21 %
 • 36 576зібрано (з 166 670 грн)

Головне

Львів — місто креативного розвитку, який стримує споживацьке мислення. Фрагменти прагнуть мотивувати мешканців до саморозвитку. Зробити це ми збираємося в просторах біля навчальних закладів, де і має формуватися наше сприйняття

Історія

Хто ми?

    Місія Львівського кластеру освіти та креативності — активно розвивати спільноти, які через співпрацю формують платформу для розвитку освітнього та креативного потенціалу Львова.

    Членами кластеру є освітні та творчі організації, громадські діячі та бізнесмени. Перший крок до створення дієвих середовищ — старт проєкту Фрагменти, автором якого є член кластеру та співзасновник дизайн-бюро Hochu rayu Віталій Кирилів.


    Фрагменти — це про рух за конструктивну зміну просторів навколо навчальних закладів Львова, який вплине на покращення людської комунікації; розвиток міста як креативного середовища.


Чому саме наш проект?

    Білка - це тільки початок! На створення концепції проєкту нас надихнула прогулянка з дітьми у парку біля університету ім. Франка. Виникло питання, як навіть на звичайній прогулянці зацікавити дітей досліджувати цей багатогранний світ.

    Є дуже багато практичних прикладів в Польщі, США, Канаді, Австралії та багатьох інших країнах, де простір навколо навчальних закладів надихає на будь-які роздуми. Через взаємодію з навчальним середовищем, люди, які знаходяться в ньому, дізнаються щось нове та цікаве для себе.

  

   Спонукання до пізнання — основний конструкт, яким ми керувалися, коли розробляли фрагмент “Білка в колесі”. Зміст "Білки" як конструкту є дуалістичний: 1 - пряме значення - біологічний, білка як тварина, про яку через інсталяцію, ми зможемо дізнатися більше інформації; 2 - філософське значення - розуміння куди ми рухаємося, донесення ключового повідомлення: "Зупинись. Подумай над своїм життям."
Ми обрали його пілотним, щоб через провокацію розказати про ідею проєкту Фрагменти. Фрагменти — це про усвідомлення, нестандартність, руйнування щоденних шаблонів; це зміна нашого способу мислення. Фрагменти — це про виклики, які ми готові ставити перед собою, щоб саморозвиватись.

    Наш проєкт це також і про навчальні заклади. Один із наших меседжів — освіта не може бути відірваною від життя зовні. Завдяки Фрагментам ЗВО зможуть взаємодіяти з великими аудиторіями, через трансформацію простору, збільшуючи свій вплив та авторитет. Учасниками фрагментів є не тільки освітні заклади, це синергія: освітньої інституції, міської влади, креативних творців та громадянського суспільства. Для успішності ми використовуємо одночасну взаємодію всіх учасників.

Що ми плануємо зробити:

 • створити пілотну інсталяцію у центрі Львова біля Львівського національного університету ім. І. Франка — фрагмент “Білка у колесі”;
 • оплатити роботу команди, яка буде займатися розвитком проєкту;
 • запустити веб-платформу проєкту; створити комунікаційну кампанію для створення нових фрагментів;
 • проводити онлайн та офлайн заходи, пов’язані з місією Фрагментів.


Чому нам потрібно 165 000 грн?

    Наша ціль дати поштовх розвитку руху Фрагменти. Ми бачимо Фрагменти як довготривалий проєкт, який розпочнеться з цієї спільнокоштової кампанії.

    Зараз ми збираємо кошти на: створення пілотного фрагмента, запуск команди, створення веб-платформи. Як буде жити проєкт після краудфандингу? Фрагменти стануть масштабним рухом, який буде змінювати простори довкола навчальних закладів і не тільки. Ми хочемо, щоб Львів став містом креативу, де кожен матиме можливість творити через пізнання, на яке надихатимуть інсталяції — фрагменти. Вже маємо заплановані два фрагменти біля Українського Католицького Університету та один біля Центру Климентія Шептицького у Шевченківському гаї.

Збираємо кошти, щоб оплатити:

 • Розробку дизайну концепції пілотного фрагменту “Білка в колесі” - 30 тис. грн.
 • Розробку конструктиву проекту пілотного фрагменту - 36 тис. грн.
 • Купівлю витратних матеріалів на створення пілотного фрагменту - 70 тис. грн.
 • Комунікація проекту - 14 тис. грн.


    Якщо ми зберемо необхідну суму на Спільнокошті, то Міжнародний Фонд Відродження додасть нам ще 147 000 грн для реалізації проєкту.

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 8
 • Внесок від 100 грн

  Подяка на сторінці Львівського кластеру освіти та креативності у мережі фейсбук

  3 доброчинці

  997 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Значок учасника проекту

  3 доброчинці

  97 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Година майстер-класу від Кластеру освіти та креативності

  4 доброчинці

  46 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Футболка проекту Фрагменти

  6 доброчинців

  24 залишилось

 • Внесок від 2500 грн

  Окрема публікація про доброчинця або його організацію у соціальних мережах.

  0 доброчинців

  50 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Індивідуальна зустріч з членом чи членкинею правлінням кластеру на вибір

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 7500 грн

  Нанесення імені або назви організації доброчинця на постійно існуючу інсталяцію

  0 доброчинців

  50 залишилось

 • Внесок від 10000 грн

  Проведення індивідуального дизайн спринт щодо вирішення Вашого життєвого або бізнес кейсу (1-3 години)

  0 доброчинців

  25 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

43 проекти зараз чекають твоєї підтримки