132 %
 • 29 241зібрано (з 22 120 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

Ми – проєкт (не)зримо і ми про те, що очима не зримо. Соціальний проєкт листівок-пазлів, головна мета якого допомогти дітям з порушеннями зору навчатися біології та хімії у школах.

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Історія

Про нас

Ми маленький соціальний проєкт (не)зримо, але маємо велику амбітну ціль стати агентами змін в питаннях біологічної освіти для дітей з порушеннями зору. Наша команда складається переважно з дівчат-біологинь — Насті засновниці та фандрайзерки, Діани ідейної натхненниці, Насті контент-менеджерки, Лесі диво-ілюстраторки (@art.point.prokopenko) та Олексія спеціалиста з 3D друку. Ще дякуємо всім, хто на різних етапах проєкту був з нами <з.


Ідея з’явилася на стику: хотілося робити щось гарне, по-науковому та з хорошою ціллю. В основу нашого проєкту покладено виготовлення та реалізація тактильних листівок-пазлів із зображенням рослин і тварин Червоної книги України ради привернення уваги до того, як діти з порушенням зору вивчають біологію та хімію. А робимо ми ці листівки власноруч, ще й вигаданим способом!


Ролики, завдяки яким можна робити об'ємні малюнки

У листопаді 2020 року наш проєкт отримав підтримку від Будуємо Україну Разом і на цьому ми не зупиняємося. На отримані гроші від продажу листівок ми придбаємо навчальні матеріали для вивчення біології і хімії в школи, де навчаються діти з порушеннями зору. Зараз ми збираємо кошти для того, щоб придбати освітні матеріали саме для спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №5 ім. Я.П.Батюка. Кабінет біології в цій школі потребує моделі скелету людини для вивчення анатомії, моделі ДНК, хламідомонади та рослинної клітини.

Чому ж ми обрали саме природничі науки — біологію та хімію?

Знайомство з навколишнім світом надзвичайно важливе для всіх. Адже навколишній світ може здаватися ворожим та небезпечним і, водночас, загадковим та привабливим, особливо для дітей. На жаль, не всі діти мають змогу пізнавати науки за допомогою зорового апарату. А спеціалізоване обладнання для вивчення цих наук може стати тим містком між дитиною і світом. До того ж, буквально вся наша команда — дівчата-біологині :)

Тож які спеціалізовані навчальні матеріали бувають?

Ми хочемо заохочити кошти на краудфандинговій кампанії задля придбання 3D-принтеру з наступних двох причин.

 • По-перше, це насправді можливість для масштабування та колаборацій з іншими проєктами, ми вже отримали запит від туристичного гуртка у Запоріжжі, котрий хоче проводити екскурсії для дітей з порушенням зору і дарувати їм листівки з архітектурною спадщиною.
 • По-друге, ми зможемо друкувати самостійно біохімічні та хімічні моделі в школи і це справді круто.

Насправді цих моделей існує велике різманіття: об’ємні моделі різних типів клітин, тканин та органів тваринних і рослинних; моделі скелету людини і тварин, муляжі цілих організмів, тактильні періодичні таблиці, просторові моделі молекул (ДНК, білки) тощо.

                                                

Скелет людини

                                                

Молекули хімічних сполук

 

Рослинна клітина

Вже за перший місяць від старту проєкту ми відправили більше 100 листівок по Україні, а зараз запустили серію листівок Карпатський регіон, які вже встигли відправитися до Бельгії і Австрії. Надалі в нас багато справ: ми хочемо проводити разом з дітьми екскурсії на природі, залучати їх в популяризацію науки та робити більше інтерв'ю з людьми, хто так чи інакше пов’язан з дітьми з порушенням зору.

До речі, про колаборації

Ми відкриті до співпраці та товаришування. Серію листівок Карпатський регіон, що привертає увагу до зникаючих видів занесених у Червону книгу України, ми зробили завдяки співпраці з Фондом захисту біорізноманіття України. І хочемо сприяти поширюванню ідей захисту біорізноманіття в Україні.


Трошки про амбіції

В нас є маленькі і великі амбіції, як у кожного соціального проєкту!

Нашого цвіту — по всьому світу.

У майбутньому ми мріємо вийти на українські діаспори у світі, щоб поширювати листівки і культуру посткросингу, а разом з цим інформацію про те, як навчаються діти з порушенням зору і звісно про біорізноманіття України, тим самим підтримуючі місцеві природоохоронні проєкти. Ми не крапля в морі.


