138 %
 • 138 750зібрано (з 100 000 грн)
 • Завершено
Збір коштів завершено

Головне

NooScene – це відкритий для всіх креативний простір просто неба: лекторій у будні і концертна сцена щовихідних

Блоги

Відомості про здійснення проекту

Блогів 10

Історія

Привіт, Друже!..

Ми – команда NooScene. Захоплюємось інженерною творчістю, мріємо про космос, сприяємо реалізації ідей, появі технологічних фестів, оновлюємо Дніпровський планетарій (Planetarium Noosphere) та заохочуємо дитячі фантазії. А ще мріємо створити відкритий для всіх креативний простір – особливе середовище з доброзичливою творчою атмосферою для самовираження науковців, музикантів, театралів… Просто неба.

Чому це важливо

В умовах 2020 року ми всі зрозуміли цінність людського спілкування. Живий діалог надзвичайно важливий для людей науки та мистецтва, адже тільки так народжуються нові ідеї та проєкти, несподівані культурні колаборації. Фізичне дистанціювання настільки ж важливе для безпеки, наскільки згубне для спілкування. Ми всі зараз у пошуках принципово нового формату освітньо-культурних заходів. І, здається, ми його знайшли…

Новий погляд

У Дніпрі є чудове студентське містечко на території Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Рік тому за ініціативи громадської організації «Асоціація Ноосфера» було проведено благоустрій частини його паркової зони:


На доріжках розмістили наліпки доповненої реальності, а за ескізами дитячих малюнків створили годівнички для птахів.

Так у дніпрян з'явилося ще одне комфортне місце для дозвілля й відпочинку – Gagarin Park, територія якого відкрита для всіх бажаючих.

У Gagarin Park є майданчик, який може стати особливим простором для самовираження науковців, музикантів, театралів… І проведений благоустрій забезпечив інклюзивне та безпечне середовище для такої творчої атмосфери.

NooScene. Креативний простір просто неба

Тільки уяви собі, любий Друже, що в самому центрі Дніпра, в оточенні паркового затишку просто неба на тебе чекає абсолютно новий креативний простір. У будні науковці читають тут лекції, а щовихідних – митці запалюють серця глядачів. Вистави, музичні виступи, виставки художніх робіт чи промови – все це у безпечній доброзичливій атмосфері та безкоштовно для всіх.

Це можна назвати відкритим лекторієм, літнім театром або «мікрофоном» просто неба. Це – NooScene (від грец. νόος – «розум» і грец. σκηνή – букв. «намет, шатро»), де є можливість бути разом – на цікавій лекції чи довгоочікуваному концерті.


Ідея NooScene виникла, коли ми почали шукати нове рішення для проведення освітньо-культурних заходів офлайн. І ми розуміємо, що такий формат спілкування в сучасних умовах – це не просто тимчасове рішення. Це стійка платформа синергії освіти, мистецтва та природи. Ми щиро віримо, що NooScene дозволить реалізувати принципово новий спосіб освітньо-культурного перформансу.

Як це працює

Кожен, хто забажає виступити на NooScene, матиме змогу це зробити, попередньо зарезервувавши сцену онлайн*. Онлайн-заявка із зазначенням бажаної дати та часу виступу прийматиметься не пізніше, ніж за два тижні до попередньо запланованого заходу. Замовник отримає відповідь з рекомендаціями щодо можливостей та технічних вимог під час виступу. Анонс всіх узгоджених заходів буде доступний на сайті та у соціальних мережах Gagarin Park.

* За умови попереднього узгодження контенту заходу з організатором проєкту на предмет відсутності у виступі політичної пропаганди, реклами, закликів до насильства, елементів розпалювання ворожнечі, елементів псевдо-наукової інформації, популяризації шкідливих звичок тощо.

Що треба зробити

       Для запуску проєкту NooScene необхідне мінімальне оснащення простору, пілотне тестування майданчика та інформаційний супровід.

       1. Оснащення NooScene

       Ми плануємо придбати вандало-стійкі паркові стільці та розмістити їх на майданчику NooScene. Стільці будуть постійно знаходитись на майданчику та слугуватимуть комфортним місцем відпочинку для відвідувачів парку не лише під час заходів на NooScene. Кожен стілець матиме напис «Дарунок від... (ім'я доброчинця)», аби  підкреслити, що NooScene – це спільний проєкт. Ми сподіваємось, що один з них буде твоїм дарунком, Друже!..

       Ми також організуємо можливість використання екрану та проєктору під час заходів, що дозволить спікерам та виконавцям NooScene проводити освітньо-культурні заходи на майданчику з відео- та звуковим супроводом.

       2. Пілотне тестування майданчика

       У травні 2021 року NooScene почне працювати у тестовому режимі: відбудуться перші лекції та культурні заходи. Ми вже маємо спікерів та молодих артистів, які з нетерпінням чекають на зустріч з тобою, Друже, на NooScene. Також у травні ми плануємо представити широкій публіці правила виступів на NooScene, та запропонувати всім бажаючим систему безкоштовного резервування сцени (дати та часу) онлайн.
       
       3. Інформаційний супровід
       
       Запускаючи майданчик, ми проведемо його інформаційну кампанію та розповсюдимо афішу тестового і наступних тижнів роботи NooScene у мережі Інтернет, освітніх та культурних закладах Дніпра. Ми будемо розповідати тобі, всім освітянам і митцям про заходи NooScene та про наші СПІЛЬНІ успіхи в процесі запуску майданчика. Ми вже активно поширюємо інформацію про наш проєкт за допомогою ЗМІ, соціальних мереж, серед друзів та знайомих. І саме так ми знайшли і тебе, Друже!

