13 %
 • 15 087зібрано (з 117 730 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

Літературно-мистецький фестиваль Кальміюс – громадська ініціатива регіонального масштабу, яку заплановано провести вже втретє.

Історія

Головне

Літературно-мистецький фестиваль Кальміюс – громадська ініціатива регіонального масштабу, яку заплановано провести вже втретє.

Історія

П’ятий рік поспіль схід України стає ареною боротьби на кількох фронтах: нерідко військовий конфлікт називають наслідком програшу України на "мовному та культурному фронті". Не менш актуальним залишається питання про те, наскільки справедливо схід пов'язують із "культурною периферією", а подекуди й "культурною стагнацією".
В прагненні відстояти спроможність українського сходу у 2016 році був заснований перший літературно-мистецький проект на Сході України сучасної україномовної літератури – фестиваль «Кальміюс», який зараз організовує наша громадська організація «Фонд розвитку громади».


За два попередніх роки «Кальміюс» зібрав найширше представництво митців і літераторів з усієї України та став упізнаваним регіональним мистецьким брендом Донеччини. На сцені фестивалю відбувались виступи дуету заслужених артисток України «Сестри Тельнюк» у супроводі симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії з програмами «Повертайся живим» та «Мій Шевченко», музичних гуртів ЯгОди та JoryjKłoc.


Письменницький десант фестивалю – Василь Шкляр, Олена Стяжкіна, Олексій Чупа, Вікторія Амеліна, Олег Шинкаренко, Сергій Пантюк, Дара Корній, Василь Теремко, Сергій Гридін, Станіслав Федорчук, Олег Шинкаренко та інші. За два роки заходи фестивалю відвідало близько дванадцяти тисяч жителів регіону, понад 150 митців з усієї України та Європи.


В рамках фестивалю проводився літературний конкурс «Кальміюс», участь у якому брали жителі п’яти східних областей України, а також з тимчасово окупованих територій. Приймалися твори, написані виключно українською мовою, а членами журі були відомі українські письменники та видавці. Одним з найвагоміших результатів цього конкурсу стало видання видавництвом «Кальварія» книги Олександра Олійника «Денний звук» — мешканця Краматорська, переможця у номінації «Проза для дорослих». Ця книга була презентована у 2017 році на форумі видавців у Львові та на Франкфуртському книжковому ярмарку. Літературний конкурс став настільки відомим і потужним в літературному середовищі України, що в 2018 році його вирішено проводити окремим заходом з залученням ще більшого кола учасників.


Постійними партнерами нашого фестивалю є Львівський «Форум видавців»,  Український інститут книги та Львівська обласна бібліотека для юнацтва. Вони допомагають у залученні до заходів фестивалю письменників та видавців національного рівня.

Що ми робимо?

Цього року Фестиваль Кальміюс відбудеться 9 - 10 листопада у Краматорську.
Ми запрошуємо українських видавців, письменників, музикантів та художників.
На нашому фестивалі можна буде побачити вистави "Джалапіта" за Еммою Андієвською від Першого театру (Львів) та “Марко Проклятий, або східна легенда” за творами Василя Стуса від Академічного театру ім. Леся Курбаса (Львів).
Серед запрошених письменників Олена Стяжкіна, Володимир Рафєєнко, Ірен Роздобудько, Олексій Чупа, Станіслав Федорчук, Дмитро Білий. Саме через цих авторів ми презентуємо Українську літературу Донеччини.


Програма нашого фестивалю передбачає майданчики для спілкування інтелектуальних еліт України, для професійних обмінів авторів, педагогів та бібліотекарів.


Також традиційно фестиваль представить цікаву та яскраву програму для найголовніших відвідувачів - дітей Донеччини.
В рамках цієї програми буде проведено читацькі конкурси серед школярів, а членами журі стануть відомі українські письменники.


Ми хочемо, щоб "Хвилі Кальміюсу" докотилися і до інших міст і селищ Донеччини. В наших планах провести зустрічі з письменниками в бібліотеках Слов'янська, Лимана, Костянтинівки, Торецька, Авдіївки, Олександрівки, Покровська та Добропілля.

Для чого ми це робимо?

Майбутня Перемога твориться не супергероями. Вона складається з маленьких щоденних кроків. Наш фестиваль - це посильний внесок в майбутню Перемогу, а також реальний дієвий інструмент культурної деокупації. Фестиваль Кальміюс - це результат щирих прагнень його організаторів, серед яких представники різних регіонів України. Одні мають велике бажання повернутися у свій Український Донецьк, а інші мріють побачити Український Донецьк вперше.


Чому варто нас підтримати?

Запрошуємо Вас долучитися до нашої команди та зробити свій внесок в організацію фестивалю. Адже підтримка Кальміюсу - це не просто дотація в літературно-мистецьку подію, а реальний внесок у перемогу на фронті інформаційної війни.

Зібрані на Спільнокошті гроші плануємо витратити на оплату проїзду і проживання гостей, рекламну кампанію фестивалю, сувенірну продукцію та подарунки для переможців читацьких конкурсів.


Зараз ми активно працюємо зі спонсорами та грантодавцями.


Загальний бюджет Фестивалю 550 000грн. На цей час вже маємо партнерську підтримку від управління культури ДонОДА у суммі 100 000грн. Також міська влада Краматорська виділить безкоштовно приміщення бібліотек та Центру позашкільної освіти для проведення заходів. Ведемо перемовинипозалученню коштів від інших спонсорів та благодійників.

Статті бюджету, які планується закрити за рахунок Спільнокошту: 

- виготовлення фотозон  фестивалю - 6500

- видаткові матеріали для майстер-класів та канцтовари - 8300

- книги для подарунків учасникам літературних конкурсів - 18000

- поліграфічна та сувенірна продукція - 43000

- транспортні витрати – 12650

Витрати на проживання гостей - 17300

Інші витрати пов’язані з реалізацією проекту   10575

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 50 грн

  Електронна листівка - вітання від Фестивалю Кальміюс на вашу Е-пошту

  4 доброчинці

  96 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Брендована листівка з подякою від організаторів Фестивалю та Електронна листівка - вітання від Фестивалю Кальміюс на вашу Е-пошту

  3 доброчинці

  47 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Брендована книжечка для автографів та Електронна листівка - вітання від Фестивалю Кальміюс на вашу Е-пошту

  4 доброчинці

  46 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Афіша Фестивалю Кальміюс з автографами від гостей та подяками від організаторів та Електронна листівка - вітання від Фестивалю Кальміюс на вашу Е-пошту

  1 доброчинець

  19 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  брендована екосумка та Електронна листівка - вітання від Фестивалю Кальміюс на вашу Е-пошту

  4 доброчинці

  6 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Книга з автографом від запрошеного письменника та Електронна листівка - вітання від Фестивалю Кальміюс на вашу Е-пошту

  5 доброчинців

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

19 проектів зараз чекають твоєї підтримки