114 %
 • 18 215зібрано (з 16 005 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено
Проект перейшов на гнучке фінансування 02 липня 2018 р. 19:13

Головне

Фестиваль «Ковчег дружби» - це про прийняття, толерантність, взаємопідтримку і дружбу у житті кожної людини.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Наша історія

«Ковчег дружби» вже вдруге попливе у своє плавання, щоб ще на крок наблизити українське суспільство до миру, прийняття і толерантності.

Громадська організація «Лярш-Ковчег» майже 14 років працює із людьми з розумовою неповносправністю. За цей час реалізувала десятки різноманітних успішних проектів і програм.


Вся ідея фестивалю почалась з маленької іскорки – бажання розказати про людей з розумовою неповносправністю, з якими ми щодня працюємо на програмах організації, яких вчимо і від яких вчимось чимало. Звісно, просто розказати – не цікаво. Тож ми зібрали ідейну і сильну команду, з якою понапридумували різних активностей, цікавих для людей від 2 до 102 років! 😊

Важливим для кожного з нас було залучення до організації і проведення події не лише працівників і волонтерів нашої організації, а перш за все – наших друзів (так в організації ми називаємо людей з розумовою неповносправністю). Щоби саме вони могли показати всім, що вони – такі ж особистості, талановиті, обдаровані та різні.


Тож наша ідея зустрічі-знайомства, маленького концерту, майстер-класу чи пікніка у парку, переросла у цілий фестиваль – «Ковчег дружби».

Актуальність

Не зважаючи на майже 27 років незалежності України, відгомін Радянського Союзу, в якому людей з інвалідністю не вважали повноцінними людьми та ізолювали від суспільства, залишається доволі сильним.


Наша громадська організація працює з людьми з розумовою неповносправністю з 2004 року і однією з пріоритетних місій є проголошувати гідність та цінність кожної людини, не залежно від її можливостей та обмежень. Діяльність «Лярш-Ковчегу» спрямована на розвиток та соціалізацію повнолітніх осіб з розумовою неповносправністю, а також толерантне та рівне ставлення соціуму до таких людей. Попри близько 14 років роботи, ми й далі бачимо страх, жалість, подекуди навіть відразу до людей з особливими потребами. Ми ж бажаємо змінити полюс сприйняття і на перше місце поставити не їх обмеження, а таланти: вміння бути вірними та люблячими друзями, наполегливими працівниками, креативними майстрами ручних виробів.

Фестивалі у публічних місцях Львова зараз не є рідкістю, але такий формат та місія, які пропонуємо ми, істотно відрізняється від інших. «Ковчег дружби» - це острівок дружби, любові, толерантності та прийняття кожної людини. Це буде простір для обміну думками, ідеями, можливостями, талантами та радістю.


Ознайомлення з діяльністю організації та особами з розумовою неповносправністю міцно пов’язане з побудовою свідомого та толерантного суспільства, яке готове прийняти кожного, гідно оцінити та допомогти чи підтримати при потребі.

Велика мета

Наша велика ціль – прийняття цінності кожної людини, не зважаючи на її можливості чи обмеження.

Метою фестивалю є соціалізація людей з розумовою неповносправністю, а також підвищення толерантного ставлення та руйнування стереотипів, які існують у суспільстві щодо таких людей.

Фестиваль «Ковчег дружби» - це не просто ще один фестиваль у Львові, це справді особливий фестиваль про особливих людей. Завдяки фестивалю кожен зможе познайомитись з людьми з розумовою неповносправністю, їх дарами і талантами, а також зрозуміти значення і важливість дружби у житті кожної людини.


Що чекатиме відвідувачів фестивалю?

«Ковчег дружби» відбудеться 15 липня у парку культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького на території біля літньої сцени. Фестиваль триватиме один день та міститиме денну і вечірню програми.


Денна програма включатиме:

 • благодійний ярмарок виробів ручної роботи, створених з любов’ю людьми з розумовою неповносправністю з допомогою асистентів організації, та випічки від волонтерів і батьків осіб з особливими потребами;
 • безпрограшну лотерею добрих справ;
 • стіл взаємодопомоги, де кожен бажаючий зможе долучитись до допомоги організації і створення заготівок виробів;
 • ярмарки вуличної їжі наших партнерів;

 • майстер-класи від людей з розумовою неповносправністю та асистентів по виготовленню:

           > прикрас з фетру,

           > листівок за допомогою ізонитки,

           > підставок під чашки за допомогою декупажу,

       > розмальовування дерев’яних пташок Петриківським розписом;

 • розваги для дітей і дорослих від клоунів та аніматорів;
 • майстер-клас по жестовій мові від партнерів «Майстерня щастя»;
 • заняття по арт-терапії від партнерів Тренінгові студії «Відкриті»;
 • розмальовування аквагримом та мехенді від волонтерів-художників;
 • можливість зробити безліч яскравих і неповторних фото на створених нами фотозонах;
 • та багато всього іншого, не менш цікавого і захопливого!


Вечірня програма почнеться театральним виступом за участі людей з розумовою неповносправністю та продовженням будуть виступи місцевих музичних виконавців і запальні танці під них.


Що ще?

Окрім всього зазначеного вище, ми плануємо збір коштів за допомогою благодійних скриньок на підтримку функціонування будинку тимчасового підтриманого проживання «Витанія»* для людей з розумовою неповносправністю.