       Все це дозволить сформувати спільноту NooScene.

       Чому саме Спільнокоштом?

       Хоч паркова зона ботанічного саду, де розташована NooScene, знаходиться у самому центрі Дніпра, юридично ця територія належить до Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, але не міста. Місцева влада не має права займатись благоустроєм цієї території, а фінансування на його утримання наразі не надходить.

       Але саме це й дозволить створити NooScene унікальним, дійсно незалежним майданчиком, де пануватимуть дух просвітництва, самовираження та єднання митців з аудиторією. В цьому є виклик для кожного, хто дотичний до культури, науки, освіти та мистецтва. Адже оснащення майданчика NooScene можливе тільки за рахунок університету або небайдужих доброчинців.

       Але без підтримки спільноти вільнодумців, творців змін, носіїв культури та знань креативного простору не відбудеться. NooScene не відбудеться без тебе, Друже!

       Ми закликаємо тебе долучитись до проєкту та запрошуємо стати не лише меценатом NooScene, а стати її частиною – носієм ідеї NooScene!

       І все це з травня до вересня – у теплий сезонний час.

       Наш настрій у цьому листі до тебе вийшов трохи зимним, Друже. Але ця чудова пора надихнула нас до пошуку нових ідей задля того, щоб навесні ми зустріли тебе на нашій NooScene і були разом аж до вересня, проводячи разом теплі літні вечори.

       Твоя участь створить можливості для розкриття талантів!


       Бюджет

       У разі успішної кампанії на Спільнокошті, фонд «Відродження» подвоїть зібрані кошти на запуск NooScene.

       Кошти, зібрані за допомогою платформи Спільнокошт, а також залучені від фонду «Відродження», підуть на:

       1. Придбання паркових вандало-стійких стільців для глядачів та встановлення на них табличок з дарчими написами.
       2. Придбання технічних засобів супроводження заходів, як-от проєктору, екрану та акустичної системи.

       Ми сподіваємось на твою підтримку та залученість, Друже! І щиро віримо, що зовсім скоро NooScene зустріне свого глядача.

       Долучайся!.. 

       Партнер проекту

       • Міжнародний Фонд "Відродження"

        Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ - одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations). Місія МФВ - сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

       Подарунки

       Підтримайте проект та оберіть подарунок

       Подарyнки 16
       • Внесок від 50 грн

        Наша щира подяка на сайті Gagarin Park кожному, хто долучився до проєкту.

        3 доброчинці

        97 залишилось

       • Внесок від 100 грн

        Сердечна вдячність від нас за вашу підтримку на сторінках Gagarin Park у Facebook та Instagram.

        3 доброчинці

        97 залишилось

       • Внесок від 100 грн

        Заставка від NooScene для смартфону як наша подяка за вашу участь.

        0 доброчинців

        50 залишилось

       • Внесок від 100 грн

        Космічні шпалери від NooScene для вашого робочого столу на знак нашої подяки.

        2 доброчинці

        48 залишилось

       • Внесок від 100 грн

        Листівка Dnipro із зображенням відомих локацій міста щирому доброчинцю.

        3 доброчинці

        47 залишилось

       • Внесок від 150 грн

        Набір цифрових космічних розмальовок від NooScene для вашої внутрішньої рівноваги ;)

        2 доброчинці

        48 залишилось

       • Внесок від 200 грн

        Набір космічних листівок за мотивами дитячих малюнків від Noosphere Space Art Challenge.

        2 доброчинці

        18 залишилось

       • Внесок від 200 грн

        Набір цифрових QR-кодів з героями доповненої реальності від команди Demi Noosphere Engineering School.

        1 доброчинець

        49 залишилось

       • Внесок від 250 грн

        Набір стікерів Gagarin Park у виконанні художниці Нати Марченко.

        0 доброчинців

        50 залишилось

       • Внесок від 300 грн

        Календар Noosphere настінний на 2021 рік із дитячими космічними малюнками.

        2 доброчинці

        18 залишилось

       • Внесок від 300 грн

        Промокод на суму 70 грн для відвідання Planetarium Noosphere у Дніпрі.

        2 доброчинці

        48 залишилось

       • Внесок від 350 грн

        Значок SPACE PANDA для космічних мрійників від Noosphere Engineering School.

        1 доброчинець

        19 залишилось

       • Внесок від 400 грн

        Сувенірна тарілка Dnipro із зображенням найпопулярніших місць міста (на підпорі).

        2 доброчинці

        18 залишилось

       • Внесок від 500 грн

        Набір шоколадних цукерок Discover Noosphere (24 цукерки з чорного, білого та молочного шоколаду зі «смаком» відомих заходів Noosphere). Маса нетто: 120 г.

        1 доброчинець

        19 залишилось

       • Внесок від 600 грн

        Поясна сумка Noosphere для зберігання вражень та дрібних речей під час ваших подорожей ;)

        0 доброчинців

        20 залишилось

       • Внесок від 1000 грн

        Стілець парковий – ваш щедрий внесок для NooScene з написом «Дарунок від... (ваше ім'я)», який стане частиною креативного простору в Gagarin Park.

        21 доброчинець

        29 залишилось

       Спільнокошт

       Внески доброчинців у втілення проекту

       Loading...

       Команда

       comments powered by Disqus

       ЦІКАВО ТАКОЖ

       17 проектів зараз чекають твоєї підтримки