Новий підхід до збору вживаних батарейок

 Новий підхід до збору вживаних батарейок

15%

11 доброчинців

3 075зібрано (з 20 000 грн)

0 год. залишилось

Нажаль, проєкт не зміг зібрати необхідну суму коштів

Мета проекту - збір вживаних батарейок найбільш доступним для людей способом. Тепер існує можливість викинути використаний матеріал прямо в скриньку, яка висить в потрібній Вам маршрутці

Головне

Проект має на меті забезпечити збір використаних батарейок найбільш доступним для населення способом. Не потрібно спеціально збиратися і йти здавати батарейки у призначений для цього пункт – тепер існує можливість викинути використаний матеріал прямо в скриньку, яка висить у потрібній Вам маршрутці.

Переваги проекту

Не кожен знає, що використані батарейки потрібно утилізовувати спеціальним способом, і ще менше людей знає про те, куди їх дівати. Встановлення в маршрутках спеціальних скриньок для збору батарейок має на меті донести до людей інформацію про те, що батарейки можна переробляти і використовувати їх в якості вторинної сировини для промисловості. Також ми отримаємо зручну можливість позбутися використаних предметів з мінімальними зусиллями і затратами часу.

Значною перевагою збору батарейок в громадському транспорті є зручна система логістики – зібраний матеріал опиняється в кількох АТП, звідки його зручно транспортувати на Львівське Державне підприємство «Аргентум» для утилізації. При цьому витрати на транспортування, яке, до того ж, шкодить довкіллю є мінімальними.

Базова технологія переробки відпрацьованих малих ХДС (хімічних джерел струму) передбачає: сортування, подрібнення, вібраційну сепарацію фракцій, магнітне розділення. На виході отримується: залізо (стружка), цинк (стружка), вуглецево-марганцева суміш з вмістом цинку і хлорних сполук. Додатково утворюється незначна кількість інертних відходів корпусів батарейок: папір, поліетилен, смола і пластик. Споживачі вторинної сировини, отриманої від переробки ХДС – металургійні виробництва.

Тарас Когут (заступник директора підприємства «Аргентум»): «Проект утилізації батарейок Львівським Державним підприємством «Аргентум» розпочато у вересні 2011 року, після скасування Кабміном ліцензування поводження з малими побутовими ХДС.
За час реалізації проекту (станом на кінець 2015 року) отримано зібраних відпрацьованих побутових ХДС понад 45 тонн. З них перероблено на вторинну сировину 1,5 тонн. Решта матеріалу знаходиться на зберіганні у сухих промислових складських приміщеннях».

Довідково: щоденно в Україні в середньому споживається близько 12 тонн. малих побутових ХДС.

Унікальність проекту

Ця ідея не має аналогів ні в Україні, ні навіть у Європі. Львів став першим містом, мешканці якого отримали можливість викидати використані батарейки прямо в маршрутках. Львів’янам, котрі вже встигли утилізувати таким способом батарейки, винахід сподобався, і вони зазначили, що такі скриньки потрібно встановити у всіх маршрутках міста. Проект розрахований на кілька років, допоки в Україні не буде налагоджена справді ефективна система збору використаних елементів живлення.

Екологічність проекту

Як відомо,  використані батарейки, викинуті в загальний смітник, завдають непоправної шкоди екології. Проект має на меті зменшити збитки, завдані навколишньому середовищу, за рахунок доступного для кожного збору використаних батарейок.

Вченими підраховано, що якщо вироблені батарейки викидати просто у смітник, то половина всіх токсичних речовин, які будуть потрапляти в навколишнє середовище від побутових відходів, буде припадати саме на ці «безневинні» на перший погляд предмети. Потрапивши у грунт, одна батарейка отруює приблизно 20м2 території, а якщо впаде у водойму, то забруднить близько 400 л води.

Важливість проекту для кожного з нас

Ми живемо в суспільстві, для якого надзвичайно важливо зберегти навколишнє середовище максимально чистим. Кожен з нас повинен робити все від нього залежне, щоб дихати свіжим повітрям, пити чисту воду і їсти чисті продукти. Проект якраз і дає можливість кожному з нас долучитися до благородної місії захисту довкілля.

Проект вже отримав позитивні відгуки

Пасажири маршруток позитивно оцінюють можливість вкинути у скриньку використані батарейки. Зручний та доступний для кожного винахід дає змогу очистити наше життя від потенційно небезпечних відходів.

Для чого потрібна Ваша допомога?

А для того, щоб проект міг далі розвиватися. Необхідні витрати на нові скриньки і розповсюдження інформації серед населення. Завдяки Вашій допомозі ми налагодимо справді дієву систему збору використаних батарейок!

Купівля нових скриньок для збору використаних батарейок, які будуть встановлені в громадському транспорті на інших маршрутах.

Винагороди

Підтримайте проєкт та оберіть винагороду

  • Внесок від 50 грн

    Значок з логотипом проекту

    1 доброчинець

    99 залишилось

  • Внесок від 100 грн

    Магніт з логотипом проекту

    3 доброчинці

    97 залишилось

  • Внесок від 150 грн

    Горнятко з логотипом проекту

    2 доброчинці

    48 залишилось

  • Внесок від 200 грн

    Записник з логотипом проекту

    0 доброчинців

    50 залишилось

  • Внесок від 225 грн

    Записник з логотипом проекту

    1 доброчинець

    49 залишилось

  • Внесок від 250 грн

    Бейсболка з логотипом проекту

    0 доброчинців

    50 залишилось

  • Внесок від 300 грн

    Футболка з логотипом проекту

    1 доброчинець

    49 залишилось

  • Внесок від 350 грн

    Екосумка з логотипом проекту

    0 доброчинців

    25 залишилось

  • Внесок від 500 грн

    Реглан з логотипом проекту

    1 доброчинець

    24 залишилось

Контакти проєкту

Соціальні мережі та інші посилання проєкту

Спільнокошт

Внески доброчинців у проєкт

Блог

Відомості про здійснення проєкту

    Ділитись з друзями

    Цікаво також

    15 проєктів зараз чекають на твою підтримку

    Будь ласка, авторизуйтесь!

    Заповніть всі поля, щоб увійти в особистий кабінет.

    Реєстрація

    Заповніть всі поля, щоб приєднатися до Великої Ідеї.

    Забули пароль? Натисніть, щоб відновити.

    Або швидко зареєструйтеся

    Натискаючи кнопку 'Зареєструватися' ви погоджуєтесь з умовами конфіденційності, правилами сайту та спільнокошту.

    Відновлення паролю

    Введіть зареєстрованний email, щоб отримати інструкцію по відновленню паролю.

    Новий пароль

    Встановіть новий пароль для вашого акаунта на Big Idea.

    Відновлення паролю

    Якщо ваш email було зареєстровано, ви отримаєте інструкція по відновленню пароля на пошту.

    Ваш пароль було змінено. За бажанням ви можете його змінити також в особистому кабінеті.

    Постав питання команді проєкту