100 %
 • 7 791зібрано (з 7 777 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

JoyFest - фестиваль радощів. Ми несемо в цей світ позитив і яскраві емоції. Ми творимо свій Світ самі. Ми творимо його разом!

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 15

Історія

Міжнародний театральний фестиваль "JoyFest" проходить кожного року в Києві.  Навіть із назви фестивалю видно, що організатори намагаються нести вцей жорстокий світ позитив, позитив і ще раз позитив. 


Будь-який театр або театральна студія, незалежно від статусу та організаційно-правової форми, можуть взяти в ньому участь, якщо подадуть заявку та пройдуть відбір оргкомітету. Наш фест - це ракетний прискорювач розвитку українського театру, майданчик для спілкування та обміну передовим досвідом українських театральніх діячів з театрів різних організаційно-правових форм з колегами з інших країн. Тобто на одній сцені виступають колективи академічних визнаних театрів і зовсім молоді колективи. Молоді колективи мають можливість вчитися у академічних фундаментальності, класичним підходам, академічні - новим тенденціям  в театральному житті. Спеціальними учасниками фестивалю є творчі колективи з представників соціально не захищених груп населення (люди з інвалідністю, вихованці дитбудинків), для яких публічна демонстрація результатів своєї творчості є дуже важливою та навіть необхідною.


Для чого потрібний фестиваль

Міжнародні фестивалі є невід`ємною складовою культурного процессу у всьому світі. В столицях країн Європи відбувається кількадесят театральних фестивалів щорічно. Наразі в Києві постійно діє лише один щорічний міжнародний фестиваль, який  до того ж не є суто театральним.


Без фестивального руху розвиток театрального процесу не відбувається, мистецтво консервується і відстає від світових надбань. Багато років український театр був відірваним від світового процесу, законсервований через ідеологічні та матеріальні чинники в 4-х стінах, що негативно вплинуло на динаміку його розвитку. Тому кожен фестиваль, який відбувається в Україні, є певним проривом України в світ та  важливим засобом познайомити світ з Україною, її мистецтвом і  культурою.


Наразі державні та комунальні бюджети фактично не підтримують програми міжнародного культурного співробітництва, більшість їх відбуваються за кошти благодійників або донорів.


Також не є секретом що про Україну дуже мало відомо в світі взагалі, а тим більше про її досягнення в галузі мистецтва.

Місія нашого фестивалю: надати прискорення розвитку театру в Україні, познайомивши українського глядача, актора, режисера з надбаннями світової сцени, а також прокласти українському театру шлях до відкритого світу.


Оскільки наш фестиваль відбувається в 5-й раз, ми набули певного авторитету в театральному середовищі, постійних партнерів та учасників, що раді будуть перезентувати свою творчість українському глядачеві.


Приміщення і частково послуги сторонніх організацій надаються на безоплатній основі.

Бюджет на 1 глядача цьогорічного фестивалю планується на рівні 75 грн., що приблизно в 8 разів нижче за собівартість квитка в академічному театрі.


    Як ми це робимо

Фестиваль готується протягом року. Одразу після завершення попереднього фестивалю ми починаємо перемовини з партнерами і потнеційними учасниками, готуємо програму фестивалю, працюємо над залученням ресурсів. За 2-3 місяці до заходу ми маємо сформовану програму та склад участників. За період часу, що залишився ми організовуємо розміщення, харчування, трансфер участників, організуємо сценічний простір та обладнання сцени відповідно до райдерів учасників, проводимо промо- кампанію та інші організаційні заходи.

Під час фестивалю вся команда цілодобово працює на фестивальному майданчику, тому що потрібно забезпечити швидке налаштування сцени під кожного з участників, роботу з глядачами, роботу жюрі та нагородження. Для команди фестиваль закінчується за 3-4 дня після закриття, розбирання та вивозу обладнання та інших робіт.

І знову в бій.....

