28 %
 • 28 433зібрано (з 100 000 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

Перший в Україні проект оновлень шкільних подвір’їв, розроблених за участі дітей у грі Minecraft

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Історія

Minecraft з'явився в 2009-му і відтоді завоював звання однієї з найпопулярніших відеоігор у світі. Як відомо, в 2014-му році Microsoft придбав його та його батьківську компанію за 2,5 мільярди доларів. Міжнародна спільнота BlockWorks, яку заснували в 2014-му році четверо любителів онлайн-гри, використовує Minecraft для багатьох своїх проектів у галузі ігор, медіа та освіти. Minecraft настільки не складний, що в нього починають бавитися з дитсадочка, та являє собою найдемократичніший, найдоступніший підхід до архітектури.

minecraft архітектура

В рамках Forum Participatory Development, що відбувався у 2015 році в Німеччині, в містечку Оран’єнбаум ми дізналися, як школярів залучають до планування подвір’я школи, використовуючи інструмент гейміфікації - гру “Minecraft”. Й вирішили, що маємо привезти цю практику й, власне, експерта в освітніх медіа-практиках Андреаса Гоштальдта в Україну для першого подібного проекту з оновлення шкільних подвір’їв. Для пілотного проекту зголосилися дві школи: ліцей №4 у Кременчуці та гімназія №172 “Нивки” у Києві.

 Про проект

“Мрій Грай Дій” включає три стадії, однаково важливі для кінцевого результату - створення моделі залучення дітей до планування їх просторів, спільної розробки та реалізації рішень, яка може бути використана в інших містах, школах та публічних просторах.

стадії проекту 

Мрій. На цьому етапі учні аналізували наявний простір навколо школи, обговорювали з соціальними аніматорами та архітекторами-урбаністами, що можна покращити та змінити, визначали основних користувачів простору, аналізували, чого їм не вистачає для комфортного перебування на території школи та що потрібно створити.

 minecraft Кременчук

Грай. Два дні у Minecraft: діти мали змогу, граючи, створювати те, що вони визначили головним й необхідним з'явитися у шкільних подвір'ях: спортивні комплекси, велопарковки, місця для відпочинку та творчості, вуличні бібліотеки тощо.

minecraft київ

Віртуально школа може бути такою, якою забажаєш! Тому дітей не обмежували у їх фантазії та бажаннях. Ось такі шкільні подвір'я створили діти Ліцею №4 у Кременчуці та учні гімназії №172 у Києві.

А для розробки реальних проектів оновлення шкільних подвір’їв у Києві та Кременчуці архітектори з ГО "urban куратори" візьмуть за основу ідеї школярів та спроектують те, що буде реалістичним створити найближчим часом. Проекти нині в розробці й ми обов'язково оприлюднимо їх.

Грай minecraft

Дій. Для того, щоб проект був цілісним, потрібно омріяні дитячі проекти - хоча б найважливіші й реальніші їх елементи -  втілити у життя. На цьому етапі діти будуть діяти: разом з архітекторами, вчителями та батьками будуть будувати те, що визначили як потрібне для своїх шкільних подвір’їв.

Що далі

Успішна Спільнокошт-кампанія - це можливість фізично втілити розроблені оновлення двох шкільних подвір'їв, що взяли участь у пілотному проекті "Мрій. Грай. Дій". Проект може масштабуватися та використовуватися як модель учасницького проектування - для оновлення шкільних просторів в різних містах України. Будемо раді співпраці та можливості передавати знання та продовжувати роботу над оновленням шкільних подвір'їв за допомогою Minecraft в інших містах країни.

