130 %
 • 58 500зібрано (з 45 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено
Проект перейшов на гнучке фінансування 23 січня 2021 р. 11:13

Головне

“Супер! Герой!” – настільна гра від ЛітМузею, яка знайомить з універсальними складовими компонентами образу та історії героя.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 7

Історія

Як часто ви замислювались над тим, чому саме той чи інший герой є Героєм? А над тим, які риси роблять героя Героєм? І чи можете ви навспак довести Героя до стану звичайної людини?


Ми переконані – від того, яких культурних героїв виберуть за взірці сучасні українські діти та підлітки, залежатиме майбутнє країни. І вважаємо, що вкрай важливо привертати увагу дітей та молоді до героїчного, героїки, героїзації. Втім не менш актуально навчатися критично оцінювати героїв, яких наполегливо нам пропонують.

Спочатку ми створили виставку “Супер! Герой!” А згодом вона надихнула “перенести” її ключові ідеї у формат настільної гри. За вашої підтримки цього проєкту коло критично мислячих людей може значно розширитися.

Чому саме настільна гра? Це зручний спосіб невимушено й ненав'язливо транслювати інформацію та розвивати навички. Окрім того, настільні ігри – сучасний молодіжний тренд, який дозволяє відірватися від комп'ютера і проводити час за живим спілкуванням.

Яким є наш досвід? ЛітМузей уже має власну ігротеку для дітей та дорослих, а видання за підтримки УКФ настільної гри “Будинок Слово” довело, що наші ігри можуть мати успіх серед широкого кола людей. У “Слово” вже грають поза межами музею й Харкова.


Чому наші ігри не повинні загубитися серед решти? Існує величезна кількість настільних ігор, проте багато з них, навіть попри чудово розроблені правила, є “порожніми” за наповненням, а то й несуть агресію. Ті ж, що покликані бути освітніми й розвивальними, часто поступаються рівнем розробки самого механізму гри та сприймаються як нудні або складні. Ми прагнемо знайти баланс між грою захопливою та грою освітньою.

Чим ця гра має бути цікавою? У грі “Супер! Герой!” ви не маєте зосереджуватися на власній поінформованості про героя чи відповідати на питання. Бо ВИ і є цим героєм. Ви будуєте власну стратегію та способи взаємодії з іншими гравцями, нарощуєте сили, змагається з ворогами, рятуєте світ від катастроф, звершуєте подвиги, набираючи переможні бали.


Чим ця гра може бути корисною? Вона знайомить із типовими ситуаціями творів про героїв і демонструє, що цей образ складається з певних універсальних компонентів; спонукає замислитися над тим, чи не були герої створені з ідеологічною метою задля маніпулювання вами, – розвиваючи в такий спосіб критичне мислення.

Що вже зроблено?  Перед тим, як звернутися до вас за підтримкою, ми ґрунтовно попрацювали. Упродовж року тестували гру, прописували правила та розробили дизайн. 

І от “Супер! Герой!”, що пройшла всі етапи від ідеї, пробних варіантів на “зворотках” до симпатичних ламінованих карток, з’явилася в музеї в єдиному екземплярі.

Для чого нам потрібна підтримка? По-перше, для нас важливий сторонній погляд та ваші відгуки задля оптимізації правил і розробки рівнів складності. По-друге, у нас банально не вистачає коштів на друк та видання гри. І, по-третє, ви, долучившись до цієї роботи, отримаєте свою суперсилу – поширювати критичне мислення, таке необхідне в наших реаліях. 

Наша команда

Марина Куценко. Суперсила – вигадувати літературні ігри.


Нікіта Тітов. Суперсила – малювати неймовірні образи.


Лідія Калашникова. Суперсила – робити проєкти видимими.


Вікторія Рожкова. Суперсила – чаклувати з цифрами.


Марко Терен. Суперсила – цікаво й переконливо розповідати про проєкт. 


На що нам потрібні кошти?

Для кожного комплекту необхідно виготовити гральні картки, планшетки для розміщення карток на чотирьох гравців, два кубики, правила гри, упаковку.

Частина коштів буде використана на інформування про гру, її презентацію і розповсюдження.

За умови успішного збору коштів наш проєкт також підримає УКФ.

Партнер проекту

 • Український культурний фонд

  Програма “Діти культури” поєднує краудфандингову платформу “Спільнокошт” ГО Гараж Генг та експертизу УКФ, щоб разом з культурними діячами, митцями та креативними підприємцями створити культурні можливості для дітей. https://ucf.in.ua

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 6
 • Внесок від 50 грн

  Участь у літмузейній ігротеці.

  6 доброчинців

 • Внесок від 150 грн

  Наліпка й поштівка від ЛітМузею.

  6 доброчинців

 • Внесок від 300 грн

  Подарунковий сертифікат на проведення інтерактивної програми ЛітМузею (на вибір) упродовж 2021 року.

  3 доброчинці

 • Внесок від 500 грн

  Футболка від ЛітМузею.

  6 доброчинців

 • Внесок від 1000 грн

  Посвідчення “Друг ЛітМузею” з правом безкоштовно відвідувати музейні заходи на 2021 рік.

  1 доброчинець

 • Внесок від 2000 грн

  Ексклюзивний скетчбук із графікою до гри “Супер! Герой” (папір для різних технік на вибір).

  0 доброчинців

  30 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

35 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Смачна Кіровоградщина

  "Смачна Кіровоградщина" - це видання збірки кулінарних рецептів, зібраних під час етнографічних експедицій проєкту "Баба Єлька"

  Inna
  Tilnova
  • 143
  • 40
   днів
  • 0
   грн
 • Garage Gang: співтворення в кубі

  Стратегія команди для зростання і розвитку через залучення бізнесу на платформі Велика Ідея, де внесок різних гравців додає до цілого.

  Iryna
  Solovey
  • 40
  • 180
   днів
  • 0
   грн