100 %
 • 150 545зібрано (з 150 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Люди мають створювати, а не руйнувати – приїжджай на Драгобрат фантазувати!

Історія

Аудіовізуальний фестиваль "Фантазери"

Перший раз аудіовізуальний фестиваль "Фантазери" відбувся в кінці червня – на початку липня 2018 року на території карпатського гірськолижного курорту Драгобрат. Програма складалася з двох частин: десятиденної мистецької резиденції та триденного музичного дійства.

Художники зробили виставку робіт, органічно вписану у карпатські локації – наприклад, інсталяцію Жанни Кадирової було вмонтовано у гірський підйомник, а частина відеопоказів проектувалася на стіну традиційної колиби поряд із танцмайданчиком. Серед артистів, що взяли участь у фестивалі – Жанна Кадирова,  Анатолій Бєлов, Аліна Клейтман, Ксенія Гнилицька, Аліна Якубенко, Антігона, Данііл Галкін, Денис Рубан, Олександр Єльцин, Оксана Казьміна.


Аудіопрограма складалася з концертів живої музики, ембіент-сесій, електронних вечірок за участі музикантів з Києва, Кракова, Тернополя, Івано-Франківська та Львова. Тернопільский фестиваль "Гамселить" долучився до створення музичного наповнення фестивалю.


Одна з головних цілей "Фантазерів" – звернути увагу на унікальну красу заповідника. Природа відчула це і підтримала нас: на відкриття фестивалю приходили потанцювати та послухати музику коні та корови з навколишніх пасовищ, а замість прогнозованої зливи раптом розійшлися хмари і засяяло сонце.Чому Карпати?

Ми живемо в буремний час. Надшвидкості, глобалізація, автоматизація – радіти чи сумувати перспективі вибору між людиною та роботом? На осмислення нашого минулого та планування майбутнього досить важко знайти час. Проте існують місця, в яких плинність сьогодення ніби застигає і втрачає свою руйнівну дію. Для організаторів фестивалю Карпати – не тільки позначка на мапі, курорт Буковель, лижники та банош. Це простір, що надихає на силу, енергію, любов та гармонію. Місце, яке потребує нашої турботи, піклування та охорони.


Чому Фантазери?

Dream, rêve, Traum, sueño, חלום, 夢, حلم – потреба мріяти існувала у всі часи і відображена у всіх мовах. Фантазували, фантазуємо і будемо фантазувати. Як сказала колись Йоко Оно, “А dream you dream alone is only a dream. A dream you dream together is reality”. Дійсно, якщо ти знаходиш підтримку своєї мрії у однодумців – це вже не мрія, а справжня втілена реальність.

І ми також вважаємо, що основне джерело агресії в суспільстві – це нереалізовані мрійливі пориви та творча енергія. Тому Фантазери є нашою спробою внести у бурхливу сучасність хоча б трішки гармонії та умиротворення. Давайте на якийсь час перетворимося на дітей, які навіть не задумуються, чи вміють малювати – вони впевнено беруть пензлик і моделюють власний світ!


Наші цінності

 • Децентралізація 

Ми об’єднуємо художників та музикантів з різних куточків України, щоб у всіх була можливість зануритися у місцеву атмосферу та колорит і осмислити їх у своїх майбутніх роботах.

 • Відкритість

До організації та відвідування фестивалю ми залучаємо місцеву владу, мешканців та локальний бізнес. Ми віримо, що своєю активністю стимулюємо нову енергію, яка розширить рамки сприйняття власного регіону і спонукатиме громаду до комунікації та спільних дій.

Наприклад, ми плануємо продовжити співпрацю із партнерами літніх "Фантазерів" - Юстиною, власницею комплексу "Снігові вершини", Федором Федоровичем - власником "Колиби", та ретрит-центром "Янтри", що прихистив більшість учасників та гостей. Місцева влада обіцяє активну підтримку та допомогу у підготовці до фестивалю та його анонсуванні на регіональному рівні.

 • Екологічність

Саме завдяки чудовій природі Карпати притягують гостей з усього світу. Ми усвідомлюємо власну відповідальність і плануємо провести серед гостей фестивалю та місцевих жителів лекцію про унікальність заповідника та важливість збереження довкілля. Також частиною програми є співпраця з екологічними активістами села Ясіня.


Які наші плани?

Цього року ми хочемо провести березневу інтервенцію та літній фестиваль. Для зимової події у співпраці з Івано-Франківською архітектурною студією MetaLab ми побудуємо льодовий бункер у формі традиційного ескімоського помешкання іглу, всередині якого влаштуємо світлову інсталяцію.

Ми вибрали поколіннями перевірену і незвичну форму іглу, що під своїм куполом зосередить спільну енергію. Нам здається, що у цьому об'єкті знаходять найкраще втілення важливі ідеї "Фантазерів" – використання місцевої сировини у поєднанні з ненасильницьким ставленням до природи. Справді, сніговий шар на Драгобраті часто сягає висотою два людських зрости і не тане аж до травня. Тому жодне дерево, що вважається традиційно карпатським матеріалом, не постраждає!

У побудованому просторі проходитимуть події – виставка мистецьких робіт та концерт електронної музики. Учасником мистецькоі інтервенціі буде Жанна Кадирова, робота Жанни "Титри" була окрасою липневого фестивалю. Для участі ми запросимо артистів та музикантів. Свято відкриття льодового будиночка ми відзначимо вечіркою та шоукейсом виконавців у партнерстві з івано-франківською формацією "Деталі".

Чому варто підтримати Фантазерів?

 • Ми створюємо і розвиваємо нові взаємодії на культурній мапі України.
 • Ми заохочуємо до співпраці місцевий бізнес та владу.
 • Ми сприяємо розвитку осмисленого туризму на Закарпатті.
 • Ми поширюємо знання про екологію та важливість збереження екосистеми Карпат.
 • Ми стимулюємо розвиток музичної та художньої сцен.

Нашу ідею підтримує Міжнародний Фонд Відродження, який у разі успіху кампанії подвоїть зібрану суму коштом грантової програми.

Фестиваль відбудеться з 14 по 16 березня!Ми збираємо кошти на оренду апаратури, проїзд, проживання та харчування художників і музикантів, оренду купола, побудову каркасу.

Чекаємо та сподіваємося на підтримку громади!

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 7
 • Внесок від 100 грн

  Заняття йогою в ретрит центрі "Янтри"

  4 доброчинці

  96 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Травянний збір від кавярні з метеликами на Драгобраті "Кориця" Трави власноруч зібрані власником кавярні Михайлом!)

  1 доброчинець

  199 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Мед від кавярні "Кориця"

  2 доброчинці

  198 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  квиток "Фантазери"

  20 доброчинців

  180 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Торба від івано - франківських "Деталі"

  0 доброчинців

  250 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  напівпрозорі футболки від архітектурноі студіі Metalab

  2 доброчинці

  298 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Сертифікат на 2 у найзатишніший буфет Києву "На Станіславського"

  2 доброчинці

  398 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

15 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Фестиваль Тараса Шевченка Ше.Fest 2019

  Ше.Fest – це проект, який показує актуального Шевченка в його рідному селі для усіх охочих. Це 2 дні потужного мистецького перформансу, де ретранслюється різний, а, головне – сучасний Григорович.

  Юлія
  Капшученко
  • 40
  • 30
   днів
  • 0
   грн
 • Документальний фільм "UKE"

  Унікальний проект про леҐендарних українців Національної хокейної ліги NHL

  Volodymyr
  Mula
  • 17
  • 30
   днів
  • 0
   грн