Бібліотека-центр об"єднання спільноти деокупованого села

 Бібліотека-центр об"єднання спільноти деокупованого села

90%

4 доброчинці

104 150зібрано (з 114 640 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Після російської окупації село Здвижівка зазнало руйнувань, внаслідок чого молодь та діти вже не мають сучасного простору для дозвілля та розвитку. Ми, команда Rada Hub, хочемо створити такий простір

Блог

Відомості про здійснення проєкту

  Наш проєкт направлений на створення сучасного та комфортного простору для мам з дітьми та підлітків у бібліотеці села Здвижівка Київської області, де можна буде навчатися, гратися та розвиватися.

  Зазвичай у селах нашої країни майже не має сучасних просторів для дітей та молоді. І далеко не всі батьки мають можливість виїжджати, щоб показати щось нове та цікаве дітям. Ці проблеми були характерні й для нашого села. А після 24 лютого 2022 року вони стали ще відчутнішими.

  З 25 лютого по 31 березня включно Здвижівку було окуповано військами рф. У селі знаходився найбільший штаб росіян на Київщині. Місцеві жителі були змушені виживати під постійною загрозою смерті. Здвижівчани з горем та сумом розповідають про цей період.    Внаслідок російської навали інфраструктура нашої громади зазнала руйнувань. Частина публічних просторів постраждала. Ліс, що був місцем для відпочинку, став небезпечним. Дитячі майданчики також потребують кардинального ремонту, коштів на яких у громади зараз немає. Війна і далі триває, що також впливає на розвиток наших дітей. Кількість рейсів до Києва зменшилася, перестали функціонувати більшість творчих гуртків.

  Тож ми хочемо допомогти відновити нашу громаду, внести вклад у майбутнє наших дітей, дати їм можливість розвиватися та розважатися, можливість мати яскраве дитинство, попри все.

  Хто ми ?

  Ми представляємо команду Rada Hub, що складається з активних жителів села Здвижівка Бучанської ТГ Київської області, волонтерів ГО “Агенція Вільного Розвитку”. Наша місія: об‘єднуємо активних мешканців для реалізації освітніх, культурних та інфраструктурних ініціатив. Хочемо бачити Здвижівку сучасним місцем, де цікаво жити, взаємодіяти та розвиватися.
  З 2020 року втілюємо проєкти, направлені на розвиток нашого села. У січні 2022 року ми відкрили простір молодіжних та соціальних ініціатив Rada hub, виграли для нього приміщення на конкурсі Громадський Буджет Бучанської ТГ. Та, на жаль, втратили його через російську окупацію. Також російські військові вкрали все технічне забезпечення (комп'ютер, принтер, роутер, колонки, проектор,набір блогера), закуплене нами, або подароване спонсорами для нашої роботи з дітьми й молоддю.

  Незважаючи на це, ми продовжуємо розвивати свій простір на базі Здвижівської сільської бібліотеки в партнерстві з Відділом культури, національності та релігій Бучанської міської ради.

  За час свого існування (з січня 2022 року), попри повномасштабну війну наша волонтерська команда продовжує працювати та реалізовувати проєкти за такими напрямками: допомога ЗСУ, відновлення та розвиток інфраструктури, підтримка соціальних ініціатив, робота з дітьми та молоддю, благодійна допомога мешканцям постраждалим від наслідків російської окупації.

  У рамках роботи з дітьми та молоддю ми проводимо: клуб з настільних ігор та активних ігор на повітрі, кінопокази, виїзні екскурсії, заняття з особистісного розвитку та вивчення народних традицій, а також разом втілюємо проєкти соціальної дії (еко-толоки, плетіння сіток, проєкти, направлені на відбудову приміщень). Але частина наших ініціатив потребує відремонтованого та сучасного простору, тож поки лишається нереалізованими.  Ми маємо великий рівень довіри та підтримки наших ініціатив з боку старостинства села та керівництва Бучанської ТГ, оскільки, постійно реалізуємо проєкти з покращення життя селища. Маємо великий досвід знаходження ресурсів та реалізації проєктів соціальної дії.

  Окрім цього, маємо великий соціальний капітал – мережу контактів серед професіоналів, громадських організацій, локальних бізнесів у Бучанській ТГ та експертів-тренерів, яких залучаємо до наших заходів. Наша організація є досить успішною. За останні 3 роки ми залучили близько 1 820 739 гривень. Маємо гарну історію отримання грантів, реалізації проєктів, грамотного звітування перед партнерами та громадою.
  Команда проєкту  Наталія Князева - активістка, волонтерка, жителька Здвижівки. Має педагогічну освіту з історії та правознавства. Понад 10 років працювала інструкторкою дитячого та юнацького туризму. Організовувала мандрівки, табори й тренінги в Україні та закордоном. Голова ГО  Агенція Вільного Розвитку”.

  Бенца Василь - проєктний менеджер проєкту, який координує проєкт, залучає людей до нього. Також Василь готовий підключатись до ремонтних робіт.

  Бенца Ганна- фінансова менеджерка організації, яка прагне покращити життя громади та не боїться нових викликів. Також Анна любить готувати та має мрію стати успішною підприємицею та відкрити своє кафе.

  Черепіна Тетяна- майстриня на всі руки, яка займається хендмейдом, може навчати інших творчості та з легкістю організовувати волонтерські заходи на підтримку ЗСУ чи розвиваючі заняття та майстер-класи для дітей та молоді.

