Літня Школа традиційної музики

 Літня Школа традиційної музики

100%

87 доброчинців

31 018зібрано (з 30 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Перша і єдина в Україні можливість вчитися традиційного співу чи гри на скрипці, бубні, басолі або цимбалах від найкращих викладачів

Блог

Відомості про здійснення проєкту


    Ти знаєш, що таке традиційна музика? От і ми не знали, доки одного дня не вирушили у подорож, де почули неймовірний спів бабусь із сіл, і закохалися у цю музику цілком і повністю!

     

    Традиційна музика – це музика, яку раніше повсюдно грали і співали люди в селах.

     

    Літня Школа традиційної музики – це 5-денні інтенсивні майстер-класи зі співу чи гри на традиційних інструментах, де і люди із певним досвідом, і навіть ті, хто лише нещодавно вперше почули про традиційну музику, вчитимуться грати чи співати у досвідчених викладачів, що водночас є одними з найкращих музикантів в Україні.



     

    Нас вражає відчуття стилю музикантів з сіл, які створюють цю надзвичайно якісну музику. Тому ми – команда людей, що закохані у цю красу і простоту, - створили проект, який дає можливість усім охочим повчитися і, за бажання, навчитися традиційного співу, танців і гри.

    Це музика, яку ти будеш грати просто тому, що хочеться. Це геніальна простота.

     

     



    Чому це можливість, відкрита для кожного?


    Традиційна музика дуже якісна, але разом із тим - «демократична» та відкрита до взаємодії. Тобі зовсім не потрібно закінчувати консерваторію, щоби долучитися до музикантів, що грають до танцю. Так само, щоби навчитися співати традиційні пісні, не слід попередньо вивчати музичні гами – просто приєднуйся до компанії співаків чи співачок, і вчись одразу в процесі.


    Традиційна музика – це прекрасна можливість поєднання саморозвитку і розваги. Це подорожі, і середовище цікавих людей.

     





    Чому Школа потрібна саме зараз?


    Втім, для пересічної людини зараз, на жаль, майже не існує можливості повчитися традиційного співу чи гри. Вчитися можна лише якщо ти студент одного з небагатьох вишів або маєш друзів-музикантів. Тому ця красива і самобутня музика лишається недоступною для величезної кількості людей.    

     

    Ще кілька десятиліть тому спів і музику можна було легко почути в кожному селі, а зараз люди вже навіть не знають, що таке взагалі було. Традиційні пісні і танцювальна музика створені для спілкування, для того, щоби бути разом, бути з іншими. Це можливість відчути іншу людину і пережити спільний досвід, який єднає.




    Окрім того, традиційна музика – це надзвичайно дієвий спосіб вчитися взаємодіяти із іншими людьми, адже неможливо самому заспівати пісню одразу на три чи чотири голоси. Краса твориться тільки якщо люди, що співають або грають, уважні одне до одного. Це чудовий спосіб пережити почуття і досвід іншої людини, а крім того - спосіб виразити свої відчуття  за допомогою цієї красивої форми, яка  була спеціально створена для того, щоби ти зміг чи змогла виговорити за допомогою її свій біль, або нестримно відриватися під час танців, коли час наче зупиняється, і ти живеш лише в цей момент.




    Традиційна музика - імпровізаційна. Кожен граючи ту саму мелодію одночасно грає свій власний варіант, оригінальний варіант, адже всі вчаться не з нот, а зі слуху й відповідно кожен копіює мелодію трохи по-своєму –  тому часто так трапляється, що слухаєш той самий танець у різних виконавців, і кожен раз це новий твір, нова музика.

    І це дуже красива музика

     



    Ми хочемо привернути увагу людей до того потенціалу співбуття, порозуміння, відкриття себе, який маємо, але не використовуємо. Ми віримо, що довготерміновим результатом Літньої Школи буде перевідкриття традиційної музики як дуже привабливого формату і стилю для сучасних мешканців міст.

     


    Наш проект робить традиційну музику більш відкритою для усіх зацікавлених, поширюючи мистецтво, раніше відоме закритій тусовці поціновувачів та професіоналів, у відкритий публічний простір, де буде можливим сучасний підхід і продуктивна взаємодія.



     

     

    Щоби виростити квітку, треба створити для неї належні умови. Щоби виростити спільноту, потрібно створити необхідне середовище, де люди зможуть зустрічатися, спілкуватися, навчатися, бути собою, і просто бути разом з іншими. І ми створюємо це середовище. Наша мета - створити можливість для розвитку спільноти людей, що люблять і роблять традиційну музику.