5 років досвіду

Перший Міжнародний театральний фестиваль "JoyFest" відбувся в жовтні 2013 року. За роки існування фестивалю в ньому взяли участь театри з Румунії, Італії, Грузії, Вірменії, Литви, Єгипту, Парагваю, українські театри з Одеси, Рівного, Кам`янця-Подільського, Чернігова, Харкова, Хмельницького, Дніпропетровська, Києва та інших міст. Багато з колективів брали участь у фестивалі неодноразово.


В цьому році  в жовтні відбудеться вже V Міжнародний театральний фестиваль "JoyFest". У фестивалі візьмуть участь театральні колективи з Одеси, Чернігова, Львова, Маріуполя, Дніпра, Берегова, Чернівців, Вінниці, Кропівницького, Києва, а також  з Грузії, Ізраілю та Гани.

На проведення V Міжнародного театрального фестивалю "JoyFest" ми і збираємо кошти. Ми намагаємось, щоб вхід на фестиваль був вільним, і як можна більше глядачів змогли подивитись фестивальні вистави.  Ми запрошуємо глядачами на фестиваль представників  соціально не захищених груп (людей з особливими потребами, вихованців дитбудинків). Отже, фестиваль є насамперед просвітницьким і соціальним культурним заходом, і  тільки потім - професійним та мистецьким. Це і є однією з відмінностей нашого фестивалю: поєднання просвітницької, соціальної та мистецької складових.  В минулому році майже на кожній виставі побувало по 500-600 глядачів. Навіть вранці об 11.00, на перші фестивальні вистави, приходили по 300-400 глядачів. Сподіваємось, що в цьому році кількість глядачів тільки збільшиться. Гладачі зможуть не тільки подивитись різноманітні вистави, але й також взяти участь в безкоштовних майстер-класах з акторської майстерності, обговоенні фестивальних вистав. Міжнародний театральний фестиваль "JoyFest" є майданчиком для спілкування та розвитку різних верств населення, громадян різних вікових груп, а також для творчих колективів, які працюють в різних театральних жанрах і напрямках. Цього року на ДЖОЙФЕСТ приїдуть 25 театрів, з них 5 - з інших країн. В цьому році ми очікуємо театри з Польщі, Ізраілю, Гани, Грузії, Італії та Румунії. Загальна кількість учасників складе біля 100 чоловік, а глядачів (виходячи з досвіду) ми очікуємо близько 5000-6000.


Культурниій обмін з іншими країнами, обмін досвідом між театрами з різних міст розширює горизонти, підвищує вимоги глядача до національного виробника культурного продукту та професійні якості його творців. Кожна вистава - це водночас і майстер-клас для театралів. 

Наш фестиваль вже став явищем культури України, яке неможливо ігнорувати. В майбутньому ми плануємо (за умов належного фінансування) вийти на організаційно-творчий рівень провідних європейських фестивалів, деякі з яких є нашими постійними партнерами та друзями.


Організатором фестивалю виступає ГО "Міжнародний соціально-культурний проект "Джойфест". Наша команда є сталою та незміною всі роки існування фестивалю. Голова ГО Ксенія Гончарова, координатор фестивалю Анастасія Лісовик, ідеолог і, на жаль, поки що єдиний меценат фестивалю Дмитро Поліщук, фінансовий директор Віктор Кожевніков, технічний директор Дмитро Матусов, дизайнери Дмитро Кожевніков і Марія Новак.

Міжнародний театральний фестиваль JoyFest - не єдиний фестиваль, який проводить команда. Вже тричі було проведено фестиваль дитячих театрів JoyFest-Діти (2015-2017), чотири рази - Міжнародний фестиваль історичного кіно (2014-2017), двічі - фестиваль української класичної музики "Смальта" (2015-2017). Проводимо також тематичні фестивалі: "Орвелл-фест", "Булгаков-фест", театральну ярмарку-карнавал, та інші культурно-мистецькі заходи. Під "парасолькою" Джойфесту вже 7-й рік працює незалежний репертуарний театр "Маскам Рад".


