Історія будівель Вінниці

 Історія будівель Вінниці

100%

13 доброчинців

10 150зібрано (з 10 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Проєкт перейшов на гнучке фінансування 16 листопада 2018 р. 15:57

“Історія будівель Вінниці” - це відео-проект, створений ГО “Інформаційним агентством “Медіа Центр “Власно”, спрямований на збереження історико-архітектурної спадщини міста Вінниці.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Наша ідея

Команда журналістів “Власно” загорілась однією ідеєю, яка, сподіваємось, запалить і вас!

Уявіть! Пройде 50, 100, 150 років. Наше місто Вінниця тоді буде не впізнати! В ньому будуть жити наші діти-онуки-правнуки. Все зміниться, наші будинки та вулиці будуть виглядати зовсім не так, як сьогодні. Або ж, взагалі, щезнуть з часом. Ми впевнені, що нашим нащадкам буде цікаво знати, як колись жили люди, як виглядало наше місто. Тож наше завдання в цьому проекті: знайти максимум інформації про архітектуру міста Вінниці, опрацювати її у відеопроекті “Історія будівель Вінниці”, популяризувати його серед сучасних вінничан та зберегти для наступних поколінь.

Ми пропонуємо зафіксувати та розказати історію міста Вінниці через архітектуру!

Про проект "Історія будівель Вінниці"

В проекті ми покажемо те, як виглядають найвідоміші будівлі нашого міста сьогодні, які збудовані в наш час та  50, 100,150, 200 років тому. Ми розкажемо про те, навіщо їх збудували, хто проектував, як вони пережили буремні часи революцій та війн, як змінювались після реконструкції, хто в них працював. А також, які події, що змінили історію Вінниці, в їх стінах відбувались. 


В процесі підготовки проекту “Історія будівель Вінниці” ми зберемо з різних джерел всю можливу інформацію про найвідоміші будівлі нашого міста. На основі фактів, документів та легенд створимо цикл відеопередач, в яких розкажемо про все те, що нам вдалось дізнатись. До проекту ми залучимоархітекторів, істориків, фотографів, старожилів нашого міста, аби з перших уст почути цікаві історії та легенди Вінниці.

Навіщо це потрібно?

Ми робимо це для того, щоб зібрати цікаву інформацію про архітектурну спадщину нашого міста, зберегти її та передати нашим дітям-онукам-правнукам. Адже, все у світі не вічне. Колись на місці цих будівель виростуть зовсім інші, а від старих не залишиться й сліду. Через проект “Історія будівель Вінниці” ми залишимо пам'ять про них наступним поколінням.

Ось так виглядала Вінниця в 30-х роках

Але це все в далекому майбутньому. Сьогодні більшість вінничан нічого не знають про те, звідки взялись найвідоміші будівлі міста. Хто, коли і навіщо їх збудував? Наприклад, приміщення музично-драматичного театру, обласної ради, універмагу, Будинку офіцерів, “Книжки” та інших. Яке першочергове їх призначення? Як змінювався їх вигляд з роками? Чиї руки прикрашали їх фасади? Які таємниці досі зберігають їх стіни, горища та підвали?

Ми вже почали втілювати свою ідею!

Перший випуск передачі “Історія будівель Вінниці” ми вже створили та розмістили на сайті vlasno.info. Об’єктом нашого журналістського дослідження став Вінницький академічний музично-драматичний театр ім. Садовського. Цю будівлю знає кожен вінничанин з самого малку. Вона знайома гостям міста та численним туристам. Але, мало хто знає історію про те, що наш театр спочатку був зовсім не театром! Навряд, чи було до цього відомо широкому загалу про те, що тодішньому меру Вінниці Миколі Оводову задля появи театру в місті довелось обдурити російського царя!


Чому проект потрібно втілити?

Під час зйомок ми стикнулись з тим, що багато інформації про цю визначну будівлю втрачено. Більшість даних про будівництво театру довелось збирати по крихтам. На жаль, частину отриманої інформації поки що неможливо підтвердити документально. Канули в літа й імена тих, хто будував та оздоблював театр. Але нам все ж вдалось “розкопати” багато цікавого та досі невідомого для вінничан про одну з найкращих будівель Вінниці. 

