105 %
 • 94 070зібрано (з 90 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Відеопрограма для вивчення української як першої мови дитини. Для чого виправляти мовні помилки, якщо можна одразу вивчити без них?!

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

…Уяви, що конфлікт в українському мовному питанні зник. Його просто нема. Він себе вичерпав. Чому? Бо виросло покоління українців та українок, які використовують мову, аби співати пісень, читати романи, освідчуватися у коханні, писати круті нові проєкти. Оте покоління – це сьогоднішні малята, які готові вивчати рідну мову з чистого листа, аби потім – вчити своїх діток, а ті своїх, а ті – своїх…

    Ми з Тобою можемо запустити це колесо, допомігши сьогоднішнім мамам і татам, дідусям і бабусям, вихователям і няням, а головне – діткам вивчити і засвоїти українську мову.

ЯК МИ ЦЕ ЗРОБИМО?

    Мовна майстерня «Слово на нОво» від 2018 р. організовувала лекції, диктанти та курси української мови для дорослих.

…Але дорослі люблять і леліють слова зі свого дитинства, хоч сьогодні ті слова інші дорослі викреслюють червоною ручкою…

   Цього разу ми створили програму вивчення мови для дітей 2-4 років, які перебувають в особливому періоді життя – засвоєння першої мови.


Програма складатиметься з 10 випусків відеоблогу трирічки Христі, яка навчатиме свого друзяку Бомка правильних назв речей, що оточують сучасну дитину.

Діти завітають на дитячий майданчик, відвідають дошкілля, організують День народження, пектимуть тістечка, доглядатимуть за молодшим братиком і, звісно, – розпаковуватимуть цікавезні іграшки. І все це – вивчаючи рідну мову.

…Але ми подумали: вивчити слова – це лишень пів справи. Адже потім, попросивши у дідуся виделку, можна отримати вилку, а прийшовши у дошкілля, почути, що є лише якісь шкафчики… Тому до блогерки Христі надходитимуть відеоповідомлення від Дорослих Зірок шоу-бізнесу. А що відбуватиметься далі? Побачиш у відео! 😉


Який результат програми?

 • через гру навчати дітей української мови;
 • навчити дітей відстоювати слово виделка, навіть коли дідусь приніс вилку;
 • звернути увагу дорослим, що шкафчиків сьогодні вже немає;
 • запустити колесо мовної освіти для прийдешніх поколінь українських дітей.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

    Будемо відверті. Мовно-язикове питання в Україні досі болісне. Цим питанням чубляться політики, сваряться родичі і друзі… Хтось згадує про мовні обов’язки, хтось – про мовні права. Так, і кожен певною мірою має рацію… 

     Згадай суспільні хвилювання, коли уряд чи депутати знову “лізуть” до мови. Ми ж усі бачили ці великі дискусії у соціальних мережах, брали участь в акціях протесту на захист мови або стежили за ними у новинах. А потім, повернувшись додому, шукали україномовні продукти до вечірнього перегляду зі сім'єю.

    Нам усім інколи ставало лячно, що до мови будуть “лізти” все активніше, а наснаги виходити на протести чи надривати горло в коментарях у фейсбуці все меншатиме.

   Але якщо діяти по-іншому? Команда нашого проєкту не може передбачити, чи будуть внутрішні та зовнішні загрози для української мови у майбутньому, але ми маємо тверде переконання. Яке? Якщо зараз виховати покоління маленьких українців та українок, які змалечку будуть уважними до чистоти рідної мови та зростатимуть на україномовних відео- й ауіопродуктах, то українська мова настільки міцно зіллється зі своїми носіями, що у майбутньому загрожувати їй буде дуже складно.


Надалі плануємо продовжувати цей напрямок. Оскільки головна героїня проєкту Христина дорослішатиме, то дорослішатиме і її цільова авдиторія, тож проєкт буде не просто продовжуватися, він набиратиме нових форм як за методичною організацією, так і за тематичним наповненням.

ХТО / ЩО НАМ ПОТРІБНО?

 • Дитя, яке знає мову і може навчити її інших (МАЄМО! Це Христя)
 • Персонаж Бомко, який оживе завдяки Василеві Сидоркові (МАЄМО!)
 • Команду дорослих, яка створить чудовий кінцевий продукт (МАЄМО!)
 • Твоя підтримка! Якщо Мовна майстерня «Слово на нОво» збере необхідні кошти з Твоєю допомогою тут, на Спільнокошті, то цю суму буде збільшено учетверо — такими є умови нашої співпраці з УКРАЇНСЬКИМ КУЛЬТУРНИМ ФОНДОМ. Відтак, вкладаючи 100 гривень, Ти насправді ділишся з нами чотирма сотнями! ;)


Плануємо, що за кошти гранту від Українського культурного фонду ми зможемо втілити у життя технічну складову проєкту – створення десяти відеороликів, а також покрити витрати, пов’язані із адмініструванням проєкту.

Твій внесок допоможе нам покрити ось такі статті з бюджету:

 • виготовлення костюма для веселого персонажа Бомка;
 • закупівля іграшок та іншого реквізиту для зйомок;
 • оренда цікавих локацій для юної блогерки 😊 


Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 14
 • Внесок від 50 грн

  Публічна подяка на сторінці Христини Малини

  1 доброчинець

  99 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Комплект авторських наліпок з мовними підказками від Христі і Бомка

  32 доброчинці

  68 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Іменна подяка в титрах відео

  6 доброчинців

  94 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Блокнот від Мовної майстерні "Слово на нОво". Кажуть, у ньому чудово записувати творчі ідеї, а декому він навіть сам ставить коми ;)

  10 доброчинців

  90 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Блокнот від Мовної майстерні "Слово на нОво" + наліпки від Христі і Бомка

  12 доброчинців

  38 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Малиновий пиріг або лимоний пиріг (на вибір) від команди проєкту. Христя просіюватиме борошно, Бомко – збиратиме малину :) Видача у Львові.

  3 доброчинці

  1 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Дитяча книга (на вибір зі запропонованих) від нашого партнера "Видавництво Старого Лева". За побажанням – з автографом Христі і Бомка ;)

  11 доброчинців

  39 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Екоторбинка "Несу у світ Слово на нОво". ...і нехай Ваші слова почує світ!

  4 доброчинці

  16 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Словник імен львів'ян (першої половини ХХ ст.). За побажанням – з підписом упорядниці ;)

  1 доброчинець

  19 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Екоторбинка від "Слова на нОво" + словник імен львів'ян + наліпки

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 2000 грн

  Індивідуальний мовний урок від Христі (можливий онлайновий формат). Христя пояснює мовний матеріал ну дууже доступно, а оцінки виставляє за власною малиновою шкалою.

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  Сертифікат на Курси української мови для дорослих від Мовної майстерні “Слово на нОво” (можливий онлайновий формат). ...Пунктуація та орфографія можуть стати Вашою суперсилою!

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Зустріч на тепле какао з Христею, Бомком та командою проєкту. Місто зустрічі - Львів.

  1 доброчинець

  1 залишилось

 • Внесок від 7000 грн

  Участь дитини (3-4 роки) в одному з випусків програми "Христя і Бомко"

  0 доброчинців

  2 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

58 проектів зараз чекають твоєї підтримки