Ми праіцюємо

Станом на 01 вересня фестиваль має приміщення для проведення (домовленість з конференц-холом Готелю "Крещатик"), частину обладнання, завершено відбір учасників, складено попередню програму фестивалю.


Загальний кошторис проекту складає 120 000 грн. Основні статті витрат: Розміщення іноземних учасників і учасників фестивалю з інших міст - 30000 грн.; Харчування учасників фестивалю - 20000 грн; Придбання/оренда додаткового світлового обладнання - 20000 грн або в межах бюджету; Реклама фестивалю в метро (для збільшення кількості відвідувачів) - 10000 грн.; Виготовлення призів, нагород, подяк- 7000 грн; Інші витрати (транспорт, звязок, оплата праці команди фестивалю тощо) – 33000 грн

Всі фестивалі, які було проведено нашою командою показали ефективність використання коштів (на одного глядача /учасника)  в 10-15 разів вище за аналогічні заходи проведені коштом бюджету.

Ми бачимо Україну в майбутньому країною, де культура і мистецтво займають належне їм місце, а за показниками сталого розвитку -  входить в першу десятку. Країною, де з дитинства людина розвивається всебічно, знайомиться зі світовими культурними надбаннями. В такій Україні буде хотітися жити, новим сенсом наповниться бажання її розбудовувати й захищати. Наш фестиваль - внесок до загального розвитку України, цеглинка в її майбутнє.

На жаль, держава вже кілька разів відмовляла в фінансовій підтримці нашого фестивалю. Кожного разу ми шукаємо приміщення для проведення фестивалю, оскільки свого у нас немає. І кожного разу його знаходимо, незважаючи на всі складнощі. Кожного разу ми знаходимо можливості провести фестиваль. То ж організатори фестивалю наразі сподіваються тільки на себе, а також на вас -  потенційних відвідувачів фестивалю.  Якщо кожний киянин, не байдужий до театрального мистецтва та творчості, до культури загалом, перерахує по 50 грн., впевнені, що це трохи полегшить організаторам фестивалю "життя"))) А якщо по 100 грн., то тим більше! Творимо свій Світ самі! Творимо його разом!

 

Фестиваль 5 років фінансується за рахунок добровільних пожертв учасників фестивалю та його співорганізаторів, але наші можливості обмежені. Саме тому ми звертаємося за допомогою громади.


7000 гривень яки ми хочемо зібрати потрібні для придбання додаткового світлового обладнання, необхідного для демонстрації вистав, оскільки це дешевше та вигідніше, ніж їх оренда та може використовуватися для проведення інших регулярних фестивалів, які організовує команда Джойфесту. Залишок коштів буде використаний для промоушену фестивалю з метою залучення більшої кількості глядачів.
Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 50 грн

  Маска JoyFest

  0 доброчинців

  50 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Місце в 1 ряду на фестивалі JoyFest-2017

  2 доброчинці

  23 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Карнавальна маска, оздоблена вручну

  3 доброчинці

  17 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Почесна грамота-подяка з урочистим врученням на закритті фестивалю

  1 доброчинець

  19 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Почесна грамота-подяка з врученням на закритті фестивалю та авторська маска JoyFest

  0 доброчинців

  17 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Абонемент на відвідування 3 вистав на 2-х чоловік Театру "Маскам Рад"

  1 доброчинець

  9 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

23 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Літня школа для юних науковців

  Ми плануємо зібрати кошти з метою проведення «Літньої школи для юних науковців» дітей – вимушених переселенців з Криму різних національностей.

  Есма
  Аджієва
  • 5
  • 45
   днів
  • 0
   грн
 • Підтримай Пласт для розвитку України!

  Прагнемо, щоб більше молодих українців долучилися до Пласту й отримали знання та вміння, що дозволять їм надихати та об’єднувати однодумців в єдину хвилю змін для сталого розвитку України.

  Станіслав
  Андрійчук
  • 297
  • 183
   днів
  • 0
   грн