10 %
 • 3 000зібрано (з 30 000 грн)
 • Завершено
На жаль проект не зміг зібрати необхідну суму коштів

Головне

Унікальний етнографічний фестиваль open air від Історичного музею ім. Д.Яворницького у Дніпрі – свято краси та багатогранності української народної творчості, єднання історичних традицій та сучасності

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Музей: етно fest – традиційне музейне етнографічне свято, що цього року відбудеться 17 вересня. Свято унікальним чином поєднало в собі найяскравіші аспекти української культури: музейний історичний характер та святкову невимушену атмосферу в іграх, конкурсах, талант народних майстрів та неповторність сучасного українського мистецтва, красу української музики, танців та особливості бойових мистецтв. Етнографічне дійство на площі біля Історичного музею перетворюється на справжнє народне гуляння.Як все починалось…
«Музей: етно fest» сягає своїм корінням у 1989 рік, коли вперше на музейній площі було проведено етнографічне свято під назвою «Чисті джерела». З цього часу свято просто неба «Чисті джерела» проводиться Історичним музеєм ім. Д.І. Яворницького щорічно. Кожне свято доповнювалося новими деталями, мало свої особливості, присвячувалось окремій темі.
З роками свято розросталось, вдосконалювалось, перетворившись, нарешті, на справжній етнографічний фестиваль. І… настав час кардинальних змін.

Новий формат, нове бачення
Тема етнографії – безмежна. Вона ніколи не втратить актуальності та захоплення. Вона проста звична і зрозуміла, вона живе в нас – в кожному українці. 
Свято «Чисті джерела» створювалось та розвивалось подальші роки в атмосфері гострої нестачі українського культурного контенту. Часи змінилися. Сьогодні ми вголос заявляємо, що ми українці, ми пишаємося своєю історією. Ми знаємо, що ми творимо свою історію саме тут і саме зараз. 
Наша мета – розширити та вдосконалити свято, перетворити його на масштабний етно-культурний фестиваль, розкрити самобутність культури інших народів, які проживають у нашій країні.
У цьому році 17 вересня свято вперше відбудеться під назвою «Музей: етно fest».

Музей: етно fest. Який він?
Виставка-ярмарок народних майстрів
На площі біля музею з’являється справжнє Місто Майстрів. Більше 100 народних умільців різноманітних видів прикладного мистецтва з Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської та інших областей України представляють свої роботи.


Гончари, ковалі, різьбярі, плетенкарі з соломи й лози, вишивальниці покажуть, як народжуються витвори декоративно-ужиткового мистецтва, розкажуть про історію традиційних напрямків народного мистецтва.Майстер-класи
Стрімко закрутиться гончарне коло, і ось вже в руках майстра з’явиться чудернацький глечик або велична ваза. Змах пензлика — і на папері петриківського майстра заспівають чарівні птахи. 
Акуратний рух голки — і на полотні розквітнуть яскраві квіти. 
Неприваблива лоза сплететься за бажанням майстра в капелюхи, корзини і навіть меблі. 
А холодне каміння, приборкане вмілою рукою, стає прикрасою і талісманом…Бажаючі можуть не тільки спостерігати за роботою майстра, але й самі спробувати власні сили.Виступи народних колективів
Фестиваль завжди супроводжується гучними піснями та запальними танцями. Виступи дитячих творчих колективів перемежовуються з танцювальними майстер-класами та показовими виступами бойових шкіл.Ігри та конкурси
Невимушену святкову атмосферу створюють різноманітні народні ігри та веселі конкурси, що супроводжують фестиваль протягом всього дня.Ексклюзивні фотосесії в музеї
З нагоди фестивалю в залах постійної експозиції музею будуть створені ексклюзивні куточки для тематичної фотосесії.
Тільки цього дня кожен відвідувач музею зможе сфотографуватися з унікальними експонатами та приміряти традиційний український одяг. Нащо ми це робимо?

Сучасні реалії нашого життя довели, що ми не можемо втрачати можливість заповнити інформаційне поле саме українським змістом. 
Ми прагнемо продовжувати традиції Дмитра Яворницького, який майже все своє життя присвятив популяризації української культури на національної гідності.
«Музей: етно fest» - саме та подія, що здатна створити національну атмосферу міста, надати можливість кожній людині розкрити власну історичну ідентифікацію, виховати повагу до інших націй та культур. 

Кожен гість та учасник нашого свята пізнає неповторність української культури, розкриє для себе нові грані народного мистецтва, відчує гордість за свою націю. 
Масштабний етнографічний фестиваль стимулюватиме інтерес молоді до народних традицій та мистецтва, виховуватиме у дітей захоплення українською культурою, сприятиме формуванню та укріпленню самоідентифікації містян.
Народна творчість постане цікавою, зрозумілою, сучасною, такою, що живе в кожному українці!


На що нам потрібні гроші?

27 років музейна спільнота проводила етнографічне свято своїми силами. Зараз для того, щоб вдосконалити свято, вивести його на новий рівень, перетворити на масштабний етнографічний фестиваль, ми звертаємось до Вас за допомогою.

Гроші, зібрані на Спільнокошті, ми плануємо витратити на:

-          Рекламну кампанію фестивалю: створення, друк, розміщення афіш, флаерів та баннеру, розміщення реклами свята на місцевих телеканалах тощо.

-          Оплату виступів та участі у святі творчих колективів.

-          Забезпечення транспорту для перевезення творчих колективів.

-          Закупівлю та підготовку призів для гостей свята за участь у іграх та конкурсах.

 

Ми сподіваємось на Вашу підтримку та бажання долучитись до створення фестивалю.

Підтримай «Музей: етно fest» та стань часткою масштабної етнографічної події в Дніпрі!

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарyнки 6
 • Внесок від 50 грн

  Запрошення на безкоштовне відвідування комплексу Дніпропетровського національного історичного музею, до якого входять: історичний музей, музей АТО, будинок-музей Д. Яворницького та ін.

  5 доброчинців

  25 залишилось

 • Внесок від 100 грн

  Ємність для солі, аутентична козацькому возу 17 ст., яким козаки возили сіль з Криму. Авторська робота, виконана керівником єдиної в Україні музейної студії "Жива глина"

  1 доброчинець

  14 залишилось

 • Внесок від 150 грн

  Каталог-путівник по Меморіальному будинку-музею Д.І. Яворницького "Курінь Козацького Батька"

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Сувенірна продукція відомих народних майстрів Дніпровського краю

  0 доброчинців

  10 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Глиняна копія половецького ідола в мініатюрі, виконана студією відомого дніпровського майстра Сергія Горбаня

  2 доброчинці

  3 залишилось

 • Внесок від 500 грн

  Каталог з ілюстраціями "Козацькі старожитності в колекції Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького"

  0 доброчинців

  5 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

17 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Нова Україна

  це частина проекту щодо відродження промисловості, із застосуванням системи колективного управління.

  Олександр
  Громов
  • 0
  • 31
   днів
  • 0
   грн
 • Грошова компенсація для постраждалих українців

  Збір коштів на проведення експертиз, юридичні та нотаріальні витрати для отримання грошової компенсації від ЄСПЛ через порушення прав людини.

  WE
  ARE
  • 7
  • 182
   днів
  • 0
   грн