ЛІПИТИ ЯК ЛЮБИТИ

 ЛІПИТИ ЯК ЛЮБИТИ

4%

13 доброчинців

4 050зібрано (з 86 770 грн)

0 год. залишилось

Нажаль, проєкт не зміг зібрати необхідну суму коштів

Творчо-екологічний проект для дітей соціально незахищених верств населення Вишгородського району Київської області

Три групи дітей з вашою допомогою навчаться основам гончарства, краще розумітимуть красу й упевнено створюватимуть її власноруч, відвідають музей гончарства та майстер-клас із розпису. Усі глиняні речі діти виготовлять з екологічно-чистих матеріалів. В них не лише оживуть традиції тисячоліть української історії – ними учні зможуть користуватися вдома. Ми на вірному шляху. Гончарство та розпис від талановитих українських майстринь відповідають усім цим вимогам. 

 Дівчинка, що мріє руками

Вікусі 7. Від народження дівчинка має проблеми опорно-рухового апарату і мовлення. У те, що завжди тиха Віка буде захоплено виробляти щось самостійно, мало вірила навіть  мама Ірина, коли вперше прийшла з донькою до гончарної студії. У спецшколі, де навчається Віка, не йняли віри віри її гончарним успіхам. Тим часом Віка здивувала усіх! Розпочавши з ліплення «колобків» і «ковбасок», дівчина з часом вже «викручувала» на гончарному колі посуд та виліплювала декоративні речі. Подарувавши бабусям-дідусям  власноруч створений на майстер-класах посуд, Віка впевнено заявила:  «Хочу навчатися кераміці». 

9-річна Софія з Донецька. Тендітна дівчинка. Окуляри і низький бал з математики завдають удару її впевненості у школі. А от у майстерні її не впізнати. Тут вона – наче риба у воді. «На уроках математики малюю. Постійно чую, що я неуважна», - зізнається Соня. А от про Ньютона й Едісона вона так само цікаво розповідає, як і про Леонардо да Вінчі. «Колись я винайду щось своє!», - мріє дівчинка.

Створимо радість власноруч

Традиційні українські ремесла - розпис, гончарство, ліпка - таять в собі потужний потенціал для розвитку особистості дитини. Тут потрібна фантазія і вивчення історичних коренів творчої спадщини народу. Через заняття прищеплюється повага до праці, досвіду майстрів зі стажем, в такій творчості є можливість привносити елементи нових технологій і сучасних трендів. До того ж діти, що пройдуть курс розвитку творчості, сприймають напис «зроблено в Україні» з щирою повагою за країну, де краса є модною. Це стане синонімом якості, екологічної безпеки та сучасності, пов'язаної з історією свого народу. Так народжується гордість за Україну.

        Яка наша ціль?

  • Дати дітям базові навички робочих професій   
  • Привити дітям любов до традицій рідного краю     
  • Навчити дітей робити гарні речі своїми руками       
  • Привчити любові до праці та творчості
  • Розвинути фантазію малечі

Наразі 30 дітей з Вишгородського району (3 групи) з вашою допомогою засвоять ази гончарства, дізнаються про історію традиційних та творчіх українських ремесел та ознайомляться з базовими техніками розпису.

Чому це важливо?

- наш проект привчає дитину до праці, наполегливості, зосередженості на досягненні мети;
- творчість розвиває в дітях бажання змінити навколишній світ навколо на краще;
- мистецтво допомагає самоідентифікації  дітей в навколишному світі, розбудові соціальних навичок, а також саморозвитку й розумінні власних талантів;
- природні матеріали стимулюють екосвідомість дітей і бережне ставлення до довкілля;
- наш проект допоможе дитині впоратися зі стресом, підвищити самооцінку;
- речі, зроблені власноруч, дарують радість і впевненість;
- гончарство та розпис – одні з найцікавіших традицій, що мають у Вишгородському районі більш ніж тисячолітню історію.

 Що вже зроблено?

Понад рік у Вишгороді діє сімейна студія гончарства й ліпки «ГлинкО», де встигли наліпити майже півтисячі різноманітних виробів. У майстерні Наталі Вітер можна навчитися не лише традиційним технікам виготовлення посуду й декору, але й втілити власну оригінальну ідею. На противагу всюдисущому пластику, діти й дорослі створюють екологічні предмети з природної глини, якими можуть користуватися щодня: улюблену чашку, чайничок, органайзер, світильник тощо. Перша виставка робіт, у виліпленні яких брали участь з десяток родин, довела, що така творчість  розвиває впевненість та креативність, виховує емоційний інтелект, які до всього зміцнюють стосунки.  Ми також переконалися, що гончарство як мистецтво має великий потенціал для сучасного розвитку у Вишгородському районі.

Чому це актуально для дітей Вишгородського району?
  • У Вишгородському районі є глибокі традиції українських ремесел, що збереглися до нашого часу з започаткування Київської Русі, коли Вішгородщина була знаним у світі ремісничим та керамічним центром. На ґрунті потужних традицій можемо виростити нових майстрів-винахідників.
  • Наш коворкінг допоможе забрати дітей з вулиць, відволікти від просиджування у  соцмережах і віртуальних іграх. Адже корисної альтернативи такому дозвіллю наразі в районі бракує.
  • Творчість - це підтримка вразливих родин, в яких батьки не опікуються долею дітей чи не мають можливостей належним чином їх розвивати
  • Заняття переконають дітей у тому, що досягти успіху може кожен;
  • Діти дізнаються, як перетворити хобі на власну справу;
  • Гончарство та розпис надають базові навички низки спеціальностей: дизайнера, кераміста, оформлювача, декоратора тощо;
  • Творчі діти краще розуміють та поважають дорослих;
  • Вдома і в школі досягнення творчіх дітей зростають, а родини уникають непорозумінь та конфліктів підліткового віку.

