107 %
 • 119 805зібрано (з 111 120 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

«Міф Роду» – яскраве сучасне музично-театральне дійство, присвячене солісту опери, воїну Василю Сліпаку. Дійство поєднує народний спів, імпровізаційну музику, театральні костюми та відео-арт.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Чому ми робимо цей проект?

Найкращий спосіб вшанувати пам’ять героя – продовжити справу, якою він жив. Ми хочемо, щоб пам’ять про «Міфа» Василя Сліпака не потонула у потоках пафосних промов і сліз. Спів і Василь – це одне ціле. Тому ми робимо для Василя Сліпака вишуканий сучасний музичний проект «Міф Роду», який  через  давні пісні, промовлятиме  про ті сутності Батьківщини, волі, любові, котрі він захищав. 

Василь Сліпак – це один із найпотужніших в сучасній історії прикладів героя, воїна і митця, що загинув за свободу. Він зрозумілий для Європи, для Америки, для кожної країни. Через нього ми можемо розповісти світові про сучасну Україну, де твориться найновіше мистецтво, а люди готові жертвувати життям за свою гідність.

Василь був сучасною європейською людиною, життєрадісною і наполегливою, водночас відкритою до нового і люблячою традиції свого народу. Саме ця багатосторонність може викликати зацікавлення і повагу та спонукати вдосконалюватись. Показувати молоді приклад сучасного українця. Реальної особи, а не обтесаного шаблонного персонажа.

Ми бачимо цей проект, як частину спільної справи захисту України на культурному фронті, що в умовах гібридної війни так само важливо, як і оборона кордону.

«Міф Роду» стане новим явищем в українському мистецтві та подякою Василеві Сліпакові. Яскравим, вишуканим і модерним дійством. Як Василь любив.

Хто ми?

Задля вшанування пам’яті Василя зібралися досвідчені митці і менеджери, які вже створили десятки успішних проектів: керівниця YMCA Lviv Олександра Сорокопуд; режисерка та співачка Уляна Горбачевська, менеджер культури, доброволець Юрко Вовкогон; спеціалістка з фандрейзингу Ірина Вуйцик; бухгалтерка міжнародних проектів Наталія Захарків; піарниця Анастасія Безпалова, смм-спеціаліст Сергій Хлівнюк.

Разом з нами над проектом працюють Орест Сліпак («Фундація Василя Сліпака»), Алім Алієв («Кримський Дім»), випускниця Королівської Консерваторії в Гаазі композиторка Марія Олійник, актор театру ім. Леся Курбаса та співак Микола Береза,  музикознавця Леся Олійник та ще багато людей доброї волі. (див. детальніше в розділі КОМАНДА)

Нам допомагає велике середовище, до якого належать вже відомі та амбітні молоді митці, активісти Майдану, волонтери та добровольці, менеджери культури з великим досвідом, піарники та багато щирих людей, для яких важлива пам’ять про Василя та розвиток сучасного українського мистецтва.

Що ми будемо робити?

 1. Лабораторія «Міф Роду».
 2. Виготовлення відео-арту, дизайн та пошиття костюмів.
 3. Репетиції.
 4. Дійство «Міф Роду».
 5. Підготовка опери «Ukraine Terra Incognita», присвяченої Василю Сліпаку. 

Лабораторія Міф Роду. Щоб витворити музичну частину дійства, ми упродовж трьох місяців проводимо творчу лабораторію, що складатиметься із низки майстер-класів з молодими акторами-співаками, антропологічного дослідження українських ритуальних пісень, спільних пошуків нової музичної мови. В результаті лабораторії  народиться музичний твір, що поєднуватиме давній архаїчний спів, сучасну академічну музику та новаторську сценографію. Так ми створимо дійство «МіфРоду», яке згодом стане частиною великої новітньої опери, присвяченої Василю. Кураторами лабораторії будуть відома режисерка, співачка і дослідниця фольклору Уляна Горбачевська та режисер Львівського академічного театру імені Леся Курбаса, актор кіно (головна роль у фільмі «Червоний») Микола Береза

Виготовлення відео-арту, дизайн та пошиття костюмів. Для цього дійства візуальна складова є дуже важливою. Тема роду є настільки глибокою і тендітною, а постать Василя Сліпака – гідною, що дійство одразу мусить складати враження якості. Тому до проекту ми плануємо залучити  іменитих українських  дизайнерів та одну з найдосвідченіших формацій відео-арту.  

Репетиції. Після лабораторії, кращих молодих співаків буде запрошено до творення дійства. Репетиції триватимуть більше місяця. 

Дійство «Міф Роду». На презентацію дійства «Міф Роду»  ми запрошуємо вас – наших добродійників, з якими разом починаємо цей великий проект. (Деталі дивіться в розділі ПОДАРУНКИ)

Ви запам’ятаєте цей день. Музично-театральне дійство відбудеться в одному із престижних концертних залів Львова.  Глибокий жіночий голос разом ансамблем молодих співаків виконуватиме унікальні народні поліфонії.  Музичні імпровізації доповнять та підсилять вислів.  Вишукані костюми і фантасмагоричний відео-арт творитимуть магічне дійство. Дійство «Міфу Роду». Презентація запланована на 29 червня 2020 р. 

«Міф Роду» відкриває красу і важливість народних традицій для сучасних людей через авангардні музичні напрямки. Для нас важливо передати сучасній генерації український співочий код та архаїку. Допомогти відчути заданий багатьма поколіннями ритм – ритм  продовження життя. І, звісно, це подяка «Міфу» Василю Сліпаку та його роду, до якого належимо ми всі. 

