110 %
 • 19 240зібрано (з 17 500 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено
Проект перейшов на гнучке фінансування 07 липня 2018 р. 22:13

Головне

Фестиваль різьбярства покликаний показати таланти українських майстрів, передати досвід та поділитися ідеями, вшанувати давню козацьку столицю – Глухів – і залишити чудові вироби глухівський громаді.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Глухів – давня гетьманська столиця, яка дала світові Бортнянського та Березовського, родину меценатів Терещенків, Аду Роговцеву. Саме в Глухові 4-8 липня 2018 року збираються майстри-козаки з різних куточків України на “Фестиваль різьбярства. Глухів 2018”. 


Різьблення по дереву одне з давніх українських видiв прикладного мистецтва, яке пройшло довгий шлях від прикрашання хати до шедеврів народної творчості – різьблених скринь, люльок, іграшок. Найтоншу роботу по дереву виконують саме різьбярі, а скульптура з дерева вважається одним з найскладніших видів образотворчого мистецтва. Зберігаючи та поширюючи різьбярство ми виховуємо майбутнє покоління на традиційних національних цінностях.

  

Фестиваль різьбярства стане визначною подією, яка приверне увагу до Глухова та Сумської області загалом як до центру народної творчості, залучить місцеву молодь до цікавого виду діяльності, стане інструментом пропагування народних традицій в сучасному форматі. Проведення масштабного проекту буде сприяти подальшому місцевому економічному розвитку, згуртуванню громади та утвердженню позитивного іміджу Глухова як мистецького центру північного регіону країни.

Навіщо ми творимо цей проект? Глухів розташований на кордоні з країною агресором та вкрай потребує заходів із пропагування традиційної культури та патріотичного виховання, а також відзначення величного минулого міста як гетьманської столиці. Ми любимо наше місто і хочемо, щоб українці пізнавали його.


Ідейним натхненником фестивалю став Ігор Білевич, глухівчанин, різьбяр, Заслужений майстер народної творчості.


Організатор фестивалю - громадська організація “Військово-патріотичний рух “Джура”, яка прагне відроджувати унікальні козацькі традиції фізичного та духовного виховання. В 2017 році був проведений перший фестиваль «Стежками козацької слави», який зібрав козаків з різних куточків України у Глухові задля вшанування національних традицій. Також ГО «Джура» займається популяризацією національних видів спорту - бойового гопака та спасу в Глухові.


Програма Фестивалю передбачає 5-денний пленер, на який з’їдуться різьбярі з різних куточків України. Їх завданням стане створення мистецьких виробів з дерева, які стануть прикрасою міста Глухів.

Також впродовж фестивалю буде діяти навчальна програма (майстер класи для всіх бажаючих), культурно-розважальна програма (виступи традиційних музичних колективів, кінопокази, літературні презентації, ярмарка майстрів, показові виступи з козацького двобою та володіння козацькою зброєю, дитяча галявина), екскурсійна програма для гостей міста.

Ми запросили на фестиваль визнаних майстрів різьбярів.

Антон Вогнедар Лубій, скульптор, художник, директор дитячої художньої студії "Дідова борода", музикант, учасник гурту "Йорий Клоц".


Руслан Найда, скульптор, письменник, громадський діяч, голова ГО «Етнічні козаки Подніпров’я».


Володимир Лисюк, різьбяр, керівник гурту бойового козацького вишколу «Стрибожі правнуки».Ми заручились підтримкою Глухівського міського голови Мішеля Терещенка, міської ради та Сумської обласної державної адміністрації, яка виділяє кошти на покриття деяких витрат фестивалю. Ми просимо всіх небайдужих долучитися до фінансування наступних витрат: оплату праці майстрів та музичних колективів, транспортні витрати, проживання учасників.

Запрошуємо вас до гетьманської столиці - Глухова!


Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 7
 • Внесок від 100 грн

  Іменна подяка на сторінці фестивалю

  1 доброчинець

  349 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Магніт з видами Глухова

  2 доброчинці

  38 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Дерев'яна ложка від різьбяра Ігоря Білевича

  7 доброчинців

  13 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Дерев'яний коник від різьбяра Ігоря Білевича

  2 доброчинці

  8 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дерев'яна шабля від різьбяра Володимира Лисюка

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дерев'яна іграшка від різьбяра Ігоря Білевича

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Участь у Фестивалі різьбярів у якості VIP-гостя. Спілкування із учасниками та організаторами фестивалю. Екскурсія містом.

  0 доброчинців

  35 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

6 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Чесні новини у час передвиборчої брехні

  Ми принципово не торгуємо нашими матеріалами, а тому нам потрібна підтримка наших слухачів та слухачок. Підтримай чесні новини!

  Liza
  Kuzmenko
  • 262
  • 182
   днів
  • 0
   грн
 • EdEra. Онлайн-освіта з любов'ю

  Студія онлайн-освіти EdEra створює онлайн-курси, підручники і спецпроекти. Ми хочемо дарувати унікальний освітній досвід і показувати красу кожної науки. Підтримай нас — стань співавтором змін!

  Illia
  Filipov
  • 200
  • 365
   днів
  • 0
   грн