В процесі роботи над першою передачею ми зрозуміли, що якщо зараз не зібрати інформацію про найцікавіші будівлі міста, то вже через 10 років левова її частка може бути втрачена для всіх нас. Бо люди, які були свідками того, як будувалась Вінниця, мають похилий вік, і таємниці нашого міста незабаром можуть піти разом з ними. Залишки документів будуть припадати пилом в архівах, а імена тих, хто будував наше місто, просто забудуться. Тому ми повинні зробити все можливе, аби зберегти принаймні те, що сьогодні ще можна знайти по цій важливій та цікавій темі.


"Народний дім" - ця будівля була зруйнована під час війни. На її місті зараз знаходиться коледж будівництва та архітектури. 

Команда журналістів “Власно” впевнена, що знати історію свого міста має кожен вінничанин. Цикл передач “Історія будівель Вінниці” дозволить пізнати Вінницю через її архітектуру в простій та доступній формі, як дітям так і дорослим. Переглядати “Історії будівель” рідного міста буде цікаво нашим нащадкам і через 20, 50 і, сподіваємось, що й через 150 років!

Людям цікаво! Тому тема актуальна!

Після зйомок першої передачі про історію будівництва театру ім. Садовського ми отримали багато відгуків. Звичайні вінничани розповідали нам свої історії про театр та інші будівлі нашого міста, надсилали нам старі фото, де видно,  якою була архітектура нашого міста. Навіть розказували, що серед їхніх знайомих є люди, які брали участь в реконструкції цих будівель. Знайшлись ті, хто там працював. 


Команда "Власно" готова до роботи! 

Ми - журналісти “Медіа Центру “Власно” хочемо продовжувати створювати нові передачі в рамках проекту “Історія будівель Вінниці”. Адже ми побачили, що він викликає у вінничан неабиякий інтерес. Люди обговорюють, коментують, цікавляться, дивляться передачу разом з дітьми, надсилають її вінничанам, які живуть тепер в інших містах та країнах.

Наша команда може якісно та професійно творити цей проект далі: зібрати інформацію, систематизувати її, написати сценарій, відзняти та змонтувати його. Звісно, оприлюднити його та максимально поширити.

Будівлю для кожної наступної передачі визначатимуть самі вінничани.

Ми створимо спеціальне опитування на сайті та на сторінці Фейсбук, за результатами якого й визначатимемо "героїню" нашого відео-дослідження. 

Нам доведеться плідно попрацювати, аби створити цікаву, інформативну та якісну передачу. Ми зберемо про неї інформацію в архівах, довідаємось, хто був її архітектором і яка будівельна організація її будувала. Піднімемось на дах будівлі та потрапимо в підземелля, заглянемо на кожний поверх цього приміщення, розповімо історії людей, які тут жили чи працювали. 

Всю цю роботу ми зробимо із задоволенням та великим натхненням! Бо ми горимо ідеєю!

Про “Медіа Центр “Власно”

Інформаційне агентство «Медіа Центр «Власно» - громадська організація журналістів та громадських активістів.  ЗМІ має статус Інформаційного агентства. До інформаційних проектів Медіа Центру належать: всеукраїнський новинно-інформаційний сайт Vlasno.info; вінницька регіональна щотижнева газета «Правди Сила», відео-продакшн та відео-студія.

«Медіа Центр «Власно» створений з метою підтримки розвитку громадянського суспільства, боротьби з корупцією, захисту свободи слова, поширення інформації про діяльність громадських організацій, роз’яснення нововведень та реформ до населення, донесення до суспільства об’єктивних соціально-політичних новин нашого регіону, проведення журналістських розслідувань, моніторингу роботи органів влади, висвітлення тем національно-патріотичного виховання, історію нашого краю та популяризацію туристичних місць Поділля та України.

В нашій команді два десятка учасників: відео та текстових журналістів, юристів, відеооператорів, монтажерів та технічних працівників. 


Сайт Vlasno.info сьогодні можна назвати лідером серед інтернет ресурсів Вінницької області!

Протягом трьох років ми створили близько 500 відеопередач, репортажів та розслідувань.

Маємо близько 30-ти авторських циклів передач на соціальні, громадсько-політичні, історичні, туристичні теми.

