«NA4JOPM8»: видання першої фотокниги Ігоря Чекачкова

 «NA4JOPM8»: видання першої фотокниги Ігоря Чекачкова

100%

50 доброчинців

91 650зібрано (з 90 000 грн)

0 год. залишилось

Збір коштів завершено

Український художник Ігор Чекачков, спільно з незалежним видавництвом ist publishing, видають лімітовану першу фотокнигу автора "NA4JOPM8"

Блог

Відомості про здійснення проєкту

«NA4JOPM8» — назва фотографічної серії, яка з’явилась після того, як однойменний жорсткий диск Чекачкова з його десятирічним архівом у 250 000 фотографій, було випадково знищено, а потім відновлено. Втім лише частково. Фотографії в один день стали битими файлами, пройшовши випробування обставинами, згодом вони пережили довготривалу художню рефлексію, щоби нарешті скластись в окремий проект.

Фотокнига Ігоря Чекачкова порушує соціальні та політичні питання українського суспільства через особисті історії, звертаючись через них до таких загальнолюдських переживань, як втрата та пристрасть, близькість та самотність.

Про серію

«Чудова новина! Вдалося відновити 98% інформації», — з цих слів співробітника сервісного центру могла б починатися історія «NA4JOPM8» Ігоря Чекачкова. Але насправді відновити файли вдалося тільки з помітними пошкодженнями: зображення наклалися одне на одне, «руйнуючись» насиченими кольоровими смугами.

Назва проекту — це серійний номер жорсткого диску з обсягом пам'яті 3Тб та з фотографіями, які зберігались та накопичувались протягом десяти років, починаючи з 2007. Знищення архіву пережити автору вдалося у кілька етапів (спочатку Чекачков відклав диск подалі, потім переглянув всі пошкоджені файли і, нарешті, — відбирав з них матеріал). Так відновлений архів трансформувався в серію — фотокнигу і виставку.


Випадковість комп’ютерних алгоритмів дозволила фотографу реалізувати мету, яку він ставив перед собою кілька років поспіль — об'єднати в одній серії два полюси своєї практики — зображення приватного та публічного життя.

Письменник Олександр Михед про серію Чекачкова пише так: «Це історія про геніальну помилку, збій системи, що веде до творення нової системи. У світі, схибленому на перфекціонізмі й тотальному контролі кожної деталі, трапляється помилка, помилка неймовірної краси». Дійсно, у сучасному світі, спрямованому на успіх та перемоги, значення помилки недооцінюють. А що як саме помилка, збій у системі уможливлює створення нової форми життя чи, принаймні, нового погляду на нього?

Про книжку


Кадри, що увійшли до серії фотографій Чекачкова, залишаються унікальною фіксацією поворотних політичних моментів у Харкові й історичних подій в України. Саме тому ми у видавництві ist publishing вважаємо важливим продовжити його життя в новому, книжковому форматі. Адже фотокнига як така є своєрідною портативною виставкою, і, завдяки своїй мобільності, дозволить нам представити проект у нових країнах і культурних контекстах. Фотокнига знаходиться там, де ми хочемо, щоби вона була — і це властивість, завдяки якій їх колекціонування з кожним роком лише набирає обертів, а процес видання та друку стає окремим мистецтвом.

Над дизайном книжки ми працювали з польською графічною дизайнеркою Анною Налєнскою-Мілах — арт-директоркою та дизайнеркою художнього об’єднання Sputnik Photos. Книги, які вона розробляє, були нагороджені та відзначені таких конкурсах як: Paris Photo / Aperture Foundation Photobook Award (2012 та 2013), Month of Photography in Bratislava (2012), 69 та 71 POYi The Best Photography Book Award, The New York Photofestival (2011) , Photo Book Now (2009 та 2011), Міжнародна премія Art Books Wanted (2013) та у конкурсі «Публікація року» під час Фотофестивалю у Лодзі (2013).

