Культурний форум «ПогранКульт: ГаліціяКульт»

 Культурний форум «ПогранКульт: ГаліціяКульт»

100%

141 доброчинець

116 350зібрано (з 100 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Форум «ПогранКульт: ГаліціяКульт» - це платформа діалогу Сходу та Заходу, де створюється новий міжрегіональний креативний контент і налагоджуються культурні зв’язки, які здатні об’єднати Україну

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Досвід

«ПогранКульт: ГаліціяКульт»  - третій із серії культурних форумів, що організовує DOFA.FUND. Два попередні форуми «ДонКульт» у Києві 2014 і «ДонКульт» у Львові 2015 були присвячені культурі та мистецтву Донбасу. Ці пілотні проекти, які відвідало понад 25 тисяч людей, переконали нас, що культура є надзвичайно ефективним засобом єднання України.

   

Чому це важливо? 

Ми мало знаємо про інші регіони, медійна картинка формує стереотип на кшталт – там живуть «націоналісти», там - «сепаратисти» або «ватники» тощо. І за цих обставин не жаль втратити ту землю, про яку маєш подібну уяву. Зовсім інакше сприймається місце, де є десятки музеїв, звідки родом всесвітньо відомі композитори, письменники, де живуть надзвичайно креативні художники та кінорежисери. Є чим пишатися, а отже - дорожити. Досвід спільної праці та створення культурного продукту митцями з двох протилежних регіонів здатен надовго об’єднати креативними проектами і творчими планами географічні «полюси» країни. 

Майбутній Форум

Форум «ПогранКульт: ГаліціяКульт» відбудеться в Харкові впродовж серпня - жовтня 2016 р. Він пройде у два етапи.

У серпні-вересні триватимуть мистецькі резиденції. Протягом 2 - 3 тижнів живописці, графіки, муралісти, кінематографісти, архітектори, мультиплікатори з Галичини та Харківщини будуть творити разом, аби представити результат співтворчості на Форумі.  

Основна частина Форуму відбудеться з 4 по 18 жовтня та включатиме в себе виставки, літературні зустрічі, школу перформансу, театральні вистави, кінопокази і зустрічі з режисерами, концерти, лекції та дискусії. Загалом Форум передбачає близько 80 подій.

        

Важливо, що кожна подія розрахована на активну взаємодію з аудиторією. Обговорення та дискусії – це те, що робить нас не розважальним фестивалем, а саме культурним Форумом.

Метою двотижневої  програми жовтневого форуму є:

- Зблизити регіони засобами мистецтва і культури, будуючи творчі мости між Львовом, Івано-Франківськом, Дрогобичем, Тернополем та Харковом;

- Зруйнувати стереотипи і показати всю палітру надбань Галичини;

- Проаналізувати спільні досвіди Західного і Східного регіонів: тему прикордоння, впливи імперій, явище заробітчанства, історичні амбіції;

- Створити спільні мистецькі проекти, які б можна було показати в інших регіонах, заохочуючи творчих людей до міжрегіональної співпраці й об’єднання України культурною мережею.

Усі події будуть безкоштовними для відвідувачів, адже ми дуже прагнемо бачити і студентів, і пенсіонерів, професійну мистецьку аудиторію та просто харків’ян, які поки ще не уявляють, яка важлива для них Галичина.

Команда кураторів

Ми пишаємося тим, що з нами співпрацюють найкрутіші куратори. Наша команда - справжня dream team. 

Нас підтримали

Ми покладаємося на підтримку партнерів і сусідів з Європи, Ізраїлю та США. Польський інститут, Чеський центр, Австрійський культурний форум, Посольство Бельгії та Посольство Німеччини допоможуть нам проілюструвати бачення історії Галичини й України очима сусідів. До нас приїдуть дослідники та літератори, через роботи яких Галичину уявляє світ. З ними ми будемо говорити про мультикультурність регіону, про українців, поляків, євреїв, росіян та інших галичан.

Ми вдячні всім українським партнерам - культурним інституціям, митцям та активістам зі Львова, Івано-Франкіська та Харкова, які беруть участь у організації та проведенні Форуму:    

 Ваша допомога

Ми розглядаємо можливості «Спільнокошту» перш за все як можливості Спільнотворення. Ті мистецькі проекти, що народяться між Галичиною і Харковом потребують підтримки усієї країни, аби кожен із нас пишався ними як власними здобутками.

 Ми плануємо зібрати 200 тисяч гривень за 60 днів.

Ці кошти потрібні на організацію п’ятьох подій з Форуму, зокрема:

1.Розмова про «Станіславський феномен» (Літературна програма).

Ціла плеяда письменників походить з Івано-Франківська (колишній Станіславів). Які передумови цього явища? Які особливості письма? Якою в них постає Галичина? Чому це більшою мірою проза і меншою мірою поезія? Хто там свій, хто чужий?
Учасники розмови – культові івано-франківські письменники: Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Галина Петросаняк, Юрій Іздрик. Модерує Ірина Старовойт (Львів). 

  

2. Моновистава «Лондон», Перша сцена сучасної драматургії Драма.UA, Львів (Театральна програма).

Вистава «Лондон» (за однойменною п’єсою білоруського драматурга Максима Доська, режисер Павло Ар’є) розповідає про білоруського сантехніка Гєну (актор Ярослав Федорчук), що потрапляє в Лондон. Актуальність теми полягає у тому, що ми живемо у просторі, де ризик як правило – це зона напруги і можливої небезпеки. Ми прагнемо чогось нового, але не готові до цього по-справжньому. Провокативність – бо тема еміграції та внутрішнього конфлікту болюча для нас. «Лондон» – це розповідь про любов до Батьківщини і кожного з нас.