     

     

     

    Що саме ми робимо?


    Літня Школа традиційної музики відбудеться 23-27 серпня у с. Феневичі, що на Київщині. Програма включає три групи із традиційного співу (для початківців, середнього та високого рівнів), та три групи із інструментів для тих, хто має невеликий досвід гри, або взагалі ніколи не грали (скрипка, басоля/цимбали, бубон).


    Кожен учасник або учасниця, попередньо сплативши за участь, можуть долучитися до однієї групи зі співу та/або однієї групи із гри на інструменті. Зголошення на Літню Школу традиційної музики розпочнеться 22 липня, усі деталі програми та лінк на зголошення будуть оприлюднені на сторінці проекту.


    Втім, Школа – це не лише щоденні майстер-класи зі співу чи/та традиційних інструментів, але й відкриті репетиції, джем-сейшени, лекції, кінопокази, та танцювальні вечірки, до яких може долучитися кожен і кожна.


     



    Як відбуватиметься школа? Ви прокидаєтеся серед гарних краєвидів старовинного села Феневичі, що на Київщині, після сніданку, наприклад, маєте тригодинний майстер-клас зі співу, де починаючи із базових вправ для голосу, і разом із іншими такими ж початківцями, як і ви, вивчаєте старовинну пісню на два чи три голоси.




    Після обіду – майстер-клас із гри на басолі, або вільний час. Під вечір – лекція про спільне у джазі та традиційній музиці, а потім уся школа збирається для спільного джем-сейшену, де кожен і кожна разом із викладачами грає те, що вивчили за день, а імпровізований виступ перетікає у танці до ранку, де грають викладачі, друзі, учасники школи, місцеві музиканти із сіл, пари крутяться, люди сміються, веселощі тривають до пізньої ночі.

     



    Надзвичайно важливою для нас є взаємодія із громадою села, тому усі відкриті події ми організуємо у публічних просторах, та активно заохочуватимемо місцеву молодь та старших людей до участі та взаємодії.



     

    Таким чином, цьогорічна Літня Школа традиційної музики стане найбільшою за історію України освітньою подією у галузі традиційної музики, об’єднає близько 200 людей, що поки що не знайомі і не взаємодіють між собою, посприяє нетворкінгу, зустрічам і співпраці між музикантами різного віку з різних частин України, принаймні 6000 осіб вперше дізнається про традиційний спів та музику, а 60 учасників Літньої Школи підвищать свій рівень гри на традиційних інструментах та/або співу, а половина спробує це вперше.


    І це надзвичайно важливий крок у розбудові потужної спільноти людей, що цінують і розвивають в Україні якісну традиційну музику.

     



    Наш шлях, розвиток, та сталість


    Ми робимо Школу вже протягом трьох років, і маємо значні здобутки та найбільший досвід із організації таких подій в Україні. Щоби зрозуміти, як це працює, ми протягом кількох років відвідували аналогічні незалежні Школи, та освітні програми, що відбувалися в рамках фестивалів у Польщі, Білорусі, Литві, Словаччині. Ми були запрошеними гостями, волонтерами а також учасниками, і випробували формати різних шкіл на собі.



     


    А потім ми згромадили усі здобуті знання та досвід, підключили досвідчених викладачів та експертів, а також молодих музикантів із палаючими очима і серцями, і на основі ретельних досліджень українського матеріалу та інноваційних освітніх практик створили першу в Україні Школу традиційної музики. Саме таку, про яку мріяло багато людей, саме таку, яка підходить нам і допомагає відкрити нашу музику.



    Так усе почалося, а вже за три роки Школа встигла вирости втричі, і ми не плануємо зупинятися на досягнутому!


    Для нас дуже важливою є сталість результатів проекту: ми розуміємо, що за допомоги одноразових точкових заходів спільноту не побудувати і не розвинути. Саме тому ми перш за все створюємо можливість для навчання та саморозвитку, і підтримуємо результати Школи під час менших заходів протягом усього року.





    Ми щиро віримо, що Школа згуртує критичну масу людей, зацікавлених і досить компетентних, щоби робити якісну традиційну музику, досліджувати тенденції, об’єднуватися, створювати цікаві проекти на межі різних мистецтв, що розповідатимуть про цю красиву музику по-новому, не використовуючи її як ресурс, а цінуючи її самодостатність, людей, що будуть готові створювати свої власні потужні мистецькі чи освітні проекти у різних куточках України, та надихати інших.  

