Фестиваль українського репу "ПроМОВА"

 Фестиваль українського репу "ПроМОВА"

100%

30 доброчинців

18 322зібрано (з 18 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Проєкт перейшов на гнучке фінансування 06 листопада 2017 р. 23:12

«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку в них відбирає Мову» (Ліна Костенко). Перший в історії України фестиваль українського репу «ПроМОВА».

Блог

Відомості про здійснення проєкту

ІСТОРІЯ

Ви чули що слухає українська молодь та підлітки? Що лунає з їхніх телефонів та плеєрів? Якою мовою і про що? Які ідеї та погляди вкладаються в їхні голови, серця та душі?

Любите ви РЕП чи ні, але саме цей стиль музики є одним з найпопулярніших у молоді світу, бо в ньому можна почути про все те що тебе хвилює, почути життєві історії які схожі на твою, отримати відповіді на досить складні запитання. Від інших стилів музики він радикально відрізняється текстовою насиченістю, часто глибокими сенсами, розлогими оповідями та міркуваннями. Майстерність володіння словом, те як висловлюєш думка і про що, які принципи, норми моралі та правила життя сповідуєш, щирість  – ось те що насправді є головним в репі.

Перші серйозні почуття, пошуки себе та свого місця в житті, самоствердження, конфлікти з однолітками, закони вулиць, спокуси наркотиками, відносини з законом, система влади. Саме під сучасні біти та ритми, поети та філософи великих міст формують нові думки, ідеї, емоції та переживання які потім абсорбують їх слухачі - студенти та школярі, більш старша молодь, і все це стає частиною їхньої ідентичності. Йде процес обрання кумирів та взірців, тих кого хочеться наслідувати своєю поведінкою та вчинками, поглядами на життя.


 Чи це важливо?  - Схоже що так

Чи може це бути небезпечним? - З появою терміну «гибридна війна» - дуже.

На жаль ми поки що тут колосально програємо. В 90% випадків коли ви будете чути реп на вулиці, спортивній площадці чи з машини, це буде російський реп. Цінності та погляди що просуваються та нав’язуються ним є в більшості випадків чужі та неприйнятні для нас, як для країни, що обрала шлях європейської та світової інтеграції, далі від імперського та пост – «совкового» минулого.  Останні сплески активності які винесли на широкий загал українські реп-гурти, на жаль були ще на початку 2000-х років, коли велику справу по творенню нової сучасної українською музики робив фестиваль Червона Рута.  Більшість з тих гуртів вже припинили існування, а ті що залишилися, перетворилися на справжніх зірок української музики з потужним реп-стриженем, таких як ТНМК і Тартак, чи Бумбокс.

Останні роки до революції 2014 року лише відображали загальну ситуацію занедбаного гуманітарного простору та притупленої національної свідомості, зневаги до питання важливості мови як базису нації та державної єдності.

«Навіщо нам перемога, якщо не буде культури?» - Вінстон Черчиль.

Пост-майданна України активізувала процеси в багатьох сферах і особливо в творчій. Є чудовий шанс посприяти справжнім майстрам українського репу, які знаходять сили робити хоч щось без будь-якої фінансової підтримки національних брендів, без належної медійної підтримки в інформаційному просторі, в умовах браку концертних майданчиків які готові підтримати сучасне українське ритмослово, і саме головне – на фоні концертів представників російського репу що проходять при потужній фінансовій та медійній підтримці.


«У молодшого покоління немає наставника, який хоча б виставив орієнтири. З ними немає реальної комунікації». (Засновник театру Дах та фестивалю «ГогольФест» Влад Троїцький (інтерв’ю виданню «Українська правда» від 25 липня 2017 року).

Проведення першого в новітній історії фестивалю українського репу «ПроМОВА» стане потужним поштовхом до реальних змін в культурній і гуманітарній політиці країни по відношенню до  молоді та тінейджерів.

Буде надано поштовх до підвищення інтересу та популяризації українського слова саме серед молоді через сучасні форми музики українською мовою. Буде зроблено перший крок до фактичного відвойовування гуманітарного простору  у російського репу що наразі дуже сильно домінує в молодіжному середовищі створюючи дуже сильні загрози на майбутнє.

 

Учасники фестивалю

Серед тих хто вже долучився до участі у фестивалі такі потужні представники українського репу з різних міст як:

ДЕННІ ДЕЛЬТА – м. Луцьк

ГЛАВА 94 - м. Львів

ОЛДСКУЛЬНИЙ НІНДЗЯ - м. Дніпро

PVNCH (ПІВНІЧ) - м. Чернігів

ТУЛИМ – м. Київ

ЦЕНТРА – м. Черкаси

ЦІНА РИТМУ - м. Рівне

 

Що буде потім?

Фестиваль має на меті поширюватися далі на всю країну. В цьому і полягає концепція, а не лише у проведенні одноразового фестивалю в Києві.

-        Одразу після завершення фестивалю в м. Київ, розпочнеться підготовка до першого з концертів туру фестивалю по містам України. Кожна з команд – учасниць першого фестивалю «ПроМОВА» стане своєрідним представником і послом фестивалю в своєму місті. Особливу увагу планується приділити містам сходу та півдня України – Харків, Дніпро, Херсон, Миколаїв, Запоріжжя, Одеса, тощо. При організації виїзних сесій фестивалю планується інтенсивна співпраця з місцевими громадськими організаціями, волонтерами, громадськими активістами. Окрема робота ведеться по налагодженню конструктивної роботи та отриманню підтримки з боку місцевої влади та органів виконавчої влади.