Підготовка опери, присвяченої Василю Сліпаку. Після презентації дійства «Міф Роду», наш проект не завершиться, а перейде на новий рівень. Із нього ми почнемо створення масштабної новітньої опери, що складається із 5-ти міфів («Міф Роду», «Міф Дому», «Міф Любові», «Міф Степу» та «Міф Залізного Серця»).

Що далі?  Далі – опера.

Молода опера «Ukraine Terra Incognita» – масштабний проект, який через нові мистецькі форми поєднує український автентичний спів з сучасною академічною, європейською імпровізаційною музикою та новаторською сценографією.

Музично-візуальне дійство буде утворюватись поєднанням сольного жіночого голосу, саксофона, перкусії, чоловічого секстету ,  ансамблю автентичного співу, симфонічного оркестру та відео-арту, сучасної сценографії.

Молода опера «Ukraine Terra Incognita», присвячена Василю Сліпаку, зможе презентувати сучасне українське мистецтво у найпрестижніших залах світу.

Наша мрія  – постановка у опери у Парижі, де жив і співав Василь. 

Для чого нам Спільнокошт?

Для того, щоб зробити перший крок великого проекту. І зробити його разом з вами!

Зараз у нас є все для цього: ідея музики та лібрето, талановиті музиканти та співаки, домовленості з майбутніми партнерами в Україні та за кордоном, кваліфікована менеджерська команда,  мистецькі середовища, які чекають появи  дійства…Треба тільки першого поштовху, щоб про нас дізналася Україна.  

Ми запрошуємо вас на прем’єру дійства «Міф Роду», що почне історію молодої української опери, про яку говоритимуть у світі. Будьте серед тих, хто почав велику справу!

На що саме підуть кошти?

Кошти нам потрібні на речі, які ми не в змозі забезпечити самі і без яких дійство не буде видовищним:

 • Дизайн та виготовлення сценічних костюмів. Костюми у дійстві «Міф Роду» водночас слугуватимуть частиною сценографії  (завдяки особливому крою та проектування на них відео).  Це будуть вишукані речі із дорогих матеріалів. 
 • Відео-арт. Дійство має зачаровувати. Відео-арт, базований на архаїчних символах, адаптований до ритму народного співу, допоможе заглибитись у «Міф Роду».  
 • Промо-ролик. Лабораторію та саме дійство ми хочемо відзняти, щоб зробити промоційне відео, яке дозволить показати «Міф Роду» в інших містах, шукати спонсорів і партнерів в Україні та за кордоном, популяризувати та розвивати проект далі. 
 • Подарунки. Щоб спогади про допомогу в старті проекту були завжди з вами, ми розробили якісний дизайнерський мерч (значки, хустини, метелики, парасолі). Брендовий стиль розроблений молодою талановитою художницею і дизайнеркою Зіркою Савкою на основі живопису Володимира Олещука.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 7
 • Внесок від 100 грн

  ЛИСТІВКА Стиль розроблений художницею і дизайнеркою Зіркою Савкою на основі живопису Володимира Олещука.

  15 доброчинців

 • Внесок від 300 грн

  Диск "Доле" Уляни Горбачевської. Дивовижний альбом, сповнений м’якого світла і зосередженої уваги, маленька квітка зі словом тиші на світанку.

  14 доброчинців

 • Внесок від 500 грн

  ЗНАЧОК «МІФ РОДУ» Це наше запрошення та перепустка на прем’єру Дійства «Міфу Роду» у Львові. Всі в кого він є, безкоштовно отримують найкращі місця

  41 доброчинець

 • Внесок від 700 грн

  ХУСТИНА + ЗНАЧОК Стиль розроблений художницею і дизайнеркою Зіркою Савкою на основі живопису Володимира Олещука. * Значок - це наша перепустка на майбутню прем’єру «Міфа Роду» у Львові.

  2 доброчинці

  98 залишилось

 • Внесок від 800 грн

  ШАЛИК + ЗНАЧОК Стиль розроблений художницею і дизайнеркою Зіркою Савкою на основі живопису Володимира Олещука. * Значок - це наша перепустка на майбутню прем’єру «Міфа Роду» у Львові.

  2 доброчинці

  98 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  МЕТЕЛИК + ЗНАЧОК Стиль розроблений художницею і дизайнеркою Зіркою Савкою на основі живопису Володимира Олещука. * Значок - це наша перепустка на майбутню прем’єру «Міфа Роду» у Львові.

  3 доброчинці

  97 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  ПАРАСОЛЯ + 2 ЗНАЧКИ Стиль розроблений художницею і дизайнеркою Зіркою Савкою на основі живопису Володимира Олещука. * Значок - це наша перепустка на майбутню прем’єру «Міфа Роду» у Львові.

  6 доброчинців

  94 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

15 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • SPHERE LIFE

  Збір коштів для виготовлення та передачі лікувальних пристроїв нашим Воїнам ЗСУ! SPHERE LIFE :"Здоровим бути легко!"

  Олексій
  Чернишов
  • 0
  • 184
   днів
  • 0
   грн
 • Даруй турботу - змінюй життя людей

  Допомогти внутрішньо-переміщеним родинам міста Хмельницького пережити зиму з гарячими обідами.

  Андрій
  Андрійчук
  • 3
  • 100
   днів
  • 0
   грн