Хочемо співпрацювати з проєктами, що тотожні нам ціннісно і друкувати науково-популярні книжки українських вчених шрифтом Брайля. І віримо, що так і буде. Якщо у вас є ідеї, пишіть нам на пошту ne_zrumo2020@gmail.com. Ми хочемо розповідати про проєкти та стартапи, спрямовані на поліпшення життя людей з порушенням зору.

Ще звісно не зупинимося на Карпатському регіоні. Листівки з тваринами та рослинами Центральної України, Східом та Кримом обов’язково будуть. А ще листівки це крута можливість знайти друга чи подругу по листуванню!

Ще декілька слів

Нашу ідею підтримав Міжнародний фонд “Відродження”, тому ми маємо змогу залучити ще до 30 000 грн. З любов’ю!

Статті бюджету:

 • 3D принтер Flyingbear Ghost 5 15 000₴
 • Додаткові змінні деталі та матеріали для 3D принтеру 925₴
 • Пластик PLA Plexiwire 3 катушки 1 500₴
 • FLEX пластик 1 катушка 480
 • Додаткові витрати (відправка подарунків, оплата за використання платформи 10%) 3 990,5₴

=21 895,5₴

Партнер проекту

 • Kotex

  Ми можемо! - це спільнокошт партнерство Kotex в Україні та платформи Велика Ідея в 2020 – 2021 роках, сфокусоване на процвітанні явища жіночої взаємодії. "Ми можемо!" створює можливості для розвитку жінок, що почали роботу з інноваційними проектами в сферах волонтерства, бізнесу, культури, науки і медіа, та пропонує суспільству підтримати новаторок через інструменти синергії талантів, залучення ресурсів та спрямування енергії самоорганізації на їх втілення.

Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 7
 • Внесок від 60 грн

  Ви можете обрати 2 листівочки на вибір з 6 представлених серії Карпатський регіон і вони полетять до вас у конвертах з переробленого папіру від проєкту Зелений птах.

  13 доброчинців

  187 залишилось

 • Внесок від 200 грн

  Ми відправимо вам всі 6 листівок з зображеннями Карпатського регіону, разом з конвертами, щоб ви могли одразу надіслати їх своїм друзям.

  8 доброчинців

  192 залишилось

 • Внесок від 250 грн

  Онлайн-лекція від Фонду біорізноманіття України, а саме директорки Катерини Стрипко з теми «Як біорізноманіття допоможе вижити у сучасному місті?». Детальніше про лекцію напишемо в блозі.

  2 доброчинці

  48 залишилось

 • Внесок від 300 грн

  Лекція від співзасновниці волонтерскої організації СВОІ дефектологині Альони Маслак «Про особливості навчання дітей з порушеннями зору». Детальніше про лекцію напишемо в блозі.

  0 доброчинців

  50 залишилось

 • Внесок від 400 грн

  Lingart поєднав у собі переваги електронних, аудіо- та інтерактивних книжок з озвучкою від професійних дикторів. У підтримку проєкту пропонуємо 10 доброчинцям аудіокнижку на вибір.

  1 доброчинець

  9 залишилось

 • Внесок від 1000 грн

  Фонд Родини Нечитайло подарує книжку «Гармидер у школі», надруковану шрифтом Брайля. Читайте в блозі, які книги ще додаватимуться.

  0 доброчинців

  1 залишилось

 • Внесок від 1500 грн

  Екскурсія до скелястого велетня Підкамінь з ночівлею та теплим прийомом від місцевої координаторки Надії Маціброди. Ви тільки подивіться на їх Інстаграм https://www.instagram.com/pidkaminvillage/ <з

  0 доброчинців

  1 залишилось

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

48 проектів зараз чекають твоєї підтримки

 • Сколівська гірськолижна школа - шлях до вершин!

  Підтримка та популяризація гірськолижного спорту на Сколівщині (Львівська обл.), що передбачає придбання необхідного інвентарю для спортсменів та забезпечення повноцінними можливостями для тренувань

  Volodymyr
  Kebalo
  • 58
  • 60
   днів
  • 0
   грн
 • Еко Майбутнє

  Проект «ECO Майбутнє»- це програма презентування крафтового підприємництва. Проведення еко-фестивалів містами України (Мелітополь, Буча та ін.) для популіризації еко культури та еко свідомості.

  Наталья
  Рудич
  • 1
  • 100
   днів
  • 0
   грн