18 %
 • 7 210зібрано (з 40 000 грн)

Головне

Для створення системи громадського моніторингу повітря в Нікополі, Марганці та Покрові ми вже встановили 5 стаціонарних станцій. Давайте разом потурбуємось про чисте повітря для свого міста!

Історія

 Дніпропетровська область - лідер в рейтингу забрудненості навколишнього середовища.

Територія Нікопольського регіону техногенно перевантажена, входить в 30-ти кілометрову зону спостереження однієї з найбільших в світі Запорізькій АЕС і знаходиться в сусідстві з найбільшою в Європі Запорізької ТЕС, розташованих біля Енергодара, на протилежному березі Каховського водосховища.

     На території регіону функціонують потужні підприємства металургійної, гірничодобувної промисловості та енергетичного комплексу, що зумовлює значне техногенне навантаження на навколишнє середовище і його забруднення.

Так в місті Нікополі працює найбільший в світі завод феросплавів і ряд трубних підприємств, розташованих на майданчику колишнього Нікопольського Південнотрубного заводу.

У містах Марганці та Покрові працюють найбільші в світі підприємства (Марганецкій і Покровський ГЗК) з випуску марганцевого концентрату і агломерату для феросплавних і металургійних заводів.

У спадщину від радянських часів місту дісталися два великих металургійних заводу - Нікопольський завод феросплавів (НЗФ) і Південнотрубний завод. НЗФ як і раніше працює, а гігантський трубний завод розпався на десяток заводів меншою потужністю. Крім цього, додаткові викиди в регіоні здійснює установка для спалювання пташиного посліду птахокомплексу «Дніпровський», яка працює на околиці Нікополя. Все це виробництво безпосередньо впливає на якість повітря і здоров'я жителів Нікополя.

Жителі довколишніх мікрорайонів скаржаться на дуже високе забруднення повітря. За їхніми словами, періодично, особливо вночі, повітря стає надзвичайно важким для дихання. Жителі вважають, що керівництво заводів навмисне відключає очисні споруди в нічний час. Погана екологічна ситуація стає причиною захворювань жителів нашого Нікопольського району, а також підвищеної смертності від раку легенів і інших органів.


Перші кроки для того щоб відкривати еколгічні дані були зроблені Дніпропетровською облрадою ще один-два років  тому - комунальним закладом "Центр екологічного моніторингу ДОР" в рамках областної Програми моніторингу були встановлені в Нікополі та в Покрові перші дві станції автоматичного вимірювання забруднення повітря по 8 показниках. У Марганці такі прилади не були встановлені.

Але відділи екології підприємств-забруднювачів, так само як і раніше, тільки в ручному режимі періодично роблять заміри стану повітря.

Таблиця. Показники забруднення повітря у Нікополі (за даними Головного управління статистики Дніпропетровської області за 2019 р.) 

Показники

Розрахункові дані

Норма зелених насаджень на 1 мешканця Нікополя

(з урахуванням техногенного навантаження)

100-150 м2

 зелених насаджень

Загальна кількість викидів в атмосферу на 1 мешканця Нікополя (за даними за 2019р. з розрахунку 110 тис.чол.)

14 тон 492 кг

Кількість викидів на рік на один км площі міста Нікополя (за даними за 2019р. розрахункова площа Нікополя - 59 кв.км.)

27 тон 019 кг


В цьому році Нікополь приєднався до програми малих грантів міжнародного проекту «Чисте повітря для України», неурядової організації ARNIKA. І за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках TRANSITION Promotion Program ми вже встановили 5 приладів громадського моніторингу (три у Нікополі і по одному у Покрові та Марганці) для вимірювання концентрацій забруднюючих речовин в повітрі, щоб постійно контролювати стан повітря по 5 параметрам. Дані відображаються на сайті - https://eco-city.org.ua


При фіксуванні постійного перевищення допустимої норми показників забруднення повітря, ми будемо мати змогу звернутися та викликати обласну лабораторію для підтвердження цих даних, що в свою чергу служитиме підставою для штрафування підприємств-забруднювачів та вимогою встановити або поліпшити очисні споруди.

