11 %
 • 45 606зібрано (з 388 890 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

«Book Space» – це перша регулярна книжкова подія такого масштабу на сході України. Також це перший книжковий фестиваль, який ставить собі за мету стимулювати інноваційні підходи в книговиданні.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 10

Історія

Хто ми?

Книжковий фестиваль «Book Space» народився 2018 року, коли муніципальна програма «Культурна столиця» вийшла до менеджерів(ок) культури із пропозицією започаткувати в Дніпрі велику щорічну книжкову подію. Перший же фестиваль одразу заявив про себе масштабно: 10 паралельних програм, більше 120 подій, більше 70 видавництв із усієї країни, шестеро гостей з-за кордону та десятки цікавих і відомих авторів із різних міст України.


Наразі кураторська команда фестивалю – це незалежні менеджерки культури, з різним досвідом та бекграундом, але з однаково пристрасним бажанням створити в рідному місті вражаючу, масштабну, унікальну книжкову подію, яка не тільки змінить культурний ландшафт Дніпра, але й доповнить культурний простір всієї України. Ми дуже пишаємося тим, що вся команда фестивалю – місцева, і Book Space – це справжній локальний продукт, якому водночас із першої ж спроби вдалося уникнути провінційності.


Ми успішно підготували та провели два фестивалі, і вже готуємо третій. Дуже символічно і важливо, що до кожного наступного ми починали готуватися під час попереднього. Бо для нас фестиваль - процес, у якому не хочеться зупинятися!

Чому «Book Space» важливий?

 • «Book Space» – перший книжковий фестиваль, який дає мешканцям східної України доступ до найсучаснішої української та зарубіжної культури без необхідності їхати до столиці чи подорожувати через всю країну до Львова. Враховуючи, що мобільність українців, на жаль, дуже обмежена фінансовими та організаційними факторами, це дуже важливо для забезпечення культурних потреб мешканців регіону.
 • «Book Space» – це третя, східна точка опори української культури, яка доповнює пряму Київ-Львів та перетворює її на трикутник (цю метафору ми позичили у Ярослава Грицака, який покладав такі надії на Дніпро ще в 2013 році). Ми сподіваємося, що ця більш стійка фігура зробить всю українську культуру стійкішою.
 • «Book Space» наразі – єдиний фестиваль, який ставить собі на меті планомірно розвивати інноваційні підходи в книговидавництві. Українська видавнича справа суттєво відстає від західних колег навіть у таких усталених формах існування книги, як електронна та аудіокнига. Говорити про книжки з доповненою реальністю, мультимедійні проекти та інші форми навіть не випадає, такі видання залишаються на рівні поодиноких кейсів. Ми бачимо своєю метою стимулювати використання нових технологій у книговиданні. Для цього створено щорічну спецпрограму «Книжки майбутнього» та супутню премію «Книжка майбутнього», яка, як ми сподіваємося, буде вручатися вже з 2020 року.


Наші мрії

Ми мріємо досягнути кількох цілей, розвиваючи з року в рік фестиваль «Book Space»:

 • закріпити Дніпро на культурній карті України;
 • через існування великої, регулярної, якісної культурної події стимулювати зміни в інтелектуальному середовищі нашого міста й появу нових проектів, бізнесів та колаборацій;
 • створити на базі фестивалю життєздатне середовище для розвитку інноваційних підходів у книговиданні, забезпечивши зацікавленим видавцям підтримку, навчання, спілкування та платформу для представлення своїх експериментів.

Для чого нам Спільнокошт?

Наразі фестиваль фінансується завдяки підтримці місцевої влади за програмою «Культурна столиця» та за рахунок спонсорських коштів. Це дає нам безцінну можливість орендувати дорогі мобільні конструкції для торговельних та подієвих павільйонів, забезпечувати гостей гідними умовами перебування, платити гонорари модераторам та лекторам.