З ними можна ознайомитись на каналі Youtube.com , на Фейсбук сторінці  (62 тис. підписників), в групі на Фейсбук  (24 тис. учасників).

Наш досвід

Раніше ми вже створювали подібні пізнавальні та історичні проекти:

“Таємнича Вінниччина” , “Козацькі тренди” , “ЦікаVinки”  

Кожний з цих проектів знайшов свого глядача. Власними силами ми виготовляли та розповсюдили диски з записами історичних передач серед бібліотек Вінницької області, презентували вчителям історії, подарували дітям.

Станьте тим, хто вніс свій внесок в збереження історії для нащадків!

Ми б хотіли, щоб вінничани зі своєї сторони долучились до створення цього проекту.  Збереження історії міста має бути спільною справою. Адже це наше місто, ми його любимо, ми  живемо тут всі разом. Саме наші нащадки колись будуть передивлятись передачі “Історії будівель” та дізнаватись про те, якою була Вінниця в наш час!

Жителі інших міст також можуть долучитись до фінансування проекту, адже сьогодні Вінниця стає популярним туристичним центром України, місто визнане одним із найкомфортніших  міст для життя в країні. Дедалі більша кількість людей цікавиться Вінницею.  


 


Ми вирішили збирати кошти для цього проекту частинами - під кожну передачу окремо.

Для виготовлення однієї передачі “Історії будівель Вінниці” потрібна сума в розмірі 20 тис. грн. 

 Ці кошти підутьна дослідження історії будівлі, оренди апаратури, послуг студії звукозапису, гонорари режисера-сценариста, відеооператора-монтажера. А також на доставку подарунків тим людям, які підтримають наш проект. 

Якщо ми зберемо суму більше за заявлену, то залишок суми перейде на виготовлення наступної передачі "Історія будівель Вінниці".

Подяки від щирого серця! 

Ми вдячні тим, хто долучиться до фінансування нашого проекту. Адже, справа, яку ми зробимо разом з вами, корисна та потрібна для нашого міста, для збереження історії Вінниці. Як заведено на Спільнокошті, маємо не тільки подякувати всім за допомогу, але й подарувати подарунки! Сподіваємось, що наші подарунки для вас принесуть вам задоволення. Отже, від нас до вас та від щирого серця!

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 50 грн

    Фірмова ручка з логотипом нашої газети “Правди Сила”

    1 доброчинець

    49 залишилось

  • Внесок від 50 грн

    Брошура “Найвизначніші подоляни”

    1 доброчинець

    9 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Пам'ятне фото із зображенням будівлі-героїні передачі з автографами знімальної групи проекту

    0 доброчинців

    20 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    Фірмовий блокнот з логотипом “Власно”

    0 доброчинців

    20 залишилось

  • Внесок від 300 грн

    Фірмовий диск із записом передачі

    0 доброчинців

    10 залишилось

  • Внесок від 400 грн

    Книга “Легенда про кіборга” автора Івана Дячука

    0 доброчинців

    5 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    Ми вкажемо ваше прізвище в титрах передачі

    1 доброчинець

    4 залишилось

  • Внесок від 800 грн

    Лялька-мотанка “Круп’яничка” зроблена власними руками наших журналісток

    0 доброчинців

    5 залишилось

  • Внесок від 1000 грн

    Футболка з логотипом “Медіа центру “Власно”

    1 доброчинець

    4 залишилось

  • Внесок від 1500 грн

    Екскурсія по місту Вінниця “Живі історії мого міста” з журналісткою “Медіа Центру “Власно” Любою Завальнюк

    0 доброчинців

    10 залишилось

  • Внесок від 2000 грн

    Чаювання зі смаколиками з командою “Медіа Центру Власно”

    0 доброчинців

    3 залишилось

  • Внесок від 3000 грн

    Кава з тортиком з автором та режисером циклу передач Оленою Мортко

    0 доброчинців

    1 залишилось

  • Внесок від 4000 грн

    Можливість бути присутнім на зйомках передачі

    0 доброчинців

    1 залишилось

  • Внесок від 5000 грн

    Ми вкажемо ваше прізвище (чи назву вашого бізнесу) в окремому кадрі на початку та в кінці випуску передачі на кшталт “Проект створено за підтримки …!”

    0 доброчинців

    3 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту