101 %
 • 50 782зібрано (з 50 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено
Проект перейшов на гнучке фінансування 26 березня 2021 р. 11:49

Головне

Створення документального фільму про долину карпатського зубра.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Як багато ви знаєте про красу природних територій вашого регіону? Для нас справжнім відкриттям став заповідник "Сколівські бескиди", розташований всього за 120 км від Львова. Тут панує спокій і гармонія. Тутешня річечка турає свій шлях посеред мальовничих стрімких гір Серединного хребта. Його схили покриті стіною із ялиці, високою смерекою і буком. Взимку невеличкий туман піднімається до хмар: так гори дихають у повній білій тиші. Сама долина рівна і зовсім неширока, а через своє розташування майже ізольована.


Але особливістю заповідника є не мальовничі краєвиди, а його мешканці. Адже мало хто знає, що ще в 2009 році тут "поселилися" … зубри! Стадо диких биків повноправно "володіє" місцевими землями, луками й широкими полянами. Правлять ж стадом самки. За законами долини самці зубрів у зимовий час відлучені від стада. Не маючи спокою, ці кошлаті та потужні велети влаштовують між собою "лицарські зустрічі", а інколи свою самотність компенсовують зухвалими "рейдами" на сади людей. Хто дійсно радіє такому "сусідству", так це птахи, як-от грайливий сорокопуд сірий – безсумнівний любитель легкої наживи.


На схилах урочища також можна зустріти козулю, трохи вище розміщенні пункти підгодівлі оленів. У долину останні спускаються на часто через природне суперництво зі зубрами за місця сезонного випасу. Лісники говорять, що в урочищі бачили вовка, лисицю, рись, куницю, горностая. Звісно, зустріч з хижаками є великою удачею, а зубри в такі миті гуртуються, обороняючи свій неповороткий молодняк – майбутнє популяції. Життя вирує в цій забутій гірській місцевості!


Про фільм

Попри красу і надзвичайну цінність українських Карпат, досі немає якісного висвітлення "дикого життя" в гірській місцевості. Долина зубра – це унікальна лісова екосистема в карпатському регіоні. Саме тому Explorer Life обрав цю локацію для створення документального фільму про дике довкілля, життя якого, на наш погляд, буде відкриттям для українського глядача.


У випадку реалізації

Наш кінопроєкт буде не просто звичайною репортажною зйомкою локації, а зануренням у неї! Для цього необхідні професійні знання з біології, розуміння поведінки тварин, навички зйомки дикої природи, організація багатоденних гірських експедицій. Всіма цими вміннями і знаннями добре володіє наша команда професіоналів.


Ми прагнемо стати одними із зачинателів у царині української документалістики природи, що сприятиме розвитку цього жанру та формуванню професійного середовища.

Про Explorer Life

Explorer Life – студія продакшену пізнавального медійного контенту. Ми продукуємо та ділимося зі своєю аудиторією історіями про подорожі українців та експедиційні дослідження, продакшином тематичних відеороликів, документальними фільмами та фоторепортажами про природні локації, національні парки, дику природу та об’єкти, що становлять культурну, природну та історичну цінність.

*Авторка фото у статті Роксолана Поцюрко (@bluebirdhabitat )

Фандрайзенгова кампанія реалізується за підтримки Ураїнського Культурного Фонду


Чому нам потрібна ваша підтримка?

100 тис. грн, які ми плануємо зібрати на Спільнокошті, будуть витрачені на оренду знімальної техніки і транспорт під час весняного знімального етапу. Плануємо залучити додаткове фінансування з державних ґрантових фондів. Інформація про статті бюджету та поточні витрати буде відкрита для всіх інвесторів, зокрема для донаторів зі Спільнокошту.

Партнер проекту

 • Український культурний фонд

  Програма “Діти культури” поєднує краудфандингову платформу “Спільнокошт” ГО Гараж Генг та експертизу УКФ, щоб разом з культурними діячами, митцями та креативними підприємцями створити культурні можливості для дітей. https://ucf.in.ua

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 6
 • Внесок від 100 грн

  Висловлення подяки в титрах фільму :)

  12 доброчинців

  988 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Zoom-сніданок учасників зйомок зі спільнотою однодумців. Будемо раді розповісти вам про хід наших справ та зарядити вас позитивною енергією.

  5 доброчинців

  44 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Запрошення на прем'єрні покази в Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі, Ужгороді, Івано-Франківську та інших містах

  9 доброчинців

  191 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Футболка кінопроекту зі зображенням зубра

  9 доброчинців

  191 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Подаруємо вам класну фліс-кофту від українського виробника туристичного спорядження "Turbat"

  3 доброчинці

  7 залишилось

 • Внесок від 28500 грн

  Одноденна подорож разом з агенцією подорожей Explorer Life в Долину Карпатського Зубра (виїзд зі Львова, 22 травня 2021 року)

  0 доброчинців

  5 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

20 проектів зараз чекають твоєї підтримки