10 %
 • 12 400зібрано (з 117 230 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

Етноосвіта для ветеранів АТО - курс вивчення культурної спадщини Полісся, здобуття практичних навичок у сфері народних промислів та мистецт з метою профорієнтації та арт-терапія за допомогою традицій.

Історія

Основна ідея проєкту

     Ідея проєкту полягає у створенні освітньо-практичної платформи для творчого саморозвитку ветеранів АТО засобами саме традиційної народної творчості, які побутують і сьогодні.

    Даний курс дасть змогу не лише створити підгрунтя для арт-терапії, але й опанувати практики ремесел та народних мистецтв Полісся для подальшого розвитку, як хоббі чи заснування власного комерційної справи. 
Історія та передумова проєкту

Що таке Етноосвіта?

        Етноосвіта - новий термін в українському культурному просторі, який став резонансним серед поціновувачів вітчизняної традиції та культурної спадщини нашого народу.            Протягом багатьох років спеціалістами у галузі культури сформовано доробок напрацювань для пізнання та продовження розвитку культурної традиції.Саме на основі таких практичних та теоретичних надбань був створений спеціальний курс для передачі досвіду носіями традицій. Апробаційною галуззю стала освіта.

Апробація курсу пройшла успішно!

        У 2020-2021 рр. за підтримки Українського культурного фонду команда проєкту залучила до процесу підвищення кваліфікації в рамках програми "Етноосвіта" вчителів гуртків, аби ті у свою чергу навчили дітей та молодь своїх громад поліським ремеслам та прадавній традиції мистецт Полісся.

      До публічних заходів було запрошено в тому числі і представників ветеранського простору Рівненщини, яких зацікавила суть та мета проєкту - вивчати рідне, популяризувати своє, своїми руками і душею продовжувати національні традиції!

На Рівненщині реалізовується унікальна програма "Етноосвіта"

Соціальна мета 

          Бійці, які проходять реабілітацію в КЗ «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР потребують залучення мистецької складової для психологічного та морального відновлення. Для них важливо не тільки "стати на ноги", але й знайти себе у соціумі, самореалізуватися, як особистість, знайти свою суспільну нішу і стати вагомою повноцінною частиною свого народу.

          Чому не сформувати власний почерк того чи іншого ремесла, народної діяльності - ковальства, ткацтва, бортництва (медова справа), різьбярства, аматорської фольклорної діяльності, поліської традиційної кухні, щоб після реабілітації створити власний комерційний проєкт, побудувати свою справу на популяризації спадщини свого народу, цілісність та незалежність якого вони відвойовували на передовій!
Основні заходи проєкту

      Протягом трьох місяців щовівторка та щочетверга при КЗ «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР будуть проводитися навчання та майстер-класи з різних напрямків поліських традиційних ремесел та мистецт, з притаманними регіону "родзинками". Серед них:

 • ткацтво,
 • поліська вишивка,
 • різьба по дереву,
 • гончарство,
 • ковальство,
 • виготовлення мацику та інших поліських страв,
 • вивчення фольклорної обрядовості та автентики в мистецтві тощо.

В рамках проєкту буде здійснено поїздки учасників проєкту до трьох найяскравіших осередків нематеріальної спадщини Рівненського Полісся:

 • с. Крупового - колиски відродження серпанкового ткацтва,
 • с. Князівка - осередку бортництва (давньої форми бджільництва)
 • Сарненського історико-етнографічного музею - скансену житла і побуту поліщуків 19 ст -поч.20 ст.

Вкінці курсу відбудеться проведення підсумкової виставки-продажі робіт декоративно-ужиткового мистецтва Рівненського Полісся, виготовлених учасниками-ветеранами АТО, а також виступів фольклорного колективу у складі учасників проєкту.

Для чого потрібні кошти

Для того, щоб наші ветерани мали можливість займатися важливою та захоплюючою справою, нам необхідна фінансова підтримка. Без вас ми не зможемо реалізувати цей проєкт серед наших захисників!

Нам потрібно:

 • оплатити роботу 12-м майстрам народної творчості (включаючи оплату майстер-класів двічі на тиждень, дороги, перевезення устаткування для майстер-класів: гончарний круг, ткацький верстат, ковадло тощо),
 • придбати матеріали для майстер-класів (тканину, дерево, нитки тощо),
 • організувати три поїздки (оренда транспорту, кетерінг, оплата гідам)
 • провести виставку-продаж (оренда виставкової зали, реклама та інформаційний супровід)
 • здійснити професійну фото-відеофіксацію усіх активностей проєкту.


Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 5
 • Внесок від 100 грн

  Публічна подяка на публічній сторінці ветеранського госпіталю

  0 доброчинців

 • Внесок від 200 грн

  Персональний лист подяки на згадку про долучення до важливої соціально-культурної справи (електронна версія для друку) + публічна подяка в соцмережах

  0 доброчинців

 • Внесок від 500 грн

  В подарунок альманах-дайджест "ЕТНООСВІТА" - 150 сторінок інформації про проєкт, майстрів народної творчості та елементи нематеріальної культурної спадщини Рівненського Полісся

  0 доброчинців

 • Внесок від 1000 грн

  Запрошення на один майстер-клас та спілкування з ветеранами АТО в Рівненський військовий госпіталь

  1 доброчинець

 • Внесок від 50000 грн

  Запрошення та участь, як почесного гостя, у підсумковій виставці в рамках проєкту "Етноосвіта для ветеранів АТО"

  0 доброчинців

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

22 проекти зараз чекають твоєї підтримки