Також в рамках нашого проекту вже відбулися два великих вебінара по темам: 

o   «Еко-Хакатон ідей для Стратегії міста Нікополь»

o   «ЕКО відповідальний бізнес - можливості, перепони, історії успіху»

І за нашою ініциативою було розроблено та презентовано онлайн-каталог «ЕКО свідомий та СОЦ відповідальний бізнес»

В ході проекту ми ще плануємо:

 - придбати додаткові станцій моніторингу повітря, (в тому числі з датчиками вимірювання радіаційного фону) і мобільну станцію громадського моніторингу повітря - Sapphire-32;

- провести фінальний захід проекту у форматі урбан-фестивалю «Майстерня міста Нікополь 2020 - ЕКО виставка» - на який запросити та залучити до обговорень як представників громадських організацій, так і представників відділів екології міської влади і підприємств нашого Нікопольського району.

Але для цього нам потрібні додаткові кошти, зокрема, для закупівлі наступного обладнання:

- стаціонарна станція громадського моніторингу повітря, в тому числі з датчиками вимірювання радіаційного фону Oxygen (вартісьтю приблизно 6-7 тис.грн)

 - мобільна станція громадського моніторингу повітря Sapphire-32 - (20 - 21 тис.грн).

А також потрібно:

- оплата технічного обслуговування станцій від проекту EcoSity - 5 000;
- фінансування для проведення After Party для волонтерів "Майстерні міста 2020 - ЕКО виставка" - 2500 грн

та подарунків для благодійників - 1500 грн.

Якщо ми зберемо більшу суму, то ми або закупимо додаткові станції, або закупимо садженці та висадимо зелені насадження у скверах міста.


Наш проект Nikopol CLEAN Air Monitor та ініціативна група група "Нікополь - Зелене Місто" були створені після проведення у Нікополі у минулому році першого урбан-фестивалю "Майстерня міста Нікополь"  


Подарунки

Підтримайте проект та оберіть подарунок

Подарунків 11
 • Внесок від 25 грн

  Листівка-подяка за підтримку проекту

  2 доброчинці

 • Внесок від 25 грн

  Наліпка "Чисте повітря для України"

  1 доброчинець

 • Внесок від 50 грн

  Квитки на "кіно під відкритим небом" в Лаунж-зоні "CORONA" в рамках урбан-фестивалю "Майстерня міста Нікополь 2020 - ЕКО виставка"

  1 доброчинець

 • Внесок від 70 грн

  Участь у занятті англійського розмовного клуба "Tech House"

  0 доброчинців

 • Внесок від 100 грн

  Відро для поливу дерев з лого "Я за Зелене Місто"

  1 доброчинець

 • Внесок від 100 грн

  Перевірка стану повітря мобільною станцією громадського моніторингу Sapphire-32

  1 доброчинець

 • Внесок від 150 грн

  Квітки на вечір-шоу від "NK CITY STAND UP" в Лаунж-зоні "CORONA" в рамках урбан-фестивалю "Майстерня міста Нікополь 2020 - ЕКО виставка"

  1 доброчинець

 • Внесок від 200 грн

  Участь у Майстер-класі Дарї Постнікової з розпису ЕКО сумок - сумка у подарунок

  0 доброчинців

  20 залишилось

 • Внесок від 600 грн

  Фотосесія на локації ботанічного саду Eco Vista

  0 доброчинців

 • Внесок від 1200 грн

  Футболка з логотипом фестивалю "Майстерня міста Нікополь 2020 - ЕКО виставка"

  0 доброчинців

  2 залишилось

 • Внесок від 6000 грн

  Нанесення Вашого логотипу на панелі станції Oxygen

  0 доброчинців

Спільнокошт

Внески доброчинців у втілення проекту

Loading...

Команда

Блоги

Відомості про здійснення проекту

comments powered by Disqus

ЦІКАВО ТАКОЖ

32 проекти зараз чекають твоєї підтримки

 • Скарби людської доброти

  Творчі, невтомні, завзяті жіночки поважного віку із Комишувахи Попаснянського району, мріють про Клуб активного довголіття (КлАД). І ми разом силою доброти здатні перетворити мрію на реальність.

  ТЧХУ
  ТЧХУ
  • 58
  • 90
   днів
  • 0
   грн
 • капітальний ремонт сільського будинку культури

  капітальний ремонт будівлі Центру культури

  Юлия
  Долгополова
  • 3
  • 100
   днів
  • 0
   грн