*Будинок тимчасового підтриманого проживання громадської організації «Лярш-Ковчег» був відкритий 2011 року. Організація надає послугу підтриманого тимчасового проживання людям з розумовою неповносправністю, які є членами організації. Ця послуга полягає у наданні тимчасового (від тижня до кількох місяців) місця (одночасно для 3-4 осіб) для проживання; а також включає навчання, розвиток та підтримку навичок самостійного проживання; допомогу в організації розпорядку дня, спільному дозвіллі, навчання соціально-побутових навичок, активній соціалізації, тощо.

Послуга спрямована на реалізацію двох основних цілей: 1) підтримка сімей людей з розумовою неповносправністю в разі критичних чи проблемних моментів у їхньому житті (потреба госпіталізації, поїздки, духовного відновлення, тощо), 2) навчання соціально-побутових навичок та самостійного життя за підтримки асистентів у будинку. Також будинок організації слугує місцем для обміну досвіду з іншими організаціями, волонтерами та батьками.

Вплив і майбутнє

Фестиваль "Ковчег дружби" - не панацея, і звісно не змінить стовідсотково прийняття людей з особливими потребами українцями, та зокрема львів'янами. Проте даний захід - це важливий крок до цього. Кожна подібна до нашого фестивалю подія допомагає творити гуманне і толерантне суспільство, де кожен, не залежно від можливостей чи обмежень, має право на самореалізацію, дружбу, гідне ставлення, можливість брати участь в культурному та навчальному житті міста і відвідувати різноманітні публічні місця.

На загал більшість львів'ян не мають дотичності до людей з особливими потребами в житті і навіть не задумуються про те, як ці люди живуть і що їх є багато в нашому місті. Чому так? Бо люди з особливими потребами не так часто збираються гуртом і з'являються в публічних місцях. Фестиваль "Ковчег дружби" відбуватиметься у парку культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького, де на вихідні збирається багато молоді, дітей та людей старшого віку. Минулорічний досвід показав, що люди зацікавлюються, підходять, знайомляться, а потім проявляють цікавість до діяльності "Лярш-Ковчегу" і людей з розумовою неповносправністю. "Ковчег дружби" - це можливість не тільки "відкрити очі" і побачити, що в нашому місті є також люди з особливими потребами, але й поспілкуватись з ними, разом повеселитись на концерті, відчути незвичну атмосферу, яка дає внутрішній спокій, а також подолати бар'єр всередині себе.

Надзвичайно позитивним буде проведення фестивалю "Ковчег дружби" і подібних заходів у майбутньому для людей з особливими потребами, бо вони не є закритими в певному середовищі, а зможуть познайомитись з новими людьми, побачити, що люди є відкритими до них і до їхніх потреб. "Ковчег дружби" дасть змогу людям з розумовою неповносправністю продемонструвати свої знання і навички, частково реалізувати свої потреби у визнанні і схваленні, бути прийнятими як повноцінні члени суспільства.

У майбутньому ми бачимо розвиток нашого фестивалю, збільшення його масштабів і проведення на всеукраїнському рівні. А ще в нашому майбутньому значно менше стереотипів і страхів, та люди з особливими потребами - не замкнені в чотирьох стінах свого дому чи інтернату, а є нашими сусідами, друзями, співробітниками.Бюджет

Загальний бюджет фестивалю – більше 100 000 грн.

Частину фінансування взяла на себе Львівська міська рада. Більшість залучених учасників – волонтери, які своєю працею зроблять фестиваль яскравим і добрим.

Основним партнером фестивалю є Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького.


Проте для реалізації фестивалю нам бракує ще 33000 грн. на такі речі:

 • інвентар для проведення благодійної ярмарки – столи, стільці, парасолі, скатертини – 10 909 грн.
 • засоби для проведення майстер-класів – 5000 грн.
 • банери на сцену – 10 400 грн.
 • прес-конференція – 2500 грн.

Ми відкриті до різноманітних ідей та побажань по наповненню фестивалю. Стати волонтером або точно гостем – може кожен!


«Ковчег дружби» - подія, яку вже чекають десятки людей, допоможи їй відбутись сповна!


Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 13
 • Внесок від 50 грн

  Дерев’яний магніт-метелик

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Друкована листівка "Соняшники"

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Декоративна свічка-піраміда

  2 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Дерев’яний розмальований ангелик

  2 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Листівка ручної роботи

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Декоративна свічка-цеглинка

  3 доброчинці

  2 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Мило ручної роботи + друкована листівка

  1 доброчинець

  4 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Розмальована еко-сумка

  1 доброчинець

  2 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Намисто з бісеру

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Розмальований дерев’яний годинник + декоративна свічка + друкована листівка

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Коралі з вовни + розмальована еко-сумка + друкована листівка

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Картина, намальована особою з розумовою неповносправністю + друкована листівка

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Набір з бісеру (намисто, сережки і браслет) + друкована листівка

  1 доброчинець

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

10 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Видання книги поезій Галини Британ "Без обгортки"

  А я пишу́… А що мої вірші? Це сльози, радощі, передчуття, надії… Я ними обійму твої дощі, я ними твоє серденько зігрію…

  Галина
  Британ
  • 10
  • 30
   днів
  • 0
   грн
 • Почуйте маленького Моцарта!

  Діти з малозабезпечених сімей мають право на творчий розвиток. Їх долі у наших руках! Давайте придбаємо музичні інструменти для учасників проекту "Врятуй маленького Моцарта".

  Viktoria
  Nesterenko
  • 13
  • 45
   днів
  • 0
   грн