81 %
 • 81 571зібрано (з 100 000 грн)

Головне

Міжнародна премія імені Івана Франка для науковців-гуманітаріїв – це як «Оскар» для акторів чи «Греммі» для музикантів.

Історія

Немає Франка без України, а України – без Франка… Він у серці кожного, хто називає себе українцем. Воістину, він є незримим, але таким потужним небесним світилом, що «…гріє всю Україну, а світить далеко дальше…»

Цього року виповнюється 165 років від дня народження національного генія, який увійшов до світової історії як видатний поет, прозаїк і драматург, перекладач і літературний критик, публіцист і філософ, фольклорист і мовознавець, етнограф і економіст, громадський і політичний діяч.


У 2021 році Міжнародна премія імені Івана Франка вручатиметься вшосте. 27 серпня, на його батьківщині, стане відомо ім’я восьмого лауреата Премії.

Ідея Міжнародної премії імені Івана Франка, яку заснував онук Каменяра Роланд Франко, є амбітною й сміливою – вивести її на рівень Нобелівської, але у галузі україністики та соціально-гуманітарних наук, наблизити українське вчене товариство до світового виміру, вивести українського науковця на міжнародний рівень, підвищити його авторитет, завоювати пошану.


За 6 років існування на Міжнародну премію ім. Івана Франка претендували 107 науковців і 11 авторських колективів з України, Австрії, Італії, Канади, Великобританії, Німеччини, США, Фінляндії, Іспанії, Грузії, Ізраїлю, Польщі та Сербії. За її здобуття змагаються історики, мовознавці, літературознавці, правники, філологи із провідних університетів світу. Вона успішно подає інформацію про Україну в інтелектуальних добірних колах, товариствах високого рівня, відкриває для зацікавлених знання про українські центри за кордоном.

Премія переконує українців у їхній гідності, спонукає інших поважати нас як народ, адже доводить, що Україна – цікава і можлива для перспектив, кар'єрного зростання й професійного визнання. Тематика праць переможців багатогранна: від дослідження витоків української мови до дослідження діяльності окремих постатей; від суспільної географії до розвідки в царині історії дитинства у «старій Україні».

В умовах спрямованої чи несвідомої байдужості держави до постаті Івана Франка Фонд стратегічно виводить українського генія за межі регіональності.


У 2015 році було створено Міжнародну премію імені Івана Франка, у 2016 році – відкрито квартиру-музей родини Франка у Києві, у 2017 році – засновано Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра», у 2018-му було презентовано виставку-присвяту синові - Тарасові Франку, у 2019-му вперше в Києві проведено дводенний фестиваль «Країна Франкіана», а у 2020 році за підтримки Українського культурного фонду було створено віртуальний музей «Іван Франко у Києві». Наші ініціативи плідно залучають молодь до свідомого й осмисленого занурення у спадщину Івана Франка, привертають увагу до значимості культурних локацій, через наукову співпрацю утверджуються ключові державницькі позиції, Україна перед обличчям світу набуває вигляду єдиної, ментально духовної цілісності, країни високого гуманістичного етносу.

Ми робимо усе для належного поцінування нашого славного минулого та для успішності майбутніх державотворчих процесів. Нехай не пафосним гаслом, а щоденною потребою для усіх нас стануть мудрі й виважені Франкові слова: «Стіймо на свічнику, тоді світло наше не сховається від очей людських і яснітиме без штучної реклами і самопохвальби».

Слава Великому Іванові Франку! Слава Україні!


Шановні Доброчинці, ми підготували для вас чудові винагороди, нам буде дуже приємно віддячити всім за вашу участь у долі проєкту!

Зібрані кошти буде спрямовано на організаційні витрати Міжнародної премії імені Івана Франка у 2021 році.

Ми заручились підтримкою Міжнародного фонду «Відродження», який подвоїть отриману нами суму коштом грантової програми в разі успішного завершення кампанії на «Спільнокошті».

Наповнення преміального фонду Міжнародної премії імені Івана Франка та інші проєкти Фонду здійснюються за рахунок власних коштів та за підтримки благодійників.

Партнер проекту

 • Міжнародний Фонд "Відродження"

  Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 14
 • Внесок від 50 грн

  ДЯКУЄМО ЗА ПІДТРИМКУ! Подяка від дирекції Міжнародного Фонду Івана Франка на e-mail.

  7 доброчинців

  43 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Індивідуальна екскурсія квартирою-музеєм родини Івана Франка у Києві.

  0 доброчинців

  50 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Пам’ятна банкнота 20 грн "160 років від дня народження Івана Франка", рік випуску 2016. З автографом онука І. Франка.

  3 доброчинці

  17 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Персоналне запрошення на VІ урочисту церемонію нагородження лауреата Міжнародної премії ім. Івана Франка, яка відбудеться 27 серпня 2021 року в м. Дрогобич.

  3 доброчинці

  17 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Путівник по Києву від друзів Фонду Франка. 398 сторінок оригінальних текстів. Пропонується шість цікавих прогулянок містом. Понад 1500 ілюстрацій. Усі об’єкти містять GPS координати.

  2 доброчинці

  18 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Збірка оригінальних одкровень другого Франкового сина "Як Франко з синами спорив".

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Пригодницький роман "Знайти Атлантиду. Подорож у безодню". Подарунок від директора Міжнародного фонду Івана Франка - Ігоря Куруса.

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Ювілейна монета "Іван Франко" номіналом 2 гривні, випущена Національним банком України. Присвячена 150-річчю від дня народження Івана Франка.

  6 доброчинців

  4 залишилось

 • Внесок від 600 грн

  Керамічне горнятко із зображенням Івана Франка.

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Два квитки у Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка на виставу "Украдене щастя" за мотивами однойменної п'єси Івана Франка

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Оригінальна чоловіча футболка-поло із зображенням Івана Франка

  2 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Оригінальна жіноча футболка-поло із зображенням Івана Франка

  2 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 4000 грн

  Портрет Івана Франка у дерев’яній рамці. Майстер: Глущенко М.О. Матеріал: бурштин Розмір: 30х40 Маса бурштину: 130 гр.

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 5000 грн

  Срібна ювілейна монета "Іван Франко" номіналом 5 гривень, випущена Національним банком України. Присвячена 150-річчю від дня народження Івана Франка.

  0 доброчинців

  5 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

Блоги

Відомості про здійснення проекту

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

36 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Історії про культурну та історичну спадщину Вінниці

  Ми просимо підтримати фінансово створення серії мультимедійних матеріалів про об'єкти культурної спадщини Вінниці, які не підлягають приватизації.

  Анастасія
  Демянчук
  • 5
  • 70
   днів
  • 0
   грн
 • Garage Gang: співтворення в кубі

  Стратегія команди для зростання і розвитку через залучення бізнесу на платформі Велика Ідея, де внесок різних гравців додає до цілого.

  Iryna
  Solovey
  • 53
  • 180
   днів
  • 0
   грн