  Хоменко Юлія - завідуюча бібліотекою, яка прагне залучати молодь та організувати простір для матусь та їх дітей в бібліотеці.Також Юлія організовує локальні волонтерські заходи з плетіння сіток та підтримку ЗСУ.


  Зараз бібліотека виглядає застарілою  та потребує оновлення.

  За підтримки працівників бібліотеки ми маємо план оновлення бібліотечного простору та перетворення його на гарне, інклюзивне, тепле, світле, комфортне та сучасне приміщення.

   👶🏻  Тут буде відведено спеціальну зону для дітей від 1 року до 7 років. Це буде безпечний, різнокольоровий, м'який куточок з іграшками.

   👫 Для старших дітей - функціональний простір, де будуть проводитися засідання нашого осередку Молодіжної ради Бучанської громади, тренінги, настільні ігри, кінопокази, творчі майстер-класи, розвиваючі заняття, знайомство з українськими традиціями тощо.


  👨‍🦳🧑‍🦳 Дорослі тут матимуть можливість змінити обстановку, відволіктися від домашніх справ та відпочити; почитати; провести цікаво час з дітьми; поспілкуватися з іншими людьми. І найголовніше, зможуть не витрачати час, сили та великі кошти на виїзд в інші місця.
  Що хочемо зробити ?

  Оновити бібліотеку та облаштувати зону матері та дитини для навчання, розвитку та дозвілля дітей та мам в приміщенні сільської бібліотеки. А для цього нам потрібно :
  - пофарбувати стіни у яскраві кольори;
  - укласти підлогу-пазл 6 м2 , щоб забезпечити безпеку маленьких діток;
  - придбати безкаркасні пуфи;
  - закупити стелажі для дитячих книжок;
  - оновити асортимент розвиваючих ігор;
  - закупити чи отримати матеріали для проведення майстер-класів


  Як результат ми матимемо:

  • сучасний простір для мам та дітей, який матимуть нагоду відвідувати не лише жителі Здвижівки, а й найближчих сіл громади;
  • приміщення, де батьки матимуть змогу спокійно почитати книгу, поки їхні діти гратимуться у комфортній дитячій зоні;
  • водночас сучасний простір для розвитку старших дітей та молоді;
  • місце, що стане центром об’єднання спільноти активних жителів Здвижівки та їхньої взаємопідтримки.

    Таке оновлення бібліотеки та її принципів роботи дійсно відкриють двері для всіх та зроблять її сучасною, цікавою та інтерактивною.


  Наш бюджет становить 114 640 грн.

  Для оновлення простору потрібно: 
  - пофарбувати стіни, підлогу та стелю - 24 757,90 
  - оновити електричну мережу, світильники та розетки - 30 038  
  - купівля джерела безперебійного живлення для роутера - 2 500 
  - купівля МФУ для друку та сканування навчальних матеріалів - 9 800  
  - оновити меблі та створення дитячого простору -  27 080
  - закупівля розвиваючих ігор - 5 000
  - виготовити винагороди доброчинцям - 4 000 
  - комісія платформи Спільнокошт -  11 464

  З детальним бюджетом ви можете ознайомитись тут.

  Також ми будемо дуже раді, якщо хтось з доброчинців захоче допомогти нам передавши меблі, офісну техніку, українські книги та розвиваючі ігри для оновлення бібліотеки. 


  Який детальний план та алгоритм реалізації проєкту?

   Ми вже маємо команду та чіткий план дій, далі нам потрібно

   1.Через спільнокошт нам потрібно залучити кошти та матеріали для початку ремонтних робіт.
   2. Залучити місцевих та всіх бажаючих волонтерів до ремонтних робіт в бібліотечному просторі.
   3. Закупити та отримати необхідні меблі, матеріали та ігри для оновлення та наповнення простору.
   4. Запустити безкоштовні лекції, майстер-класи, гуртки в бібліотеці на постійній основі. 
   5. Продовжувати роботу над втіленням ідей молоді в цьому просторі та залучати ресурси для розвитку нашого селища.  Просимо всіх небайдужих підтримати нашу громаду та допомогти відновитись після російської окупації. 

  Винагороди

  Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 100 грн

   Відеоподяка від громади Здвижівки !

   0 доброчинців

   200 залишилось

  • Внесок від 200 грн

   Закладка для книжки/календарик

   0 доброчинців

   100 залишилось

  • Внесок від 500 грн

   Персоналізована листівка, яка додасть вам позитивного настрою та буде нагадувати вам про ваш внесок на осучаснення Здвижівської бібліотеки.

   0 доброчинців

   100 залишилось

  • Внесок від 1000 грн

   Набір домашнього печива, яке додасть вам енергій та буде нагадувати вам про ваш внесок на осучаснення Здвижівської бібліотеки.

   0 доброчинців

   50 залишилось

  • Внесок від 2000 грн

   Персональна екскурсія по Здвижівці (де ми покажемо і розкажемо не лише історію села, а й наші реалізовані проєкти)

   2 доброчинці

   8 залишилось

  • Внесок від 0 грн

   0

   0 доброчинців

  Контакти проєкту

  Соціальні мережі та інші посилання проєкту

  Спільнокошт

  Внески доброчинців у проєкт

  Ділитись з друзями

  Цікаво також

  10 проєктів зараз чекають на твою підтримку

  Будь ласка, авторизуйтесь!

  Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

  Реєстрація

  Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

  Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

  Або швидко зареєструйтеся

  Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

  Відновлення паролю

  Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

  Новий пароль

  Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

  Відновлення паролю

  Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

  Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

  Постав питання команді проєкту