106 %
 • 35 912зібрано (з 34 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Lustrum: Все можна зрозуміти - це проект з пояснювальної журналістики. Ми пишемо тексти, в яких пояснюємо складні і важливі речі простими словами, щоб ви могли приймати свідомі рішення.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 8

Історія

Чи знаєте ви?.. ЩО передбачає Договір про Асоціацію з Євросоюзом? ЯК на ваше життя вплине пенсійна реформа? ЩО таке офшори і як через них відмивають гроші? ЯКІ передвиборчі обіцянки виконала партія, за яку ви голосували на минулих виборах?

І це нормально, якщо не знаєте. Ви приходите додому пізно, у вас діти, собака, друзі, ви втомились і не маєте ані сил, ані бажання дивитися ток-шоу (які часто ще більше заплутують) або читати складні аналітичні статті.

Але від вашого розуміння цих та багатьох інших речей напряму залежить майбутнє всіх нас.

Ми віримо, що наш політикум зміниться тоді, коли ви будете обирати не найбалакучішого популіста, а кандидата, чия програма пропонує країні набільші перспективи розвитку; що проблема переповнених сміттєзвалищ і скупчення токсичних відходів поблизу великих міст зникне тоді, коли ви зрозумієте важливість переробки сміття і навчитеся правильно його розділяти; що медичні заклади та  правоохоронні органи перестануть бути корумпованими тоді, коли ви чітко усвідомите свої права і обов’язки і будете знати, хто і що повинен робити; що в ЗМІ стане менше проплачених текстів і сюжетів, коли ви навчитеся відрізняти "джинсу" від редакційних матеріалів і просто бойкотуватимите неякісний контент.

І ми готові допомогти вам розібратись у всьому, не витрачаючи багато вашого часу. В рамках піврічного пілотного проекту з пояснювальної журналістики (це популярний на Заході напрям explanatory journalism) ми створимо 30 матеріалів, які будуть пояснювати найважливіші та найскладніші речі. Ми зберемо і перетравимо купу інформації, поговоримо з експертами, а потім запакуємо це для вас у цікавий інтерактивний матеріал, написаний простою мовою.


Ми вже почали це робити і це працює! Незважаючи на те, що нашому проекту всього кілька місяців, наші "пояснювалки" вже збирають тисячі переглядів, їх передруковують тематичні пабліки і перепощують лідери думок.

Ми вже пояснили, що таке офшори і як працював резонансний проект журналістських розслідувань Panama Papers. 

Розібрались в причинах і наслідках міграційної кризи в Європі

Розповіли, як вибирають президента в Сполучених Штатах.

А в скількох речах ми ще тільки збираємось розібратись!

В першу чергу ми пояснимо:

 • Що всім нам дає Договір про Асоціацію з Євросоюзом і визначимо всі плюси та мінуси цього геополітичного рішення;
 • Які важливі статті є в Конституції України, які права нам дає цей документ, які в нього вносились зміни і як вони впливали на наше життя;
 • Що ж таке нарешті ця таємнича пенсійна реформа;
 • Куди діваються наші відходи і чому варто або не варто розділяти сміття в Україні;
 • За що ми повинні платити в лікарнях, а що маємо отримувати безкоштовно;
 • Український військовий конфлікт з Росією не єдиний в регіоні: де і за що воюють сусіди?
 • За яким принципом розподіляються бюджетні місця у вишах: чому цього року країні потрібно менше стоматологів і більше вчителів?
 • Імпорт-експорт: що продає і що купує Україна?
 • Найскандальніші законопроекти Верховної Ради цього скликання: за що не хочуть голосувати народні депутати і чому?

І це тільки початок. У нас ще дуже багато ідей і ми сподіваємось, що ви теж підкажете нам про що важливіше написати, а ми обіцяємо взяти до уваги і розібратись у питанні. Щоб надіслати свою ідею для пояснювального матеріалу в рамках проекту пишіть нам на пошту - lustrum.ua@gmail.com і зазначте в темі листа -  “Lustrum: Все можна зрозуміти”

Lustrum - це онлайн-журнал, який без жодних коштів, власними зусиллями створили двоє журналістів - Дарина Шевченко та Ольга Руденко. Досі всі наші автори писали безкоштовно. Але ми розуміємо, що для створення якісних пояснювальних матеріалів потрібні кошти на базові речі: гонорари за тексти, дизайн інфографіки, якісне редагування та СММ.


Ось на на що ми витратимо зібрані кошти:

15 000 грн - гонорари за 30 текстів (приблизно 500 грн/текст, суми гонорарів можуть мінятись в залежності від складності теми)

9000 грн - редагування текстів, смм, адміністраційні послуги по проекту (з розрахунку - 300 грн\текст)

10 000 грн - створення інфографіки для текстів, що її потребуватимуть, фотозйомка для окремих матеріалів (ми плануємо створювати інфографіку або додатково візуалізувати кожен другий матеріал)

Допомога на старті допоможе нам краще визначитись з нашою цільовою аудиторією, популяризувати проект, випрацювати найкращі формати подання матеріалу та залучити до проекту інших професійних журналістів. 

І ми, звичайно, не збираємось зупинятись. В нашому шаленому світі тем для пояснювальних текстів ніколи не бракуватиме, а ми тим часом будемо шукати підтримки для проекту у міжнародних донорів та розробляти план монетизації нашого контенту.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 50 грн

  Публічна подяка на сторінці Lustrum у Facebook та на нашому сайті.

  2 доброчинці

 • Внесок від 100 грн

  Листівка з особистою подякою, яку ми підпишемо і надішлемо вам справжньою поштою + подяка на сайті.

  13 доброчинців

 • Внесок від 250 грн

  Набір листівок, які ілюстратор Альона Жук спеціально створила для цього проекту. Її роботи можна побачити тут: www.facebook.com/ugolok.le.

  14 доброчинців

  21 залишилось

 • Внесок від 750 грн

  Книга-сюрприз. Ми оберемо одну з нещодавно виданих в Україні книжок та відправимо її вам поштою або передамо особисто. Книжка обов'язково буде цікавою і перевіреною на собі.

  3 доброчинці

  4 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Зустріч на каву із колективом Lustrum + подяка на сайті та у Facebook.

  7 доброчинців

 • Внесок від 500 грн

  Право "замовити" тему для пояснювального матеріалу + подяка на сайті та у Facebook.

  10 доброчинців

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

31 проект зараз чекає твоєї підтримки

 • Центр асистивних технологій ІнваФішки

  Створюємо простір, де люди з інвалідністю зможуть отримати послуги з підбору, обслуговування та ремонту технічних та реабілітаційних засобів, що суттєво підвищить якість їх життя та самостійність.

  Віталій
  Пчолкін
  • 76
  • 75
   днів
  • 0
   грн
 • bepartner.com.ua

  bepartner - це онлайн платформа, яка допомагає самостійно знайти бізнес партнерів, компаньйонів, однодумців для заснування або розвитку малих бізнесів та стартапів.

  Дарина
  Авластимова
  • 27
  • 100
   днів
  • 0
   грн