Хто ми

Ірина Каць, ГО "Культурний ді@лог" - загальна координація та проведення проекту у Кременчуці;

Ірина Яковчук, ГО "urban куратори" - урбаністична складова, комунікації й популяризація проекту;

Юлія Соболь, ГО "Культурні географії" та ініціатива "Дитячі географії" - проведення проекту в Києві та координація Спільнокошт-кампанії;

Андреас Готшальт, освітній експерт з медіа, Німеччина - проведення воркшопів у Minecraft;

архітектори ГО "urban куратори" Анастасія Пономарьова та Андрій Шуляр - розробка архітектурних планів на основі ідей, візуалізованих дітьми у Minecraft;

члени ГО "Культурний діалог" - Юрій Слюсар, Марія Колядіна, Марина Орлова - соціальна анімація воркшопу в м.Кременчук.

Бюджет проекту

За допомогою Спільнокошту ми зможемо забезпечити ресурси для втілення цих двох проектів у життя. Цієї суми буде достатньо для створення частини проектів оновлення шкільних подвір’їв (закупівля необхідних матеріалів, будівельні роботи), що дасть можливість продемонструвати: втілити свої мрії у життя можна всім разом, спільними зусиллями і спільнокоштом.

 

Партнер проекту

 • Microsoft Україна

  Представництво провідної міжнародної IT-корпорації в Україні. Мicrosoft має права на Minecraft, та незабаром представить освітню версію гри MinecraftEdu.

 • CANactions

  Відкрита платформа для впрвадження позитивних змін у містах. "Мрій. Грай. Дій" - переможець Конкурсу Малих Грантів, організованого CANactions з WNICEF.

 • Код міста

  Довгострокова програма формування креативної економіки та створення умов для сталого розвитку міст. Здійснюється ГО "Гараж Генг"

 • IZONE

  Креативне співтовариство на березі Дніпра, що поширює ідеї креативного підприємництва, мейкерства та мистецтва. Проект фонду "Ізоляція".

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 11
 • Внесок від 50 грн

  листівка із зображенням візуалізованого подвір'я в Minecraft та наша вдячність за підтримку!

  6 доброчинців

  494 залишилось

 • Внесок від 75 грн

  Набір наліпок про дитинство у місті від "Дитячих географій"

  1 доброчинець

  19 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Підписка на місяць на цікаві пізнавально-розвиваючі заняття від проекту "Листочки" для дітей 10-12 років. Навчатись - не нудно!

  1 доброчинець

  19 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  дерев'яний брелок у вигляді елементів Minecraft, виготовлений у IZO lab

  21 доброчинець

  29 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  блокнот з логотипом проекту, виготовлений з еко-паперу

  3 доброчинці

  32 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  туристичний буклет "Кроками світових геніїв" з мапою. Доброчинець зможе самостійно дослідити центр Кременчука та дізнатися, які відомі особистості залишили слід в історії міста

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  зручна лляна сумка з логотипом "Мрій. Грай. Дій", такі є лише в учасників проекту та будуть у доброчинців!

  5 доброчинців

  30 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Оздобник думок та дій. Арт-проект Гараж Генгу - натхненний записник для великих ідей.

  3 доброчинці

  4 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Настільна гра "Кроками світових геніїв" для 2-4 гравців. Граючи, можна ознайомитися з короткими біографіями видатнх людей, які жили, були, або народилися в Кременчуці.

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  зручна лляна сумка та блокнот з логотипом "Мрій. Грай. Дій". Разом дешевше - для справжніх фанатів проекту

  3 доброчинці

  17 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  ігрова сесія від "Дитячих географій" у "Гру районів" спеціально для вашої команди.

  1 доброчинець

  4 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

34 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Художній роман про післяпологову депресію

  “У ванні з восьминогом” — це відвертий роман про післяпологову депресію, який привертає увагу до непростої теми та має на меті допомогти мамам України попередити цю хворобу або почати лікування.

  Анна
  Кириченко
  • 29
  • 90
   днів
  • 0
   грн
 • Апі-хаус: бджолиний будиночок, що лікує

  Шкільне соціальне підприємство “Шкільний вулик” збирає гроші на Апі-хаус — будиночок з вуликами, який лікує!

  Наші
  Кроки
  • 11
  • 90
   днів
  • 0
   грн