Одначе є значна проблема: таке фінансування здійснюється на дуже, назвемо це так, сезонному рівні. Операційне фінансування починає з’являтися не раніше, ніж за два-три місяці до проведення події. Протягом щонайменше дев’яти місяців, які потрібні на підготовку такого масштабного фестивалю, команда «Book Space» працює на ентузіазмі та дружніх зв’язках. Це доволі непросто, тому ми вирішили спробувати задіяти ще один надважливий ресурс – спільноту прихильників і прихильниць нашого фестивалю, яка швидко згуртувалася навколо події та здається нам дуже зацікавленою в тому, щоб «Book Space» тривав і ставав кращим. Ми зареєстрували громадську організацію, щоби мати змогу безперебійно фінансувати роботу над фестивалем протягом усього року.


Фінансування, отримане завдяки вашій підтримці через Спільнокошт, дозволить кураторській команді у період підготовки до «Book Space – 2020» зробити кілька омріяних речей, а саме:

 1. Приділяти проекту більше робочого часу. Це зробить наш наступний фестиваль глибшим, краще продуманим, цікавішим.
 2. Залучити до постійної співпраці в команді менеджерку(а) з інтернет-комунікацій та дизайнерку(а). Це зробить нашу присутність у соцмережах постійнішою, яскравішою та більш інформативною. Ми зможемо підтримувати неперервний зв’язок із симпатиками нашого фестивалю та постійно нарощувати аудиторію.
 3. Залучити перекладачів/консультантів для унікальної спецпрограми "Terra Incognita", про яку ми пізніше детальніше розкажемо в блогах.
 4. Перетворити наш офіційний веб-сайт із інформаційного ресурсу для відвідувачів на повноцінне робоче середовище для команди та видавців, що беруть участь у ярмарку. Це зробить роботу над організаційними аспектами фестивалю ефективнішою та організованішою, залишивши кураторкам більше простору для творчості та втілення сміливих ідей.

На що підуть кошти?

1. Гонорари кураторок (із розрахунку на 376 робочих годин та команду з 5 осіб).
2. Гонорар менеджера(ки) з комунікацій (ведення сторінок у Фейсбуці та Інстаграм, контент-менеджмент веб-сайту з грудня по травень включно).
3. Переклад фрагментів і консультації для проекту "Terra Incognita".
4. Послуги дизайнера(ки) (ілюстрації до постів у соцмережах, афіші тощо з грудня по травень включно).
5. Реконструкція веб-сайту (частково).

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 10
 • Внесок від 10 грн

  Подяка від команди «Book Space» в електронному листі та можливість виграти книжку «Ніч на Венері: 113 письменниць, що сяють у темряві». Розіграш - 15 жовтня 2020 року на fb-сторінці фестивалю.

  23 доброчинці

  277 залишилось

 • Внесок від 50 грн

  Подяка від команди «Book Space» в електронному листі та на брендволі фестивалю «Book Space - 2020»

  7 доброчинців

  293 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Брендований браслет + подяка від команди «Book Space» в електронному листі та на брендволі фестивалю «Book Space - 2020»

  7 доброчинців

  143 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Стильна наліпка + подяка від команди «Book Space» в електронному листі та на брендволі фестивалю «Book Space - 2020»

  11 доброчинців

  139 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Брендований блокнот із ручкою + подяка від команди «Book Space» в електронному листі та на брендволі фестивалю «Book Space - 2020»

  19 доброчинців

  31 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Маска з авторським ручним принтом від GA.EVA + подяка від команди «Book Space» в електронному листі та на брендволі фестивалю

  2 доброчинці

  2 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Міцна брендована еко-торба + подяка від команди «Book Space» в електронному листі та на брендволі фестивалю «Book Space - 2020»

  4 доброчинці

  46 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Брендована футболка + подяка від команди «Book Space» в електронному листі та на брендволі фестивалю «Book Space - 2020»

  5 доброчинців

  45 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Ексклюзивний камерний вебінар від Ірени Карпи "Сторителінг по-паризьки" + подяка від команди «Book Space» в електронному листі та на брендволі фестивалю

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Повний набір наших брендованих подарунків + подяка від команди «Book Space» в електронному листі та на брендволі фестивалю + запрошення для двох на вечірку-відкриття фестивалю «Book Space - 2020»

  1 доброчинець

  4 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

33 проекти зараз чекають твоєї підтримки