2 %
 • 1 400зібрано (з 50 000 грн)

Головне

Ми просимо підтримати фінансово створення серії мультимедійних матеріалів про об'єкти культурної спадщини Вінниці, які не підлягають приватизації.

Історія

Згідно Закону України "Перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації" у Вінниці нараховується більше 30 таких об’єктів – пам’яток місцевого та національного значення.

Останнім часом ці пам’ятки тим чи іншим способом пошкоджували, знищували, віддавали «за схемами» у приватні руки. Місцева влада або не приділяє цьому питанню уваги, або свідомо нищить пам’ятки, бажаючи звільнити земельні ділянки в центрі міста для комерційних забудов.


Мета цього проекту - привернути увагу мешканців міста до цієї проблеми та сприяти збереженню та відновленню пам’яток культурної спадщини у місті Вінниця.

У рамках проекту журналісти «Вінницької агенції журналістських розслідувань» та сайту «20 хвилин» зберуть інформацію з різних джерел, в тому числі архівних документів, державних реєстрів, рішень місцевої влади про 20 найвідоміших об’єктів, підготують та опублікують серію з 20 мультимедійних матеріалів про їх історію та нинішній стан.

В результаті реалізації проекту мешканці регіону будуть краще обізнані про історичну цінність культурних об’єктів, їх поточний стан, причини руйнування, а також роль місцевої влади та комерційних забудовників.

Публічний резонанс примусить місцеву владу приділити більше уваги збереженню пам’яток. Журналістські історії стануть основою для адвокаційних заходів з врятування історичних пам’яток.

Журналісти «Вінницької агенції журналістських розслідувань» та сайту «20 хвилин» темою збереження культурної та історичної спадщини займаються багато років – були опубліковані десятки статей, проведено антикорупційну екскурсію історичним центром Вінниці, включаючи об’єкти з переліку пам’яток, що не підлягають приватизації, подано заяви до поліції про знищення та пошкодження пам’яток.Статті бюджету проекту: 

Гонорари журналістам та операторам за підготовку мультимедійних матеріалів.

Оплата бухгалтерських послуг. 


Джерела фінансування: 

Ідею про створення серії мультимедійних матеріалів про пам'ятки культурної спадщини, що не підлягають приватизації міста Вінниці було відібрано до партнерства в конкурсі "Краудфандінг для медіа".

Відповідно до умов конкурсу, для отримання дофінансування від фонду "Відродження" ми повинні зібрати 50 тисяч гривень шляхом краудфандінгу. У разі успішного збору коштів Міжнародний фонд "Відродження" зможе дофінансувати проєкт на суму до 50 000 грн.

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 5
 • Внесок від 200 грн

  Фірмова ручка з логотипом нашої Агенції

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Блокнот з фірмовим логотипом нашої Агенції

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Філіжанка з фірмовим логотипом нашої організації

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  Фірмова футболка з логотипом нашої Агенції

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Проведення антикорупційної екскурсії історичним центром Вінниці

  0 доброчинців

  5 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

36 проектів зараз чекають твоєї підтримки