Куточок живої природи для дітей

 Куточок живої природи для дітей

22%

18 доброчинців

12 638зібрано (з 55 000 грн)

0 год. залишилось

Нажаль, проєкт не зміг зібрати необхідну суму коштів

Метою нашого проекту є модернізація куточка живої природи як засіб підвищення пізнавальної активності дітей, вихованців гуртків, учнів шкіл та вихованців ДНЗ

Як виникла ідея

Як навчити дітей піклуватися про Природу, як зосередити їхню увагу на чомусь корисному та розвивальному. На жаль, зараз №1 у дітей – це комп’ютерні ігри, які згубно впливають на їхній психо-емоційний розвиток. Постійно перебуваючи у віртуальному світі діти забувають про  природу. Тому, метою та завданням нашого проекту є модернізація куточка живої природи як засіб підвищення пізнавальної активності дітей, вихованців гуртків, учнів шкіл та вихованців ДНЗ. 

Що ми маємо

Наш куток живої природи діє понад 35 років. І хоча обладнання потребує оновлення, а приміщення ремонту, ми, все-таки, спостерігаємо неабияку зацікавленість дітей. Не кожна дитина має можливість мати домашнього улюбленця, тому барвисті декоративні птахи, екзотичні рибки, невгамовні хом’ячки, морські свинки, овіяні легендами плазуни, чудернацькі комахи та різноманітні рослини привертають до себе увагу допитливих школярів.

Чому куточок живої природи є актуальним?

 Постійна присутність рослин і тварин дозволяє формувати у дітей відчуття їх необхідності. Систематичні спостереження у кутку природи і доступність об’єктів сприяють розвитку конкретних уявлень про рослини і тварини.

Залучення дітей до догляду за мешканцями живого куточка закладає основи дбайливого та відповідального відношення до живих істот, виховує любов до природи.

Красиві і здорові рослини та тварини впливають на емоції дітей розвиваючи естетичні відчуття.

Чим є куточок живої природи для дітей?

Куточок живої природи є живою лабораторією для учнівської молоді. На його території проводиться навчально-виховна, дослідницька, суспільно-корисна, громадська діяльність дітей з використанням нетрадиційних форм та методів педагогічної діяльності.

Тварини живого куточка служать прекрасним наочним посібником. На прикладі таких експонатів простіше проводити заняття з біології та тематичні семінари. Турбота і догляд за тваринами привчають до праці, розвивають почуття відповідальності. Багато у процесі занять починають поглиблено займатися питаннями природи. Деякі віддають перевагу фотографування, інші займаються дослідницькою роботою. На основі своїх спостережень діти починають систематизувати і узагальнювати інформацію, а результати подають у вигляді цікавих презентацій. Догляд за тваринками, нескладна селекційна робота пробуджує в учнів інтерес до глибшого пізнання біології тварин, етології, екології, виховує в них навички спілкування із живими істотами.

Заняття та екскурсії у куточку живої природи надають можливість покращити психологічний стан школярів та є запорукою доброго настрою, незабутніх вражень та щирих дитячих усмішок.

Оскільки в нашій області (м. Калуш Івано-Франківській області) – це чи не єдиний такий куток, а порівняно на невеликій відстані розміщені інші райони (15-60 км), то ми впевнені, що його відвідуватимуть не тільки діти міста, але і сусідніх районів.

Що це дасть?

 

Життєздатність проекту

Оскільки куточок живої природи функціонує вже більше 35 років, можемо стверджувати, що після модернізації живого кутка життєздатність проекту буде довготривалою.

Головним завданням по життєздатності проекту – це догляд за мешканцями куточка та їхнє здорове харчування. В установі догляд за живим кутком здійснюється лаборантом еколого-натуралістичного відділу, а також керівниками гуртків «Юні друзі природи» та їхніми вихованцями.

За такий тривалий час існування куточка живої природи добре налагоджена співпраця з дошкільними навчальними закладами. Вони надають відходи харчування, а саме: капусту, моркву, картоплю, сухий хліб. Територія еколого-натуралістичного відділу має 45 соток, що забезпечує деяких тваринок живого кутка сіном з досить різноманітним ботанічним складом.

Також на території закладу функціонуює фруктовий сад. На навчально-дослідних ділянках висаджують буряк, моркву, капусту, овес, що, в свою чергу, дозволяє зробити запаси харчів для живого кутка. Сад забезпечує живий куток яблуками та грушами, що є невід’ємною складовою раціону мешканців куточка.

Звичайно, що папуги, акваріумні рибки, декоративні жабки, черепахи потребують спеціального корму. З таким кормом допомагають нам зоомагазини (надаючи спонсорську допомогу), вихованці гуртків та їхні батьки також охоче приносять корм для мешканців живого куточка. А за потребою, органи місцевого самоврядування (управління освіти) виділяє кошти, щоб забезпечити повноцінний раціон.

 Кроки з реалізації проекту, або на що потрібні кошти?

За приблизними підрахунками для створення належних умов у кутку живої природи необхідно 55 тис грн. Ви можете бути впевнені, що всі зібрані кошти на даному проекті будуть використані за призначенням.

 

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 10 грн

    Подяка на нашій сторінці у Фейсбуці у вигляді публікації

    1 доброчинець

    199 залишилось

  • Внесок від 50 грн

    Ваша фотографія та ПІБ буде буде розміщена (на постійнодіючій основі) на нашому сайті в розділі "В РЕАЛІЗАЦІЇ ДИТЯЧИХ МРІЙ НАМ ДОПОМОГЛИ" http://kalushcnttum.in.ua/

    4 доброчинці

    96 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Суміш лікарських рослин, зібраних в нашому еколого-натуралістичному відділі для приготування фіточаю

    4 доброчинці

    46 залишилось

  • Внесок від 150 грн

    Керамічний сувенір "Герб нашого міста"

    1 доброчинець

    19 залишилось

  • Внесок від 250 грн

    Диск з відеофільмом про Калуш

    0 доброчинців

    30 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    Картина виготовлена в стилі декоративного розпису на гіпсовій основі

    1 доброчинець

    4 залишилось

  • Внесок від 750 грн

    Картина виготовлена в техніці "Тістопластика"

    0 доброчинців

    3 залишилось

  • Внесок від 1000 грн

    Вироби з природнього матеріалу "Соломоплетіння"

    0 доброчинців

    10 залишилось

  • Внесок від 1200 грн

    Картина виготовлена в техніці "Холодний батик"

    0 доброчинців

    5 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Команда

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Блог

Відомості про здійснення проєкту

    Ділитись з друзями

    Цікаво також

    15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

    Будь ласка, авторизуйтесь!

    Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

    Реєстрація

    Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

    Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

    Або швидко зареєструйтеся

    Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

    Відновлення паролю

    Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

    Новий пароль

    Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

    Відновлення паролю

    Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

    Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

    Постав питання команді проєкту