3. Програма  «Кофлєр і галицький бекграунд» від мистецького об’єднання Collegium Musicum, Львів (Музична програма).

Активні пропагандисти класичної музики у Львові, об’єднання Collegium Musicum презентують програму «Кофлєр і галицький бекграунд», в якій поєднає творчість маловідомого в Україні композитора-додекафоніста першої половини XX ст. Джозефа Кофлєра, інтерес до якої на Заході значно зріс в останнє десятиліття, із літературою Галичини тієї ж епохи.

 4.  Презентація міжнародного кінофестивалю та мистецької формації Wiz-Art, Львів. Програма короткого метру (Кінопрограма).

Wiz-Art об'єднує людей, які люблять кіно і займаються поширенням любові до кіно. Головною подією формації є Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art, що відбувається у Львові наприкінці липня й демонструє щороку понад 100 найсвіжіших робіт короткого метру.

Mета формації: долучити українських кіно- і медіахудожників, режисерів, музикантів, а також всіх зацікавлених до світового фестивального руху та інтегрувати Львів і Україну в контекст новітніх тенденцій як авангардного, так і комерційного кіно-, відео- та медіамистецтва.

5. Проект від львівського онлайн-радіо «Сковорода».

Радіо «Сковорода» - це радіо особистостей і для особистостей, це альтернатива у музиці, альтернатива у програмах, альтернатива у форматах. Прогресивне, відкрите, незалежне онлайн-радіо, створене командою досвідчених медіафахівців нового покоління – Андрієм Чемесом, Володимиром Бєгловим, Мар'яною Романяк та Артемом Галицьким. Слоган радіо - «Радіо вільних людей!»

Ідея проекту: протягом двох тижнів львівські радіоведучі будуть працювати у Харкові, висвітлюючи події Форуму та будуючи медіа-місток між Слобожанщиною та Галичиною. Крім того, команда «Сковороди» зможе поділитися власним унікальним досвідом створення незалежного онлайн-радіо з харківськими активистами культури та медійниками.

 

  Наші плани

Героїнею наступного нашого Форуму стане Слобожанщина, про яку ми будемо говорити разом із Буковиною чи Закарпаттям. Але поступово ми сподіваємося мережею мистецьких проектів об’єднати всі регіони: Ужгород із Дніпропетровськом, Одесу з Черніговом, Суми з Чернівцями…

 

Витрати, які потребують Вашої підтримки:

Витрати на проїзд та проживання учасників заходів. Для того, аби реалізувати проект, необхідно забезпечити проїзд до Харкова та у зворотній бік та проживання 23 учасників з Івано-Франківська та Львова.

Технічне забезпечення заходів. Наші партнери в Харкові нададуть приміщення для проведення подій, але їх треба обладнати необхідною апаратурою, а саме забезпечити звук, світло, відеопроектори, екрани тощо.

Організаційні витрати. Кошти потрібні також на організацію PR-кампанії, аби якомога більше харків'ян дізналися про події Форуму та відвідали їх.

 

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 50 грн

  Ексклюзивна листівка «Всесвіт наш!» з муралом Романа Мініна та юних співавторів зі Львова/Сходу України, створеним на Форумі «ДОНКУЛЬТ» у Львові. Звісно з підписом художника та нашою щирою вдячністю!

  9 доброчинців

  91 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Особиста подяка на facebook-сторінці та офіційному сайті dofa.fund.

  7 доброчинців

  193 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Поетична збірка "ea" Юрія Завадського з автографом. Дякуємо за підтримку!

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Поетична книжка "До Ер" Маріанни Кіяновської з автографом. Дякуємо за підтримку!

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Іменне запрошення на місця для почесних гостей (на 2 особи) на виставу чи концерт Форуму. Дякуємо за підтримку!

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Вас запрошує на особисту зустріч за кавою один із кураторів програми Форуму. Щиро вдячні!

  1 доброчинець

  19 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Збірка малої прози Тараса Лютого «Вулики сновидінь» із автографом автора. Щиро вдячні!

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Книжка "Відвага і страх" Ольги Гнатюк, яка здобула Grand Prix XXII Форуму Видавців у Львові (вересень 2015). З автографом та ношою вдячністю.

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Поетична книжка Любові Якимчук "Абрикоси Донбасу" з автографом. Дякуємо за підтримку!

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Книга поезій від Остапа Сливинського «Адам» із автографом автора. Щиро вдячні!

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Вірші для дітей "Слон Трубальський" Юліан Тувім, у перекладі Маріанни Кіяновської з автографом перекладача. Щиро вдячні!

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Книга Юрія Андруховича із автографом. Дякуємо за підтримку!

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Книга Тараса Прохаська з автографом. Щиро вдячні!

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Поетична книжка "373" Маріанни Кіяновської з автографом. Дякуємо за підтримку!

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  "Книга облич" есеїстика Марека Бєньчика у перекладі Остапа Сливинського (із автографом перекладача) Щиро вдячні!

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Книга Тараса Лютого «Нігілізм: анатомія Ніщо" з автографом автора. Дякуємо за підтримку!

  2 доброчинці

  0 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Подарунок від видавництва "Крок" – поетична збірка "Цирк" Олега Коцарева з автографом. Щиро вдячні!

  2 доброчинці

  0 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

14 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту