101 %
 • 76 010зібрано (з 75 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

У ХПГ працюють журналісти, редактори, перекладачі, а на базі ХПГ існують 9 інтернет-проектів. Ми збираємо кошти для підтримки та розвитку цієї медіаплатформи.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Привіт! Ми — Харківська правозахисна група. Ви могли чути про нас цього року через наш правовий аналіз карантинних обмежень або через історію з жорстокими катуваннями та побиттям в'язнів у Олексіївській колонії в Харкові. Так, окрім юристів у нас працюють ще четверо журналістів/журналісток, одна з яких пише англійською мовою (і дуже багато пише). Минулого року наш сайт відвідали 1 300 000 разів, а за першу половину 2020-го — уже мільйон. Ми не хочемо зупинятися й прагнемо розвитку.

Нещодавно ми розповідали про те, як депутати заховали в законі Про електронні комунікації норму, яка дозволить державі вимагати від вас будь-яку інформацію лише через те, що у вас є мобільний телефон. Ми багато писали про коронавірус у тюрмах та проблеми біженців в Україні.

Крім основного сайту, у нас іще є англомовний портал, онлайн-музей дисидентського руху та електронна бібліотека з прав людини з майже двома тисячами книг і різноманітних видань, переважно власних. Також ми підтримуємо сайт коаліції «Проти катувань» та кілька інших веб-проектів.

Наш основний сайт працює з кінця минулого століття і містить багато інформації про порушення прав людини за історію сучасної України, а також перекладені нами рішення Європейського суду з прав людини та інші документи, наукові статті, аналітику тощо. Зараз ми працюємо над новою версією сайту, щоб зробити його зручнішим та оновити дизайн.

Чому ми просимо про вашу підтримку?

Ми неурядова організація і фінансуємося виключно за рахунок грантів. Останні кілька років ми відчуваємо проблеми з фінансуванням, і криза Covid-19 їх лише загострила. Наша робота здається нам важливою, а темам, які ми висвітлюємо, великі медіа часто приділяють недостатньо уваги.

Інформування грає важливу роль у вирішенні проблем прав людини. Резонансні матеріали змушують рухатися органи влади, як сталося, наприклад, у випадку з Олексіївською колонією та статтею про коронавірус у тюрмах.

Записуємо інтверв'ю з адвокаткою ХПГ, яка розповідає, як тюремники викрали в неї документи та звинуватили у підкиданні грошей ув'язненим

Але саме на інформування нам найбільше бракує коштів. Підтримка неурядових організацій — ознака розвинутого громадянського суспільства. Тож якщо вам здається важливим те, що ми робимо, підтримайте нас. У разі успішного збору коштів Міжнародний фонд “Відродження” подвоїть зібрану суму.

Ми додали винагороди за внески. Одна з основних — книжки. Їх у нас багато, зокрема унікальних видань, відсутніх у продажу. Деякі з них будуть особливо цікаві юристам. Ось кілька виданих нами книжок:

Засудження злочинів комуністичного режиму, Євген Захаров

Записки адвоката, Дина Каминская

Невільничі мандри, Іван Русин

Про судові справи і трохи про себе, Неля Немиринська

Харьковский гулаг. Невыдуманные истории из тюремной жизни, Владимир Бордун

Оставь надежду всяк сюда входящий, Павел Паныч

Школа адвокатуры. Руководство к ведению гражданских и уголовных дел, Ричард Гаррис

Серія книг “Рішення Верховного Суду США”

Зібрані кошти будуть витрачені на оплату праці журналістам, редактору, PR-менеджеру.

Міжнародний фонд Відродження подвоює суму, зібрану на Спільнокошті.

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 9
 • Внесок від 42 грн

  Діджитал-подяка від ХПГ

  5 доброчинців

  27 залишилось

 • Внесок від 140 грн

  Набір стікерів та листівка подяки від ХПГ. Ми підготуємо для вас дещо цікаве

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 225 грн

  Фірмовий блокнот від ХПГ+листівка

  0 доброчинців

  15 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Книга "Оставь надежду всяк сюда входящий", написана колишнім в'язнем Олексіївської колонії Павлом Паничем, або інша книжка з нашої бібліотеки на вибір, а також листівка з подякою

  4 доброчинці

  8 залишилось

 • Внесок від 444 грн

  Футболка "Champion Of Liberty"+листівка

  5 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Серія книг "Рішення Верховного Суду США", збірка рішень ЄСПЛ або інший комплект із 5 виданих нами книг на вибір+листівка

  0 доброчинців

  8 залишилось

 • Внесок від 2200 грн

  Усі попередні винагороди, а також листівка від директора ХПГ Євгена Захарова

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 4500 грн

  Персональна лекція "КГБ та література" та/чи "Що таке самвидав?" (у офісі ХПГ або Скайпом)

  0 доброчинців

  3 залишилось

 • Внесок від 7000 грн

  Екскурсія від Євгена Захарова "Харків дисидентський" та/чи "Політичні репресії в Харкові"

  0 доброчинців

  1 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

22 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Go Friends IT Academy

  IT ACADEMY – навчальна академія, де діти-сироти, випускники інтернатів вивчають сучасні професії у сфері IT. Найстаранніші з них отримують стажування у великих компаніях.

  Ольга
  Олексюк
  • 3
  • 90
   днів
  • 0
   грн
 • EdCamp діє!

  Час незворотних змін в освіті – саме зараз. Підтримайте 20-тисячну спільноту відповідального вчительства, яка змінює школу для ваших дітей.

  Олександр
  Елькін
  • 5769
  • 1513
   днів
  • 0
   грн