1 %
 • 1 250зібрано (з 137 000 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

Освітній центр, спрямований на популяризацію інтеркультурності і багатомовної літератури, освоєння основ літературної майстерності та розвитку перекладацької літератури на Рівненщині

Історія


ПРО НАС: ДІЯЛЬНІСТЬ, НАПОВНЕННЯ, ПАРТНЕРИ

У 2016 році  саме на Рівненщині уперше відбувся  Всеукраїнський літературний арт-семінар  «КУСТ» (від назви давнього поліського божества - Куста), що став своєрідним стартом розвитку неформальної літературної освіти на Волині. Подібних хабів в Україні зовсім небагато, тому протягом кількох наступних років Рівненщина опозиціонує себе центром літературної освіти (формальної та неформальної), адже усім охочим було створено унікальні умови для отримання  знань про сучасний літературний процес безпосередньо від його творців.


Групу лекторів щороку формують відомі у мистецьких колах автори прози, поезії, драматургічних та пісенних творів, перекладачі та літературні критики, такі як Олександр Ірванець, Анатолій Кичинський, Сергій Пантюк, Олександр Косенко, Леся Мудрак, Петро Кралюк та інші професіонали.


Чотири роки поспіль "Куст" відкриває нові літературні імена зі всієї Україн - Сходу та Заходу, а серед його "випускників" - вже нинішні лауреати всеукраїнських премій, степендіати Президентської стипендії для молодих письменників та митців, учасники міжнародних літературних фестивалів тощо. Щороку за підтримки Рівненської обласної державної адміністрації, Рівненської обласної ради, Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (що видає Сертифікат про проходження курсу літературної майстерності) "Куст" реалізовує навчання на кількох основних локаціях - в Острозькій академії, Дубенському замку, Пересопниці тощо. Даний аспект сприяє популяризації Рівненщини як туристично привабливого регіону.


KUST-2020 ФОРМУЄ МІЖНАРОДНУ СПІВПРАЦЮ

Головною  інновацією цьогорічного проекту  є  розширення культурно-мистецької аудиторії, вихід за рамки національних літератур і створення  освітнього осередку в рамках україно-польської інтеграції «KUST-WEST», покликаної стати  не тільки центром неформальної літературної освіти, але й  потужною платформою для  мультикультурного діалогу в контексті сучасності, що сприятиме налагодження культурних контактів між Україною та  Польщею; розвитку безпосередньої  культурної  взаємодії між митцями України та Польщі та  активізації перекладацької письменницької діяльності.


KUST ПОПУЛЯРИЗУЄ ТУРИСТИЧНУ ПРИВАБЛИВІСТЬ РІВНЕНЩИНИ

Туристичний аспект - один із профільних напрямків діяльності хабу, адже цьогоріч його локаціями стануть осередки україно-польської співдружності - м. Острог та НаУ "Острозька академія", святкуючи 500-річний ювілей князя Костянтина Острозького; м. Дубно та його музеї, в котрих проводитиметься ряд заходів до 195-го ювілею першого видання «Марії» поета-романтика, одного із основоположників «української школи» в польській поезії Антонія Мальчевського; м. Березне, на базі Надслучанської Швейцарії - станиці Армії Крайової тощо.


МИ ПРАЦЮЄМО НАД РОЗВИТКОМ ІДЕЇ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПІВДРУЖНОСТІ

Цьогоріч до команди потужних українських увійдуть відомі письменники з Польщі - Адам Марек, Славомір Платек, Сильвія Хунтік та Каміль Балюк.

Розвиток діяльності даного хабу є досить важливим для нашої команди, адже він має цілий ряд переваг для українських авторів-дебютантів:

- розвиток інтеркультурної неформальної вітчизняної літературної освіти;

- налагодження перспективної міжкультурної взаємодії та утвердження культурно-мистецької та літературно-видавничої співпраці;

- участь українських літераторів у літературних фестивалях Польщі.

- організація авторських зустрічей українських митців у Варшаві, Гданську тощо.

- вихід українських письменників на польський видавничий ринок  (переклади).

- вихід польських письменників на український видавничий ринок (переклади).

- створення спільних перекладацьких, мистецьких проектів у перспективі п’яти-восьми років.

- створення постійно діючого центру неформальної літературної освіти у напрямку україно-польської співдружності з метою популяризації регіону, як культурного європейського осередку.


НАМ НЕОБХІДНА ВАША ДРУЖНЯ ПІДТРИМКА

Щорічно фестиваль має фінансову підтримку від Рівненської обласної державної адміністрації та Рівненської обласної ради. У 2019 році наш літературно-освітній проєкт був підтриманий Українським культурним фондом. Цьогоріч "KUST", як і багато інших культурних заходів та проєктів обмежений у фінансуванні, у зв'язку зі скороченням сум коштів та залучення їх для підтримки протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Проте, даний хаб уже має масштабний резонанс, статус серед культурно-мистецьких вітчизняних подій і основне - аудиторію: прихильників, симпатиків, партнерів, співорганізаторів тощо. Саме завдяки їх моральній і фінансовій підтримці через Спільнокошт ми матимемо змогу реалізувати усі заходи та  інновації ношого проєкту!

Команда KUST-WEST вам повністю довіряє та розраховує на вашу допомогу!!!

КОМАНДА KUST-WEST СПРЯМУЄ ВАШІ ІНВЕСТУВАННЯ ЦІЛЕСПРЯМОВАНО

Фінансування, отримане завдяки вашій підтримці через Спільнокошт, дозволить реалізувати повноцінну діяльність літературно-освітнього україно-польського хабу "KUST-WEST" у основних напрямках:

1. Оплатити роботу українських та польських лекторів, котрі щоденно протягом 5 днів будуть працювати 8 годин - проводити лекції та індивідуальні заняття з учасниками хабу!

2. Оплатити трьохразове харчування учасників хабу - 35 осіб!

3. Оплатити проживання учасників хабу - 35 осіб!

4. Оплатити оренду автобуса, який буде возити наших учасників на локації хабу - Острог, Дубно, Березне та ін.

5. Оплата реклами літературно-освітнього україно-польського хабу "KUST-WEST" (дизайн та друк банерів, флаєрів, буклетів з програмою роботи хабу, інформацію про лекторів)!


Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 100 грн

  Подяка від команди «KUST-WEST» на публічній сторінці хабу «KUST-WEST»

  0 доброчинців

  6 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Подяка особистим електронним листом від команди «KUST-WEST», а також - на публічній сторінці хабу «KUST-WEST»

  1 доброчинець

  5 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Відеозвернення з подякою від учасників «KUST-WEST» та розміщення його на публічній сторінці хабу «KUST-WEST», а також на платформах ЗМІ-партнерів проєкту

  1 доброчинець

  5 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Година спілкування за кавою з одним із письменником-лектором літературно-освітнього хабу «KUST-WEST» під час роботи хабу

  0 доброчинців

  6 залишилось

 • Внесок від 3000 грн

  Участь у літературно-освітньому хабі «KUST-WEST» поза реєстрацією та конкурсом

  0 доброчинців

  6 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  3-х денний кемпінг на просторах Полісся із сім*єю, друзями чи коханими.

  0 доброчинців

  6 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

28 проектів зараз чекають твоєї підтримки