101 %
 • 38 445зібрано (з 38 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Створення майданчика активностей для обміну досвідом між поколіннями на фестивалі VIRA FEST

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Їм є що розповісти і ці історії захопливіші за будь-яку книгу. Є що порадити і кожна така порада перевірена самим життям. Їм є чого навчити, однак ця мудрість часто залишається незатребуваною…

В Україні тисячі літніх людей мешкають в закладах закритого типу, не маючи змоги спілкуватися у широкому колі, відвідувати культурні події, передавати досвід підростаючому поколінню. Не всі вони одинокі, але для більшості обставини склалися саме так.

Думка, що ці люди не можуть вести активний спосіб життя в силу стану здоров’я – хибна. Навіть у дуже поважному віці вони готові до нових вражень! А головне – прагнуть ділитися своєю життєвою мудрістю… У цьому команда нашої громадської організації переконалася, побувавши у Ватутінському центрі соціальної опіки «Дім милосердя». Цей заклад – зовсім не схожий на ті, якими «опікується» держава. Тут нам випала нагода познайомитися з дивовижними людьми, котрі створюють для українців поважного віку всі умови, аби їх старість минала гідно. Однак і вони не здатні охопити все… 


ЩО ЗРОБЛЕНО?

Разом із групою ентузіастів розпочато фотопроект «Мудрість у спадок». Його учасники – бабусі та дідусі дуже поважного віку. У межах проекту вони отримали нагоду поспілкуватися із новим поколінням і для них це було неабияке щастя!

Фотографу Олексію Бадеру вдалося передати ці зворушливі моменти в дивовижно теплих авторських світлинах. Так, без сумніву, цей фотопроект – те, чим команда Громадянського руху «За процвітання Черкащини» по-справжньому пишається! Ми переконані, що йому вдасться розкрити для кожного українця думку: «Поважаймо старість, бо вона – наше майбутнє»…

Українці, котрі мешкають у будинках для літніх людей заслуговують більшого. Заслуговують нових, щасливих вражень. Заслуговують, щоб їх слухали і чули. Щоб їх життєва мудрість була передана новому поколінню і не була змарнована. Це стане можливим на фестивалі VIRA FEST, що відбудеться 3-4 червня на Черкащині – у першій козацькій столиці Чигирині.

ЩО ПРОПОНУЄМО?

Ми плануємо організувати безкоштовні поїздки на фестиваль для мешканців кількох будинків для літніх людей Центральної  України і вже отримали згоду від керуючих. Навіть не згоду. Цю пропозицію скрізь зустрічали із захватом! Адже, як виявилось, літніх українців практично не запрошують до участі у масових заходах. «Ні, нас не кличуть. Ми – не формат», – так, з гіркою посмішкою, описала нам ситуацію адміністратор одного з будинків престарілих.

Для наших гостей поважного віку організуємо локацію, де вони зможуть передати свій досвід підростаючому поколінню! Тут відбуватимуться наступні майстер-класи від мешканців будинків престарілих для молоді та дітей:

- "Бабусин коровай". Як спекти, приготувати, прикрасити традиційний український хліб, щоб він вдався? Молодь дізнається безпосередньо від бабусь, пам'ять яких береже безліч секретів! Бльше того - вони зроблять це разом!

- "Солом'яний бичок". Усі пам'ятають цю казку? Так от, нарешті всі охочі дізнаються як створювати традиційні українські іграшки із соломи! 

 - "Віночок-оберіг". Традиційно на Зелені свята дівчата плели запашні віночки з різнотрав'я. Але створювали не як заманеться, а вкладали у цю дію зміст. Який саме - розкажуть українки поважного віку. Більше того - разом із молоддю створять велетенський віночок на щастя для арт-інсталяції.

- "Хустка-хусточка". Спільно з майстринями бабусі розкажуть секрети традиційних давніх способів зав'язування хустки!

І це лише деякі з цікавинок, якими поділяться з молоддю українці поважного віку.

Усі майстер-класи буде зазнято на відео, змонтовано у короткі та цікаві відео-уроки та викладено для спільного доступу на сайті проекту та в соцмережах.

Таким чином, давні українські знання не будуть втрачені і знайдуть продовження в наступних поколіннях. Ми в це віримо!

Окрім того, плануємо створити фотовиставку "Мудрість - у спадок". У планах - виставкові зали принаймні трьох міст! Таким чином, ще більше українців зможуть бути залученими, і сподіваємось, відчують, як важливо цінувати досвід, шанувати старість...НА ЩО ПОТРІБНІ КОШТИ?

Бюджет проекту – більше 60 тисяч гривень, однак ми вже маємо меценатів, які готові узяти на себе частину витрат. На сьогодні прагнемо зібрати кошти на оренду мікроавтобусів для організації поїздок, харчування учасників проекту, а також на оренду шатрів, щоб створити дійсно комфортні умови перебування.

Окрім того – плануємо організувати фотовиставку проекту «Мудрість у спадок» та презентувати її не лише в місці проведення фесту, а й в Черкасах та Києві.

ЧОМУ ПРОЕКТ ВАРТИЙ ПІДТРИМКИ ТА УВАГИ?

Звісно, це лише наша суб’єктивна думка. Але впевнені, що в існуючій ситуації найбільше втрачають не мешканці будинків престарілих, а наші діти. Адже це саме вони не почують історій, які здатні розповісти ці поважні українці, не дізнаються «чому ж таки у бабусі був найсмачніший борщ?»…


ЗДІЙСНІМО ЦЕ РАЗОМ! ПІДТРИМАЙТЕ ПРОЕКТ!

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 5
 • Внесок від 100 грн

  Подяка на офіційному сайті організаторів проекту

  2 доброчинці

  23 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Милі подушечки - вироби мешканців одного з будинків престарілих - поштою.

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Листівка з автографом ONUKA - хедлайнера фестивалю VIRA FEST - поштою.

  2 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Рецепт найсмачнішого гарбузяного печива від однієї з учасниць проекту - мешканки будинку престарілих

  5 доброчинців

  0 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Міні-бібліотека з 4-ох улюблених книг авторів проекту

  2 доброчинці

  0 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

24 проекти зараз чекають твоєї підтримки