ІІ Всеукраїнський велопробіг "Бачу! Можу! Допоможу"

 ІІ Всеукраїнський велопробіг "Бачу! Можу! Допоможу"

100%

98 доброчинців

34 256зібрано (з 25 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

«Бачу! Можу! Допоможу!» - це 16-ти денний велопробіг зрячих та незрячих людей зі всієї України. Ми разом крутимо педалі, щоб зруйнувати стереотипи та залучити незрячих людей до активного життя

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Що ми збираємось робити?

ІІ Всеукраїнський велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!»  - це 16-ти денний веломарафон на велосипедах тандемах, в якому візьмуть участь незрячі люди зі всієї України. Заїзд відбуватиметься з 06 по 22 серпня 2016 року за маршрутом Львів-Одеса. Команди велосипедистів (зрячий і незрячий) подолають понад 1000 км українських доріг.

Наша історія:

Отож, з чого все почалось? Ідея проекту належить неймовірній людині і громадському активісту Миколі Пеху. Ми його знали як сильну і сміливу особистість. Ще у дитячому віці Микола почав втратчати зір. Одного дня, під час їзди на велосипеді по стадіону, він вже не зміг відрізнити асфальт і траву. Саме тоді усвідомив, що зір втрачено повністю. Але хлопець не упустив рук. Під час навчаня у старших класах виграв стипендію для участі у прогамі обміну FLEX, що дала йому можливість навчатися рік у США. Закінчив факультет міжнародних відносин Франкового університету у Львові. Рік навчався на магістратурі в Лондоні. Опісля повернувся до рідного Львова і продовжив активну громадську діяльність в заснованій ним ГО «Інститут українських студій». На жаль, Миколи Пеха вже два роки не має з нами, але його ідея про Велопробіг за участю незрячих людей  живе, і ми разом з вами втілюємо її у життя.

Наша особливість:

50% учасників велопробігу – люди з порушенням зору.

Основні цілі:

- змінити суспільну думку та зламати стереотипи щодо можливостей та потенціалу людей з порушенням зору, що сприятиме їхній інтеграції в українське суспільство;

- популяризувати здоровий спосіб життя, зокрема спорт та спортивний туризм серед українців;                                

- пропагувати велосипед як екологічний транспорт та сприяти трансформації ментальності українців від нейтральної до екодружньої.

Чому ми це робимо:.

Люди з порушенням зору щодня стикаються з численними труднощами, щодня змагаються за визнання своїх прав на гідне життя без дискримінації. Постійно доводять, що попри всі перешкоди, бар'єри та стереотипи, вони можуть досягти найвищих вершин і подолати сотні кілометрів на шляху до своєї мрії. На жаль, все ще багато незрячих людей виключені із активного життя суспільства, ізольовані у своїх домівках з ярликом “неповносправний” чи “інвалід”. Наш проект – це можливість показати суспільству, що порушення зору насправді не обмежує. Подорожі, цікава робота, активний відпочинок, заняття спортом, вечірки з друзями - це все невід'ємна частина життя кожного, й інвалідність цьому не перешкода. Саме тому ми разом сідаємо на велосипеди, щоб набратись натхнення, поринути у пригоди, випробувати свої сили, знайти нових друзів та побачити Україну, кожен у свій спосіб.

Велопробіг "Бачу! Можу! Допоможу!" спрямований на сприяння соціальним перетворенням та інклюзії людей з порушенням зору. Кожна незряча особа своєю участю у проекті промовляє до нас з вами, до суспільства в цілому: "Я незрячий/а, і я їду на велосипеді. Здивовані?" Наша довгострокова мета сприяти - змінам в мисленні українців. Ми повинні перестати дивуватись, а визнати і прийняти як факт те, що незрячі люди мають такі ж потенціал і можливості, як і зрячі люди.

Наш досвід:

І Всеукраїнський велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!», успішно стартував 04 липня 2015 року і тривав 33 дні. Наші учасники подолали понад 3000 км на велосипедах-тандемах, проїхали через 10 областей Західної та Центральної України, взяли участь у 15 прес-конференціях. Захід мав широкий резонанс в суспільстві і ЗМІ (понад 200 унікальних новинних матеріалів у ЗМІ).   

 

На що будуть витрачені гроші:

Двотижневий велопробіг з двадцятьма постійними учасниками потребує чимало ресурсів. Перш за все нам потрібні кошти, щоб забезпечити велосипедистам проживання і харчування протягом велопробігу (16 днів);

Другою важливою статтею витрат буде оренда cупровідного мікроавтобуса, який їхатиме з нами упродовж всього часу;

Також на кошти, які залишаться будуть виготовлені промо-матеріали  (флаєри, прапори, браслети і т.д.)

За найскромнішими підрахунками нам знадобиться 100 000 грн. Нас уже підтримали Львівська міська рада, яка погодилась виділити частину коштів, але без Вашої допомоги нам не зібрати всієї суми.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 50 грн

  Офіційний пост-подяка на нашій сторінці в Фейсбуці

  2 доброчинці

  198 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Листівка-подяка з символікою Велопробігу

  5 доброчинців

  195 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Медалі випалені з глини, круглі, з зображенням велосипеда тандема.

  3 доброчинці

  27 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Два квитки на показ документального фільму "Я Бачу", режисерки Ольги Фразе-Фразенко

  2 доброчинці

  48 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Можливість зустрітись і поспілкуватись з командою Велопробігу в будь-якому місті маршруту + проїхатись із зав язаними очима на задньому сидіні тандеа. Маршрут на сайті проекту www.isee-ua.org

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Масаж від незрячих учасників велопробігу, професійних масажистів (Львів, Рогатин, Івано-Франківськ, Хотин, Дунаївці, Бар, Вінниця, Гайсин, Умань, Первомайськ, Вознесенськ, Одеса)

  2 доброчинці

  18 залишилось

 • Внесок від 450 грн

  Карта України, маркована шрифтом Брайля!

  1 доброчинець

  2 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Книжку Василя Махна "Ровер" з автографом автора

  3 доброчинці

  2 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Набір шкарпеток із трьох пар "Trinity Short" від наших мегакрутих партнерів компанії "DODO SOCKS"

  1 доброчинець

  49 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

11 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту