Конкурс плакатів на Бієнале довіри

 Конкурс плакатів на Бієнале довіри

100%

40 доброчинців

150 495зібрано (з 150 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

19-21 жовтня у Львові відбудеться Бієнале довіри. Вже зараз триває конкурс плакатів на тему довіри у рамках Бієнале, і ми запрошуємо вас фондувати виставку переможців конкурсу у містах України.

Блог

Відомості про здійснення проєкту

    Кому ви довіряєте? Чому ви їм довіряєте? А як ви вирішуєте, що більше не довіряєте? Довіра – така нематеріальна, але така відчутна. Вона впливає на приватне і громадське, особисте і соціальне.

    Бієнале довіри – це суспільних рух, який об’єднує підприємців, науковців та митців, аби разом поміркувати про засади і принципи побудови довіри у суспільстві. Ми хочемо переосмислити український досвід у світовому контексті, і подумати, якими способами можна відновити соціальну звичку довіряти.


    Барометр довіри Едельмана у 2018 зафіксував рекордне падіння довіри до медіа у світі. Зневіра у «четвертій владі» призводить до того, що люди нездатні відрізнити якісну журналістику від чуток (63%), визначити правду (59%), довіряти лідерам уряду (56%) та бізнесу (42%). Натомість експерти та підприємці стають все більше вартими довіри у очах громадськості – часто саме тому, що не лишаються осторонь нагальних проблем сучасності, і відстоюють важливі для них цінності.


    Бієнале довіри не претендує дати одразу готові відповіді – як відновити довіру вже і зараз? – бо це навряд чи можливо. Але ми хочемо розпочати публічну розмову про довіру (і роботу над її відновленням) у форматі інтелектуальних дискусій, майстер-класів, тренінгів, мистецьких проектів. 19-21 жовтня у Львові зберуться разом практики та дослідники довіри, щоб разом дати поштовх великому соціальному руху відновлення довіри у суспільстві.

    Кінцева мета такого проекту – дещо ідеалістична, і може здаватися недосяжною. Але тут важливим є саме процес, а не тільки його результат. Адже побудова суспільної довіри – це щоденна практика, соціальна звичка, злагоджена робота цілої низки інституцій, які забезпечують прозорість і громадський контроль над роботою усіх систем та служб. І тому ми задумали Бієнале: щодворічну регулярну зустріч для моніторингу практик довіри, обміну досвідом, презентації найкращих кейсів. Поміж Бієнале ми будемо підтримувати різноманітні тяглі проекти чи ініціативи, що працюють над відновленням та культивацією довіри, і поширювати напрацювання попередніх зустрічей у вигляді рекомендацій, методик, практичних порад.


    Міжнародний конкурс плакату як одна з частин Бієнале покликаний зібрати найцікавіші візуалізації ідеї довіри, і поширити їх Україною та світом. Плакат – одна з найбільш масових форм мистецтва, яка зараз переживає свій ренесанс. І оскільки відбудова довіри значною мірою також передбачає освітню роботу зі спільнотою, мова плакату буде доречною і влучною.


    Критичне мислення і здатність до емпатії разом дозволять людям обґрунтовано відрізняти, кому можна і варто довіряти, і тоді повсюдна презумпція недовіри стане непотрібною. Ми розуміємо, що ця мета – недосяжна вповні; але кожен великий шлях починається з перших маленьких кроків. Україні найближчим часом доведеться дуже багато працювати над методиками і практиками правдивого порозуміння, побудови глибокого діалогу, пошуками спільних компромісних рішень. А важку і довготермінову роботу, як відомо, варто починати заздалегідь.

    Бієнале довіри вже розпочало свою роботу: до самої події 19-21 жовтня відбудеться ще чимало інтерактивних акцій, виступів та різних інших подій, які акцентують довіру (або її нестачу) у нашому повсякденні.


    У жовтні ми сконцентруємо спільні зусилля на тому, щоб виробити можливі практичні кроки і знайти відповіді на запитання: Як визначити тих, кому можна і варто довіряти? Як самим бути вартими довіри? Що треба, аби повернути довіру у наші побутові звички?

    Після Бієнале будуть видані підсумкові матеріали дискусійної та практичної частин, а також завдяки цілеспрямованому і спланованому медіасупроводу ми забезпечимо поширення корисних висновків Бієнале серед різноманітних груп цільових аудиторій. Конкурс плакатів та його подальша демонстрація у різних містах України є частиною поширення сфери впливу Бієнале довіри: через візуальну мову ми зможемо зачепити тих, кого не переконують тексти. І також презентація виставки щоразу ставатиме нагодою акцентувати тему (не)довіри у іншому місті та місцевому товаристві. У адаптованому вигляді окремі сюжети з плакатів можуть стати основою для соціальної рекламної кампанії на підтримку вартих довіри соціальних взаємодій.


    Впродовж усієї підготовки Бієнале (щодва роки подія буде повторюватися у Львові, а між тим, вірогідно, матиме інші міста-партнери) фактично будується і живо промацується міжнародна спільнота зацікавлених темою практиків, теоретиків та потенційних учасників майбутніх проектів. На основі цієї комунікації можуть постати нові непередбачувані партнерства, які працюватимуть над відбудовою довіри у своїх секторах. Бієнале – це відкрита платформа; тож йдеться про стабільний майданчик, а не лише про триденну подію.

    Шлях проекту


    Бієнале довіри має сформовану на 90% програму; більшість гостей вже підтвердили свою участь. Оргкомітет надіслав заявки на кілька грантових програм, також активно триває фандрайзингова кампанія серед підприємців. Відбуваються промоційні акції, укладено низку важливих програмних та медіа партнерств.

    Міжнародний конкурс плакатів розпочався у червні. До нас надійшло близько 500 заявок на участь з усього світу. До 17 вересня апліканти надсилатимуть свої роботи. Результати відбору міжнародного журі (30 найкращих робіт) будуть оголошені 27 вересня, а під час Бієнале довіри – 19 жовтня – відбудеться нагородження трьох переможців. 

    Усі 30 робіт короткого списку будуть запрезентовані на вебсторінці проекту та у просторі міста. Після Бієнале виставка плакатів поїде у турне містами України. 


    Команда проекту


    Ми активно залучаємо кошти від інституцій та підприємницького середовища, а разом з тим дуже сподіваємося на Твою підтримку. На Спільнокошті ми плануємо зібрати 150 000 гривень. Зібрану суму подвоїть Міжнародний фонд "Відродження" у межах конкурсу ідей для партнерства у краудфандинговій ініціативі "Культура. Спільнота". Ось статті з бюджету, які покриє Твій внесок.

    – приїзд до Львова 7 учасників журі конкурсу плакатів;

    – проживання 7 учасників журі конкурсу плакатів у Львові;

    – подорож 3 містами України (Київ, Харків, Суми) команди проекту (8 осіб) для презентаційного туру;

    – проживання команди проекту (8 осіб) у Києві, Харкові, Сумах;

    Винагороди

    Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

    • Внесок від 50 грн

      Фірмові наліпки Бієнале довіри

      0 доброчинців

    • Внесок від 100 грн

      Комплект листівок з плакатів-переможців конкурсу

      6 доброчинців

    • Внесок від 200 грн

      Плакат з конкурсної добірки переможців у форматі А3

      1 доброчинець

    • Внесок від 300 грн

      Плакат з конкурсної добірки + комплект наліпок

      3 доброчинці

    • Внесок від 500 грн

      Футболка Бієнале довіри: Створюємо майбутнє

      3 доброчинці

      97 залишилось

    • Внесок від 1000 грн

      Відвідини концерту з Маркіяном Іващишиним

      0 доброчинців

      10 залишилось

    • Внесок від 1000 грн

      Екскурсія на РЕМА з Віталієм Кирилівим

      0 доброчинців

      10 залишилось

    • Внесок від 1000 грн

      Відвідини музею з Олесем Дзиндрою

      0 доброчинців

      10 залишилось

    Контакти проєкту

    Соціальні мережі та інші посилання проєкту

    Спільнокошт

    Внески доброчинців у проєкт

    Ділитись з друзями

    Цікаво також

    15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

    Будь ласка, авторизуйтесь!

    Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

    Реєстрація

    Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

    Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

    Або швидко зареєструйтеся

    Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

    Відновлення паролю

    Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

    Новий пароль

    Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

    Відновлення паролю

    Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

    Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

    Постав питання команді проєкту