Про автора


Ігор Чекачков — фотограф, педагог, що живе і працює в Харкові. Свою кар'єру починав як фотожурналіст: його роботи були опубліковані в Forbes, National Geographic, The Guardian, Le Monde, Wirtschafts Wochesince, Forbes, Bird In Flight і ін. У своїй художній практиці Чекачков досліджує межі між публічним та інтимним просторами, а також різні комп’ютерні алгоритми та їх вплив на фотографію. Його роботи були представлені на численних виставках і фестивалях, серед яких: La Quitreme Image (Париж), Galerie Claude Samuel (Париж), Ukrainian Museum (Нью-Йорк, Ukrainian Cultural Centre (Лос Анджелес), EEP Berlin, Фестиваль Odessa // Batumi, Hybrid Festival (Мадрид) і ін.

З 2017 року викладає фотографію у Харківській Школі Архітектури (ХША) і тоді ж заснував власну незалежну школу фотографії Chekachkov Photo Academy, яка має на меті створення і розширення мистецької спільноти України. Є членом Української Фотографічної Альтернативи (УФА). Вибрані публікації: Opera magazine (Німеччина), 5.6 magazine (Україна), P3 (Португалія),VASA Project, Bird In Flight.


Про видавництво 


 ist publishing (іст паблішин) — незалежне мале видавництво, що спеціалізується на книжках про сучасну культуру та мистецтво. Фокус видавництва спрямовано на публікацію досліджень українського мистецтва з їх подальшим перекладом іноземними мовами. Іншою складовою діяльності видавництва є переклад фундаментальних текстів про теорію та історію мистецтва, філософію мистецтва, соціологію культури від провідних іноземних дослідників українською. Окремим інтересом редакторського колективу є видання артбуків. 


Статті бюджету

Зібрані кошти будуть спрямовані на друк книжки накладом 500 примірників, дизайн, верстку, літературну редакцію та корекцію текстів, а також на проведення низки презентацій в культурних інституціях у різних містах України. 

Якщо ми зберемо 90 тисяч гривень на Спільнокошті, фонд Відродження подвоїть зібрані кошти, щоб видання цієї книжки стало можливим. Ця сума тільки частина всього бюджету, тож, якщо ми зберемо більше 100%, це дозволить нам збільшити наклад і покрити усі необхідні витрати на продакшн.

Видання книги планується у вересні 2021 року. 

У якості винагороди в списку ви зможете знайти унікальні подарунки: лімітовані авторські принти, які будуть доступні тільки під час проведення краудфандингової кампанії. 


 Дякуємо за вашу підтримку!

Партнери проєкту

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

 • Внесок від 150 грн

  Постер (А3) з роботою Ігоря Чекачкова

  6 доброчинців

  94 залишилось

 • Внесок від 350 грн

  Постер (А2) з роботою Ігоря Чекачкова

  3 доброчинці

  97 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Персональна консультація (портфоліо-рев’ю) із Ігорем Чекачковим або з видавництвом ist publishing

  0 доброчинців

  5 залишилось

 • Внесок від 1650 грн

  книга NA4JOPM8 із підписом автора

  19 доброчинців

  81 залишилось

 • Внесок від 2900 грн

  лімітоване видання NA4JOPM8: книга + принт із підписом автора

  9 доброчинців

  11 залишилось

 • Внесок від 4000 грн

  Сертифікат на суму 4500 грн. на навчання у Chekachkov Photo Academy (онлайн заняття із тьютором)

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 6500 грн

  принт з серії NA4JOPM8 (на вибір). 20 x 30 см із сертифікатом і підписом автора, тиражність 8

  0 доброчинців

  8 залишилось

 • Внесок від 9800 грн

  принт з серії Daily lives. 20 x 30 см із сертифікатом і підписом автора, тиражність 8

  1 доброчинець

  3 залишилось

 • Внесок від 19500 грн

  принт з серії NA4JOPM8 (на вибір). 60 x 40 см із сертифікатом і підписом автора, тиражність 8

  0 доброчинців

  4 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Команда

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Ділитись з друзями

Цікаво також

12 проєктів зараз чекають на твою підтримку

Будь ласка, авторизуйтесь!

Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

Реєстрація

Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

Або швидко зареєструйтеся

Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

Відновлення паролю

Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

Новий пароль

Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

Відновлення паролю

Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

Постав питання команді проєкту