     


    Найближчим часом ми плануємо перевести Школу на самоокупність. Проте для цього потребуємо вашої допомоги зараз.

     



    Нам потрібна ваша допомога


    Ми уже створили детальну розроблену і пропрацьовану програму школи, концепції майстер-класів та лекцій, маємо домовленості із викладачами, спікерами та партнерами, що проведуть свої заходи на Школі на пільгових умовах. Також маємо домовленості із гуртами бабусь та дідусів із сіл, які виступлять на сцені Школи і проведуть майстер-класи для учасників Школи. Ми знайшли вдале місце для проведення Школи, залучилися підтримкою місцевої влади. Також готові усі аспекти, пов’язані із організацією кейтерінгу та проживання учасників і викладачів. Більшість організаційних робіт буде втілена за допомоги волонтерів.



     




    Проте, ми ще потребуємо коштів для покриття гонорарів викладачів, підготовчі роботи на місці, роботу оператора та логістику.

    Підтримайте Літню Школу традиційної музики
    якщо поділяєте нашу мрію про побудову потужної спільноти традиційної музики та можливість навчатися, яка відкрита для кожного!

    Винагороди

    Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

    • Внесок від 70 грн

      Фірмова наклейка з ексклюзивною графікою Школи

      3 доброчинці

      7 залишилось

    • Внесок від 150 грн

      Тату-перебивачка з цитатою з традиційної пісні.

      2 доброчинці

      13 залишилось

    • Внесок від 150 грн

      Сумка з логотипом Школи

      9 доброчинців

      1 залишилось

    • Внесок від 300 грн

      Футболка з логотипом Школи

      2 доброчинці

      8 залишилось

    • Внесок від 300 грн

      Набір листівок з українськими приказками від клубу ілюстраторів "Pictoric".

      3 доброчинці

      2 залишилось

    • Внесок від 300 грн

      Ваша фотокартка в стилі старовинних фотографій, які вішають в селах на покуті.

      0 доброчинців

      5 залишилось

    • Внесок від 300 грн

      Блокнот із зображенням старовинних килимів від видавництва "Родовід".

      2 доброчинці

      5 залишилось

    • Внесок від 500 грн

      Неймовірна книжечка про Україну "Awesome Ukraine" від видавництва "Родовід".

      1 доброчинець

      1 залишилось

    • Внесок від 1000 грн

      Альбом картин народних художників "Чисте мистецтво" від видавництва "Родовід".

      0 доброчинців

      3 залишилось

    • Внесок від 1000 грн

      Індивідуальний майстер-клас із гри на бубні від Андрія Левченка - музиканта гуртів "US Orchestra" та "Надобридень".

      1 доброчинець

      1 залишилось

    • Внесок від 100 грн

      Листівка із однією з фотографій, які ми відшукали під час експедицій

      10 доброчинців

      0 залишилось

    • Внесок від 150 грн

      Рецепт цукерки "корівка" від сільської співачки з села Попівка Миргородського району, написаний пером від руки, який ми надішлемо вам справжньою поштою.

      3 доброчинці

      0 залишилось

    • Внесок від 150 грн

      Рецепт бузинового квасу з села Людвинівка Макарівського району, написаний пером від руки, який ми надішлемо вам справжньою поштою.

      3 доброчинці

      0 залишилось

    • Внесок від 250 грн

      Драма-феєрія "Лісова пісня" Лесі Українки від видавництва "Основи".

      3 доброчинці

      0 залишилось

    • Внесок від 400 грн

      Книжка "Музичні інструменти українського народу" експерта у традиційній музиці Гната Хоткевича. Must have для тих, хто хоче дізнатись все важливе про традиційні інструменти українців.

      3 доброчинці

      0 залишилось

    • Внесок від 800 грн

      Альбом "Малевич" видавництва "Родовід"

      2 доброчинці

      0 залишилось

    • Внесок від 1000 грн

      Участь в експедиції разом із командою Літньої Школи традиційної музики.

      2 доброчинці

      0 залишилось

    Контакти проєкту

    Соціальні мережі та інші посилання проєкту

    Спільнокошт

    Внески доброчинців у проєкт

    Ділитись з друзями

    Цікаво також

    15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

    Будь ласка, авторизуйтесь!

    Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

    Реєстрація

    Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

    Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

    Або швидко зареєструйтеся

    Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

    Відновлення паролю

    Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

    Новий пароль

    Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

    Відновлення паролю

    Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

    Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

    Постав питання команді проєкту