Найближчі плани

ГО «Клуб виховання традицією «Краплинка» спільно з майстернею «ГлинкО» організують і проведуть заняття з гончарства, ліпки та розпису для 3-ох груп віком 9-12 років у студії Вишгорода «Глінко». Діти навчатимуться двічи на тиждень протягом трьох місяців. За цей час вони оволодіють базовими навичками ліплення та розпису, а також відвідають музей гончарства й візьмуть участь у ярмарку своїх дитячих робіт, тобто зрозуміють як гончарство може бути бізнесом.

Для занять необхідно організувати перевезення дітей із сіл та смт району в місто. Маршрутного автобуса для організованого довозу груп у м. Вишгород, де розміщується майстерня, немає. Тому ми хочемо вирішити цю проблему.

Наші майбутні учасники проекту - діти зі соціально незахищених верств населення: з багатодітних та малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщені та діти атошників, а також малеча з дитячого дому "Любисток". Їм вкрай необхідні власні творчі навички, що зможуть допомогти їм у подальшому житті. Дотепер ми відбирали дітей у наші проекти за допомогою адміністрацій шкіл, гімназій та інших дитячих закладів, педагоги яких добре знають своїх вихованців та їхні потреби.

У підсумку  ми влаштуємо фестиваль - ярмарок, під час якого діти продаватимуть  свої роботи і проводитимуть майстер-класи для охочих.

 Наша команда

Наталя Вітер – еко-активістка й засновниця майстерні «ГлинкО». Понад 5 років вона професійно займається гончарством. Спочатку в Донецьку, тепер відроджує керамічні традиції у Вишгороді. Місцева майстриня Леся Колесник працює та живе у Димері. Протягом 4 років вона веде студію дитячого розвитку для дітей віком 8-14. Розпис – одне з її захоплень. Тетяна Артімонова за фахом викладач молодшої школи. 2 роки вона віддала праці з дітьми-переселенцями у Вишгородському районі. Цієї зими Тетяна закінчила курс петріківського розпису та бажає поділитися з малечею досвідом. Організатором проекту виступає ГО «Клуб виховання традицією «Краплинка», що вже має чотири успішно завершених проекти в районі. В нас вже повірили багато благодійників, батьків та дітей Вишгорода, Нових Петрівців та Димера. Маємо підтримку в школах та селищних радах Вишгородського району, котрі чекають на нові можливості. Навчимо сільських дітей традиціям гончарства, ліпки та розпису! Життя дітей, що відчувають красу, стане більш цікавим та радісним. Крок за кроком виховаємо творче покоління молодих українців. Вже зараз ви можете долучитись до важливої справи та змінити на краще життя багатьох сільських дітей.

 Нас підтримують

викладачі та члени ГО «Клуб виховання традицією «Краплинка», волонтери ГО «Чисто.Вишгород», майстри мистецького коворкінгу у Вишгороді ArtCloud Studio, сільські голови сіл Димир, Лютіж, Старі Петрівці та Нові Петрівці, адміністрація міста Вишгорода.

  • Саме зараз нам потрібно:

    • Кошти на оплату роботи майстрів, організаційні витрати;
    • Фінанси на організацію майстер-класів з розпису та організацію екскурсії до музею гончарства в м.Вишгород;
    • Кошти на друк реклами для інформування дітей та батьків та дипломів для дітей;
    • Закупити витратні матеріали: глина, фарби, стекі для гончарства тощо;
    • Фінансування випалу керамічних виробів дітей у печі;
    • Кошти на перевезення дітей з Димера та Нових Петрівців до Вишгороду.

    Загалом: от 86 770 грн.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 100 грн

    Нагрудний значок з зображенням логотипу клубу «Краплинка»

    2 доброчинці

    8 залишилось

  • Внесок від 250 грн

    Запрошення на фотосесію на заняття з гончарства та розпису. Ви побачите результат вашої допомоги на власні очі

    1 доброчинець

    9 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    Оберіть скульптурку, свічник чи чашку, вироблену руками дітей з клубу «Краплинка». Саме стільки коштує майстер-клас з гончарства від досвідченої майстрині

    0 доброчинців

    10 залишилось

  • Внесок від 1000 грн

    Ми вас запросимо на спільне заняття з дітьми. Під час сумісної роботи внесіть власні іде у процес народження дитячих витворів. Відчуйте захоплення творчістю разом із дітьми.

    0 доброчинців

    10 залишилось

  • Внесок від 2000 грн

    Оберіть найулюбленіший творчій майстер-клас та поспілкуйтеся із нашими майстринями за феліжанкою кави. Ви дізнаєтеся багато цікавого про традиції українських майстрів, що пройшли недоторканими крізь в

    0 доброчинців

    10 залишилось

  • Внесок від 5000 грн

    Ми запросимо вас на одне з заключних занять. Ви зможете власноруч вручити грамоту дитині, що пройшла курс розвитку творчості та отримаєте сувенір, вироблений руками талановитої дитини

    0 доброчинців

    10 залишилось

  • Внесок від 10000 грн

    Доброчинці отримають спеціальний приз – світильник від дітей, що займалися навчилися створювати гарні та корисні речі власноруч

    0 доброчинців

    3 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Блог

Відомості про здійснення проєкту

Ділитись з друзями

Цікаво також

15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту