Кінбурн. Територія вільних

 Кінбурн. Територія вільних

10%

16 доброчинців

7 386зібрано (з 71 000 грн)

0 год. залишилось

Нажаль, проєкт не зміг зібрати необхідну суму коштів

Короткометражний документальний фільм про Кінбурнський півострів. Сучасний симбіоз людини та природи, пошук гармонії співіснування, повернення до своїх витоків, естетичне задоволення.

   Фільм про красу та унікальність природного середовища через призму людей, що живуть на Кінбурні. Природа - повноцінний персонаж фільму. Має свої особистість і характер, а також є надзвичайно вразливою під натиском цивілізації. 


   "... душевна рівновага, добрі люди, і ця безконечна коса із вітром, із сонцем, із дикими пісками і міцним присмаком свободи... Інший плин часу, інші виміри, інші абсолюти."
Олесь Гончар "На косі"

   Природа є головним героєм фільму, що змінюється і набуває нових характерних ознак з кожним сезоном. На тлі цих перевтілень розгортатиметься зовсім не буденна для нас, містян, рутина місцевих жителів. Взимку дістатися материка можна лише автобусом Віктора Степановича. Він, як провідник у Великий світ, три рази на тиждень перевозить не тільки жителів і туристів, а й їжу, ліки та посилки. Природа та люди які лишились зимувати, немов завмирають в очікуванні туристичного сезонну та поверненя на Кінбурн бурхливого життя. 


Про що фільм?

Кінбурн - головний герой фільму.

  У фільмі навколишнє середовище постає повноцінним персонажем. Це особистість: зі своєю біографією, характером, знаннями, секретами, людьми та незгасаючою тягою до свободи. Ми спостерігатимемо за природою, фіксуватимемо її красу та унікальність. Значна увага буде приділена натурним художнім зйомкам, адже одна з наших головних місій - закарбувати на екрані Кінбурн, доки він не пішов під воду. Також прослідкуємо та вивчимо історію цього місця: від згадок Геродота до неминучого  кінця. 


facebook.com/kinburncamp

    Чотири пори року як життєвий цикл.

 Почавши зйомки взимку і закінчивши їх восени, ми простежимо за повним природним циклом. Зафіксуємо перетворення природи, і побачимо, як до цих змін адаптувалися люди, тварини та птахи. 
    Людина

 Пошук унікальних життєвих історій звичайних жителів Кінбурну. Життя тут - означає не аби яку підготовку: як фізичну, так і моральну. Що ж саме сподвигає місцевих залишатися там, а "дачників" лишати своє звичне міське життя та тікати на Кінбурн? З початку окупації Кримського півострову, кількість туристів щорічно зростає в геометричній прогресії. Вони є чи не єдиним джерелом доходу місцевого населення, проте завдають нищівної шкоди довкіллю. 
    Наближення до витоків

   Всіх на Кінбурні об'єднує одне - невпинна жага до свободи. Що таке свобода в контексті перебування людини в дикій природі? Що їх поєднує між собою та як вони взаємозалежні? Що викликає всередині нас те легке трепетання, захоплення та почуття гармонії, коли ми осмислюємо природність свого буття?

    Що вже зроблено?

 • У грудні 2020 року відбулася перша експедиція. Ми налагодили контакт з майбутніми героями фільму та домовилися з ними про зйомки, дослідили місцевість, знайшли локації, підготували фото та відео матеріали. 
 • Створили тизер-відео, де показали покинуту частину Покровки. Для створення відео було залучено гурт ДахаБраха, які охоче надали нам право на використання їх пісні.  
 • Ми співпрацюємо з французьким фотографом Dimitri Lanctuit. В рамках проєкту він є фотографом та амбасадором фільму у Західній Європі. Готує фотовиставку в Парижі, де будуть представлені фото з України, зокрема з Кінбурну. Dimitri також займатиметься пошуком можливостей для зйомок та дистрибуції картини, промоцією фільму в Європі. 
 • Команда невпинно та завзято працює над розробкою фільму. Знаходимо контакти тісно пов'язаних з цим місцем людей: орнітологів, екологів, місцевих активістів, представників національного парку і місцевого самоврядування. Розроблено сценарний план майбутнього фільму. Ведемо перемовини з композитора


    Чому це важливо?

    Головна мета цього проєкту - показати красу: красу людей, красу природи та гармонію усього живого. Ми живемо у часи історичних змін, кожен це відчуває. У гонитві за нескінченним достатком з легкої руки людини цілі екосистеми та види зникли або знаходяться на межі зникнення. Як нам не перейти Рубікон і не втратити свій Дім, яким ми знаємо його сьогодні? На прикладі невеликого піщаного півострову ми спробуємо це з'ясувати та віднайти гармонію людини і природи.      На що будуть витрачені кошти

   Наразі ми збираємо кошти на другу експедицію, кошторис якої складає 71 000 гривень. Ці гроші будуть витрачені на: 

 • адміністративні витрати - 12 220 гривень; 
 • аренда знімального обладнання - 28 350 гривень; 
 • непередбачувані витрати, подарунки доброчинцям, податки, комісія платіжної системи та розвиток платформи Big Idea - 30 430 гривень.

Ви можете детально ознайомитися з кошторисом за цим посиланням.

    Ми вже готові втілити наш задум на екрані, але для цього нам неймовірно потрібна ваша допомога. Підтримати наш проєкт можна зробивши благодійний внесок або поділившись посиланням на цю сторінку зі своїми друзями.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 100 грн

  Оригінальна листівка з авторською фотографією. Також ви отримаєте посилання на онлайн-перегляд фільму та з'явитесь у титрах як доброчинець.

  6 доброчинців

  34 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Спільний онлайн перегляд та обговорення фільму з авторами у ZOOM. Також ми згадаємо вас у титрах як доброчинця.

  1 доброчинець

  3 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Домашнє варення з місцевих диких груш. Також ви отримаєте посилання на онлайн-перегляд фільму та з'явитесь у титрах як доброчинець.

  3 доброчинці

  7 залишилось

 • Внесок від 550 грн

  Еко-сумка з логотипом або фотографією. Також ви отримаєте посилання на онлайн-перегляд фільму та з'явитесь у титрах як доброчинець.

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 650 грн

  Одна з домашніх наливок героїні фільму. Виробляє вона їх зі свого домашнього меду, який власноруч збирає з чоловіком. Також ви отримаєте посилання на онлайн-перегляд фільму та з'явитесь у титрах.

  1 доброчинець

  14 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Металева пляшка об'ємом 550 мл для подорожей з логотипом фільму. Також ви отримаєте посилання на онлайн-перегляд фільму та з'явитесь у титрах як доброчинець.

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 1400 грн

  Особиста зустріч з авторами проєкту за філіжанкою кави у Києві та особлибливий подарунок (або ZOOM конференція, якщо ви з іншого міста). Ви отримаєте посилання на фільм і ми згадаємо вас у титрах.

  0 доброчинців

  4 залишилось

 • Внесок від 1600 грн

  Подушка для подорожей з логотипом фільму. Також ви отримаєте посилання на онлайн-перегляд фільму та з'явитесь у титрах як доброчинець.

  0 доброчинців

  10 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Блог

Відомості про здійснення проєкту

  Ділитись з друзями

  Цікаво також

  14 проєктів зараз чекають на твою підтримку

  Будь ласка, авторизуйтесь!

  Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

  Реєстрація

  Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

  Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

  Або швидко зареєструйтеся

  Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

  Відновлення паролю

  Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

  Новий пароль

  Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

  Відновлення паролю

  Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

  Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

  Постав питання команді проєкту