-        Окремим пунктом подальшої діяльності буде підтримка україномовних реп-гуртів зі сходу України, в першу чергу в тих містах де буде організовуватися фестиваль. Це буде полягати і в допомозі по студійному запису матеріалу, його промоції та популяризації через ресурси «ПроМОВА» та дружніх ресурсів, допомозі в організації концертів в інших регіонах країни, створенні якісних візуальних матеріалів (відео, фотосесії, постери).

Довготривала мета і місія проекту

«Чия влада, того й мова, чия мова, того й влада» (древні римляне)

Популяризація української мови серед молоді, залучення молоді до активного розвитку мови, її «оживлення» та модернізації. Підсилення патріотичних настроїв серед підростаючого покоління не шляхом пустопорожніх гасел, а через залучення до створення сучасного українського культурного продукту, що є фундаментом для національної ідентичності та побудови злагоди, миру та цілісності в країні. Відбудова зв'язку між теперішнім поколінням та традиційними формами культури, національною спадщиною та надбанням. Популяризація українських культурних, історичних, етнографічних символів та маркерів. Вироблення толерантності та культурного діалогу. Підвищення авторитету мови як невід’ємного елементу українського гуманітарного простору та системи національної безпеки.

 Що зміниться після того як фестиваль відбудеться?

Першим важливим наслідком буде власне сам фестиваль ПроМОВА) Актуальність, не «шароварщина», оригінальність та інновація. Реальний крок до заохочення сучасної української поезії, нової урбаністичної лексики, неологізмів, (нової молодіжної мови/сленгу). Попудяризація української мови як сучасної, урбаністичної, зручної, модної.

 

Другою наслідком по значенню після самого фестивалю буде хвиля артефактів та аудіовізуальних продуктів які він породить. Окрім великої кількості відео які будуть записувати та викладати в мережу самі користувачі, пости які вони будуть писати та враження, значна частина матеріалу надійде саме від фотографів, журналістів, блогерів які будуть присутні на концерті. На фестивалі запрошені представники основних електронних музичних видань, інтернет-каналів, телеканалів, які окрім попередньої інформаційної підтримки фестивалю потім викладуть свої враження від нього.

Фото та відеоматеріалів концертних виступів гуртів, авторські статті, інтерв’ю з виконавцями, пости в соціальних мережах, звіти та рецензії – це саме той україномовний матеріал якого так не вистачає сьогодні у всемережжі і який принесе ПроМОВА.

 

Третім важливим наслідком стане зміна ставлення до нього і до усього українського хіп-хопу взагалі з боку провідних мас медіа видань, телеканалів та українських брендів товарів та послуг, які перебувають в очікуванні та не готові на даному етапі запропонувати будь-яку фінансову чи медійну підтримку. Команда проекту мала зустрічі з представниками згаданих індустрій які відверто кажуть що наразі хочуть переконатися в тому що цей фестиваль буде успішним і актуальним. Тоді вони будуть готові доєднатися до подальших акцій та активностей в цій сфері. Ні для кого не є секретом що великі та успішні бренди воліють підтримувати лише успішні практики, зважаючи не лише на фактори оригінальності та інноваційності.

І насамкінець, як і усі конференції, фестиваль надасть потужний поштовх та мотивацію кожному з учасників. і як наслідок ми побачимо появу нових пісень , спільних коллаборацій, відеоробіт. Бо ніщо так не мотивує артиста і не надає стільки натхнення як його потрібність публіці, зустріч з нею на концерті чи фестивалі, обмін енергією, спілкування.

 

Команда проекту складається з представників різних галузей що і зумовило ініціацію ідеї і зробило можливим її розробку та втілення. Серед членів команди – представники громадських організацій що мають досвід проектного менеджменту у реалізації різних активностей та кампаній, музиканти, дизайнери, журналісти, відеорежисери. Організація музикантами власних виступів, проведення виїзних концертів, розробка афіш та рекламних компаній для колег-музикантів, а також досвід роботи кожного з нас в своїй сфері, - все це і зробило нас готовими до проведення такого фестивалю, надало необхідні ресурси та компетенції.

Статті бюджету:

1. Часткова сплата оренди залу – 10 000 грн.

2. Розробка дизайну афіш, флаєрів, монтаж відеороліків фестивалю, друк поліграфії (Афіші А1, А2 А3, єврофлаєри, стікери) – 5500 грн.

3. Сплата за розміщення та ротацію відеороліків фестивалю, афіш А1, А2 - 16900 грн.


Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 50 грн

  Наліпка «ПроМОВА» фесту

  2 доброчинці

 • Внесок від 100 грн

  Стильний браслет на руку з логотипом фесту

  2 доброчинці

 • Внесок від 200 грн

  Афіша фесту з підписами його учасників

  4 доброчинці

 • Внесок від 300 грн

  Групове фото з вашою улюбленою командою з числа тих що приймають участь у фесті

  0 доброчинців

 • Внесок від 400 грн

  Торба фестивалю з логотипом

  0 доброчинців

 • Внесок від 500 грн

  Доступ за лаштунки фестивалю і можливість з іншої сторони побачити виступи команд.

  2 доброчинці

  8 залишилось

 • Внесок від 800 грн

  Ексклюзивна футболка з логотипом фестивалю

  2 доброчинці

 • Внесок від 1500 грн

  Ексклюзивний календар на 2018 рік присвячений українському репу.

  0 доброчинців

 • Внесок від 2500 грн

  Можливість вийти на сцену фесту разом з однією з команд - учасниць і прочитати декілька рядків в певній пісні.

  0 доброчинців

  3 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

10 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту