе цінує гармонію людських взаємин. Вона неодмінно навчить слухачів школи відчувати красу рідної природи, цінувати добро та людяність і відображати це у своїх творах.


Ганна Арсенич-Баран – викладачка, письменниця, кандидат філологічних наук. Берегиня українського слова, яким віртуозно володіє. Навчить дітей відчувати найтонші відтінки мови, майстерно будувати діалоги та вимальовувати деталі.


Серій Леп’явко – викладач, доктор історичних наук, професор. Головний «зберігач» чернігівських легенд та історичних сюжетів, які з легкістю можуть стати основою для майбутніх літературних творів.


Марія Рибіна-Ткач – викладачка, директорка Чернігівської дитячої художньої школи. Навчить дітей майстерно створювати ілюстрації до власних творів.


Рената Гафурова – викладачка, режиссер-постановник «Творчої експериментальної майстерні» (Чернігів).  

Що нам потрібно?

Гроші, зібрані на спільнокошті, ми плануємо використати на друк книги та  організацію навчального процесу (закупівля канцелярського приладдя для учнів, друк роздаткових матеріалів тощо).

Для учасників школи навчання буде БЕЗКОШТОВНИМ. Тож роблячи внесок на спільно кошті, ви даєте можливість будь-якій обдарованій дитині, незалежно від фінансових можливостей, опанувати курс літературної майстерності й навчатися у кращих викладачів.

Друк книги

Друк книги обсягом 200 с., з ілюстраціями, тираж - 500 шт. Тверда обкладинка з припресованою плівкою - 40 000 грн.

Додрукарська підготовка (верстка, макетування, коректура) -

3000 грн.

Друк роздаткових матеріалів для занять - 2 000 грн.

Виготовлення брендованої продукції з логотипом школи (ручки, записники) для учнів школи - 5 000 грн.

Партнер проекту

 • Український культурний фонд

  Програма “Діти культури” поєднує краудфандингову платформу “Спільнокошт” ГО Гараж Генг та експертизу УКФ, щоб разом з культурними діячами, митцями та креативними підприємцями створити культурні можливості для дітей. https://ucf.in.ua

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 50 грн

  Публічна подяка на сторінці проєкту в соцмережах

  4 доброчинці

  696 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Символ-оберіг літературної школи - коник Борушко Кошлатий. Ручна робота, виконана з любов'ю.

  1 доброчинець

  399 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Коза-дереза - берегиня казок. Ручна робота

  0 доброчинців

  200 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Домовичок-книжковичок. Лялька-оберіг, ручна робота

  0 доброчинців

  100 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Авторський майстер-клас від відомої майстрині Олександри Дідович (з виготовлення коника або Кози-дерези, на вибір благодійника)

  0 доброчинців

  50 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Індивідуальний майстер-клас з літературної майстерності від одного з викладачів школи (за вибором благодійника)

  0 доброчинців

  40 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

Блоги

Відомості про здійснення проекту

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

72 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Дитячий театральний фестиваль "Імпреза над Дніпром"

  Фестиваль-конкурс театральної дитячої творчості «Імпреза над Дніпром» - це масштабний мистецький проект, який відбудеться із єдиним слоганом «Дитинство. Театр. Всесвіт».

  Ольга
  Обласова
  • 14
  • 65
   днів
  • 0
   грн
 • Створення дитячого музичного повнометражного фільму

  Підтримайте проєкт створення повнометражного дитячого фільму-мюзиклу про історію стосунків батька та його невгамовної доньки, які напередодні свята Миколая потрапляють в одну дуже цікаву історію.

  Михайло
  Лишак
  • 32
  • 55
   днів
  • 0
   грн